Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

Hello fetele ,vin cu vești .sunt ziua 12 și am mers iar la eco ,am pe.stânga folicul de 17,7 mm .medicul a.zis să mai fac azi puregon și mâine seara pregnylul ..endomentrul era bun .lună asta au crescut mai lent foliculii dar până la urma nicio lună nu e la fel ...

Sper sa.fie  bine ,va tin pumnii la toate 

Roxy ,nu este vina ta ..asa a fost sa fie .probabil a intarziat si din cauza strrsului ,a caldurii ,sunt atatia factori ce ne influenteaza dar cu fiecare luna ce trece.esti tot mai aproape de visul tau. Ai sa vezi !

Pupici la toate 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Super Elena! Si eu sunt happy...mi-am gasit aseara ovulatia. Olee. A revenit!! Azi sunt ziua 14.

Mie mi-e clar ca nu tb sa am asteptari f mari, dar speranta mi-a ramas.Chiar daca am hotarat sa o luam usor, fara stres pe subiectul asta pana in toamna cand vom opta pt fiv, tot am facut teste de ovultie pt ca am vrut sa ma asigur ca nu va ramane atat de timpurie si dupa ce am terminat Letrozolu.

 

Va puup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,am si eu o nelamurire..Am mai scris povestea mea,cum in urma cu 3 luni am pierdut sarcina la 35 saptamani din motive nestiute,posibil s-a spanzurat cu cordonul dar trebuie sa imi fac si eu analize de trombofilie sa nu fi fost si asta o cauza.Fiind extrem de ocupata lunile astea cu examenele la facultate,licenta,nu am ajuns sa fac investigatiile necesare.Medicul a spus ca dupa 3 luni as putea incerca sa raman din nou insarcinata.Dupa lohii,primul cm a venit in data de 5 iunie,la 8 sapt dupa nasterea naturala.Am avut relatii cu sotul neprotejate iar in data de 22 iunie am avut o sangerare care a tinut o zi si care a fost f mica cantiativ,se observa mai mult daca ma stergeam cu un servetel in zona intima si pe slip cateva pete.Am asteptat cm si nu a venit,in data de 7 iulie am facut un test care a iesit negativ.Ce parere aveti, sa fie o dereglare de la nastere sau sa fie o sarcina mica nedetectata la test????mentionez ca nu stiu cum sta treaba cu zilele fertile,ovulatia,etc..poate ma invatati voi,va pup si va multumesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anidaz dupa graficul tau de pe FF eu cred ca ai ovulat in z16 si nu in z8. Cresterea asta se temperatura poate fi de la o dereglare hormonala sau de la o sarcina. Un test ai incercat? Eu am avut luni in care mi-a venit cm cu toate ca tb crescuse la 37. Tin pumnii sa fie totul in regula si sa iasa si a doua liniuta pe test.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madalyna imi pare tare rau pt pierderea ta. Dumnezeu sa te ajute sa treci peste.

Cat despre lipsa cm nu prea poti sa te iei. Tu practic esti dupa o nastere naturala iar menstra de multe ori o ia razna din cauza hormonilor prezenti inca in cantitati mari in organism. Daca era sa fie ovulatia in 22 iunie cand ai abur acea sangerare trebuia pana acum sa-ti apara la test. Lasa-i timp corpului tau sa-si revina mai ales ca ai fost si stresata pe langa pierderea pe care ai suferit-o. 

Fa acele analize de trombofilie in cazul unei eventuale sarcinii sa incepi tratamentul cat mai repede. Eu fac anticoagulant de la inceput si nu pot sa spun  ca nu am avut si probleme. Cu ajutorul Domnului ne vom tine toate bebelusii sanatosi in brate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare aspirante dragi!

 

nu am mai intrat de mult pe aici. vad ca s-a mai insufletit atmosfera si v-ati inmultit!

bun venit tuturor fetelor noi, sa aveti o sedere cat mai scurta in casuta aspirantelor si sa ramaneti optimeste mereu!

 

corina, nu mai ai mult, iti tin pumnii! [flo2]

 

albinuta, multumesc ca te mai gandesti la mine!. data viitoare cand intru sa aflu vesti bune de la tine, da? [pup]

 

roxy, stii cum spuneam noi, o noua luna o noua speranta!

 

eu sunt bine, burtica creste. ma lupt cu diverse probleme, dar nu ma plang...

 duminica plecam la mare tura II si deabia astept sa stau relaxata, fara griji. saptamana viitoare am si intalnire cu bb la eco si speram sa aflam si daca e o fetita sau un baietel.

 

toate cele bune tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, azi sunt in ziua 25 cm si ma gandesc pentru maine cu prima urina sa fac un test, am unul Barza prin casa [:)]  Nu am identificat nici un simtom, nici ca ar venii k nu ma doare burtica, doar ca am o secreției destul de abundentă si translucida, nu atat de cremoasă cum era inainte. Oare o fi ce trebuie [:D] ?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Am si eu o problema si vreau sa stiu daca aveti idee despre cum o pot rezolva... la rezultatele analizelor din primele 3 zile ale CM mi-a iesit prolactina marita si anume 927 tinand cont ca valorile normale erau 127-637... ??????

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...