Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

Buna fetelor! [flo2]

 

Bun venit fetelor noi si de la mine. Sa dea Domnul sa va vedeti visul implinit repede. [flor]

 

Corina sanatate si sa dea Domnul sa fie bine pana la capat. [pup]

 

Alialla daca testul de ovulatie iese pozitiv (linia de test mai pronuntata decat cea de control) ovulatia va avea loc in 24-48 ore maxim. Deci nu te opri. Bafta. [flo2]

 

De la mine nimic nou, in schimb va tin pumnii.

 

Hope, Elenna, Mariell, Roxy, Ariana ramanem optimiste da? Va fi bine. [pup]

 

Caresse, Floren, Marja, Silvi ce mai faceti voi? [flo2] [grup]

 

Weekend minunat va doresc. Va pup.

 

Chiar daca vineri a trecut: [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alialla si eu am folosit mult timp teste de ovulatie Alinta sau Minut care sunt mai ieftine dar mai bune. Exact asa cun ti-a scris si Teo daca ai testul pozitiv atunci urmeaza sa ovulezi la 24-48h.daca si cel de astazi este tot pozitiv atunci vei ovula cel mai probabil in seara asta sau maine dimineata. Eu zic sa continutati cu bebelitul. De stricat nu strica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara ,

Astazi sunt 9 zile de la laparoscopie- si z 12 de cm .Credeti ca as putea incepe proiectul bb? Ma simt bine fizic insa nu stiu cat  de bine e in interior, avand in vedere ca am ramas cu un singur ovar iar din al doilea o foita .... Dr mi-a recomandat sa raman cat mai curand insarcinata insa pe foaia de iesire din spital scrie repaus 4 sapt. Acum ce sa mai cred ... mi-e jena sa il sun sa il intreb asta ...Ce ma sfatuiti ? Am inteles ca ovulatia de dupa laparo e cea mai  cea ... mi-e teama sa nu o pierd . Cred ca ma intelegeti cel mai bine . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc inca odata pentru răspunsuri si ma bucur nespus sa va cunos [flo2]

 

Astăzi am un nou test pozitiv, ziua18 (unul f ieftin de la kaufland, Alinta, nu stiu cat de relevant e, nu ma pricep...dar doar pe ele le-am folosit cu excepția primelor trei zile din luna asta cand am folosit Barza dar care mi-a indicat rezultatul destul de tarziu fata de Alinta unde imediat imi apar liniuțele  si pt neg si pt poz) Acum nu stiu daca sa continuam cu bum-bum si azi sau consider ca ieri fiind mai pronunțată linia a fost deja ov?  

 

Imi doresc mult Bb si stiu ca am cam luat-o cucu [batcap]  dar pe scurt, sora mea e in trimestrul 2 cu gemene iar zilele trecute o buna prietena a dat si ea vestea...si cred ca ma înțelegeți voi f bine [fiesta]

Corina , ținem pumnii sa nu mai fie cu emoții decat frumoase!

Te inteleg perfect...  Toata lumea anunta ca vine barza... iar unii mai te si intreaba ... Tu nu  ai de gand?  Si tu ce sa zici ??? Eu asa patesc! Alinta am folosit si eu sunt OK. Sper sa dam si noi vestea cat mai repede!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună seara fetelor ...va întreb ceva z

Știți ceva despre spasmele la.maini? Asta seara iîmi tot.tremura un deget involuntar .degetul mare. Am mai pățit intro seara la abdomen dar am zis ssă iau calciu ,magneziu ..ca cine știe.. A trecut până la urma. In seara asta mă apucat cu degetul .tot se zbenguie involuntar ,tremura și e așa deranjant!! Ce să fac ? Ati patit ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragelo sper ca toata lumea este bn. Am ceva sa va spun sunt in ziua 29 si,,,,,,,,,, nu mi-a venit  [:)] de obice imi venea in ziua 28 dar in ultimul timp mi venea in ziua 26 acum vad ca se incapataneaza sa ma tina in suspans , ma doare mijlocul si putin sanii  ma omoara tensiunea asta  [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

 

Ioana18 din pacate nu stiu ce sa te sfatuiesc, eu zic mai bine treci peste jena si suna medicul sa intrebi. E cel mai sanatos :)

 

Despre stat in pat dupa huta-huta nu stiu ce sa zic... o jumatate de ora nu strica sa se evite mersul la baie... eu am stat si cu perini Sub fund si pe burta si pe spate si de-aia tot ciu-ciu. Cica statul pe burta cu o perina Sub Bazin e bun pentru cele cu uter retrovers. Eu nu am dar am incercat si varianta asta :))))))))))))))))))

 

De la noi nimic nou, inca suntem in pauza si e tare bine... am reusit sa slabesc 4 kg intr-o Luna. Mai am 7 :)))))))))))))))))))

 

Corina sper sa mai stea bebe la caldurica putin  dar nu fii speriata, si daca iese acum o sa fie bine, ai sa vezi!

 

Teo bineinteles ca ramanem optimiste, asta nu e negociabil. E greu uneori dar asta este, cand ne vom tine puisorii in brate nu ne vom mai aduce aminte de nici o lacrima si de nici o durere.

 

Va pup pe toate si va doresc o zi minunata ca sufletele voastre!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellooo!!! 

Cata activitate pe aici..supeeer !

Am fost f prinsa wkndul acesta si nu am apucat sa va mai scriu. Acum sunt la servici si am zis sa-mi beau cafeaua impreuna cu voi.

Corina mult noroc in continuare si sa ramana bb acolo pana la termen  [flo2] 

Alialla succes la pam pam. Sa vii cu vesti bune luna asta.

Ioanaa18 eu nu am ajuns sa mai fac laproscopie dar ambii medici care mi-au recomandat-o mi-au spus ca dupa aceasta se ramane imediat ..daca e sa ramai...asa ca eu zic sa nu ratezi luna!! Treceti la treaba!!

Albinutaaa normal ca ramanem optimiste!!!! Mai picam ne mai ridicam dar in esenta ramanem niste luptatoare si niste optimiste.

 

Intrebam de stat in pat pt ca ajungand tarziu acasa apucam doar sa facem un dus sa pam pam si pana trec 30minute - o ora..nani...astfel ca raman in pat pana dimineata...si ma gandeam ca poate nu e ok..dar ce sa fac? Ca altfel ma prinde 1 noapteeea :)))

 

Va puup si va imbratisez cu drag!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellooo ,m am întors de la medic sunt ziua 9 a cm ,nu mi a dat să fac încă pregnylul a zis să mai fac  până miercuri injectia ca am 3 foliculi și e ok .nu mi a zis dimensiuni nimic.. Sper să fie ok de dată asta ,luna trexuta îmi dăduse deja să declanșăm ovulația..ori n-or  fi fost   destul de mari foliculii dar medicul părea ok a zis ca e bine dar ne mai vedem o dată joi ...

Tin pumnii la toate  ,sa nu ne pierdem increderea și speranța... Asta contează mult ,desi este greu noi suntem puternice !! Pupici :*:*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...