Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alialla ,bine ai venit și ședere scurtă .mie.medicul de la centrul de fertilitate mi a zis ca un ovul e bun când atinge mărimea de minim 18mm ,.am avut și de 25 mm și la fel a zis ca e bun . acuma depinde de lungimea ciclului și ovulație . dacă ai cicul de 28zile ovulația e undeva în ziua 14 ,dacă îl ai mai lung poți avea și în ziua 16-17-21 ! Cunosc fete ce au ramas însărcinate cu ovulație târzie și au bebei sănătoși. Deci ,e un.mit ceea ce ai auzit ... nu -ți fa probleme :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai stresati! Stati in pat cat va cade bine, fara sa va mai ganditi si la asta sau la alte pozitii de stat dupa! Cand am stat mult nu am ramas, cand nu mi-am batut capul si nu am stat .... am ramas gravi. Doar sfatul doctorului de a nu merge la toaleta dupa - cam jumate de ora/o ora l-am mai respectat (probabil ca sa nu-i intorc din drum [:D] .... habar n-am). Dupa 13 ani de calcule, teste de ovulatie, grafice, termometre, pozitii de dupa, poziții in timpul ..... te cam saturi de ele. Daca e sa isi faca treaba gigeii, oricum si-o fac, iar daca nu ......  [smulgpar]

Alialla, si eu cred ca e un mit. Totul tine de balanta dintre hormonii secretati - estrogeni/progesteroni care difera de la femeie la femeie, dar se intampla sa difere si la aceeasi femeie de la luna la luna. Motive de dereglare a balantei stim toate ca sunt mai mult de o gramada cunoscute, dar si foarte multe necunoscute. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat si noi sa va uram bun venit noilor aspirante si sedere cat mai scurta.

Andaniz si Monna din pacate nu-mi amintesc de voi. Cred ca am intrat pe forum imediat dupa ce ati ramas voi gravide. Ma bucur ca luptati pt bebe2 si sper sa-i aveti in brate cat mai repede.

Hope eu zica sa nu te grabesti cu Fiv doar pt ca ai o trompa impermeabila. Noua ni s-a recomandat FIV+ICSI si cu toate astea am optat pt inseminare pt inceput. Sanse aveam spre 0 dar uite ca DD a tinut cu noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat si noi sa va uram bun venit noilor aspirante si sedere cat mai scurta.

Andaniz si Monna din pacate nu-mi amintesc de voi. Cred ca am intrat pe forum imediat dupa ce ati ramas voi gravide. Ma bucur ca luptati pt bebe2 si sper sa-i aveti in brate cat mai repede.

Hope eu zica sa nu te grabesti cu Fiv doar pt ca ai o trompa impermeabila. Noua ni s-a recomandat FIV+ICSI si cu toate astea am optat pt inseminare pt inceput. Sanse aveam spre 0 dar uite ca DD a tinut cu noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre noi nu prea am ce sa zic decat ca bebelul se grabeste sa iasa. De doua zile suntem la perfuzii si stam "drogati"cu diazepam doar doar ajungem la 36s . Intre timp am facut si injectiile de maturarle a plamanilor lui bebe in eventualitatea unei nasteri premature.

Nu se putea sa nu ne dea bebe emotii acum pe sfarsitul sarcinii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc inca odata pentru răspunsuri si ma bucur nespus sa va cunos [flo2]

 

Astăzi am un nou test pozitiv, ziua18 (unul f ieftin de la kaufland, Alinta, nu stiu cat de relevant e, nu ma pricep...dar doar pe ele le-am folosit cu excepția primelor trei zile din luna asta cand am folosit Barza dar care mi-a indicat rezultatul destul de tarziu fata de Alinta unde imediat imi apar liniuțele  si pt neg si pt poz) Acum nu stiu daca sa continuam cu bum-bum si azi sau consider ca ieri fiind mai pronunțată linia a fost deja ov?  

 

Imi doresc mult Bb si stiu ca am cam luat-o cucu [batcap]  dar pe scurt, sora mea e in trimestrul 2 cu gemene iar zilele trecute o buna prietena a dat si ea vestea...si cred ca ma înțelegeți voi f bine [fiesta]

Corina , ținem pumnii sa nu mai fie cu emoții decat frumoase!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...