Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nicol mie mi s a spus acum 2-3 ani ecografic ca par ok trompele, ca nu e urgent sa le verificam...ca hai sa mai incercam..ca vai infertilitate din motive necunoscute..ca har ca mar...pana in octombrie 2014 cand am facut si hsg ca sa fie...si cand colo nah surpriza..o trompa impermeabila si una permeabila dar si aia cu aderente ...De aceea te sfatuiesc sa le verifici :)...daca eram si eu mai luminata acum ceva timp le verificam din timp si acum poate ca alta era viata mea.

 

Pana una alta noi vorbim vorbe...inca nu ai rezultatul final al ultimei inseminari :)...poate e cu noroc si nu mai e nevoie de hsg

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Așa e cel mai bine Nicol .și eu am făcut la privat hsg ..costa undeva la 300lei aici în Sibiu .

Dar ai urmat ceva tratament stimulare inainte de inseminare ? Daca da ,cu ce ? Care a fost procedura? As vrea sa incerc si eu daca lunile astea nu reusesx sa mai raman .

Sotul arr spermograma buna ? De ce va recandat inseminare ? Eu iti doresc succes ..sa vii cu vesti bune curand :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici o sa ma coste undeva la 200€hsg-ul. 3 luni inainte sa incep cu inseminarile am luat ovusitol 2 plicuri pe zi si progesterona 200 mg/zi din z 15 cm pana in z 25.Cum nu am ramas am inceput tratamentul dinaintea inseminarii cu 50UI puregon si ovitrelle, iar lunile cand a fost nevoie cetrotide sau orgalutran.Analizele noastre sunt ok.Si avem 5 ani de cand cautam un bebe.

Bafta multa si voua.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alialla, sigur vii cu vești bineee!!

Hope, poate fi.si.o infectie urinara ..mai stai cateva zile si daca continua ar trebui consultat medicul  sa ti.faci o secretie .mie mi-a dat anul trecut ovule gyniel ,pentru flora si alte infectii desi nu am avut asa decat la secretie a iesit ca stau prost cu imunitatea .gyniel sunt ff bune se dau si la gravide 

Fetelor haideti cu vesti bune. Eu sunt ziua 17a cm ,ieri a doua zi dupa ovulatie aveam inca intepaturi urate la ovarul stang de unde s a produs ovulatia..sper să fie bine luna asta .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hope mie mi-a prescris doamna doctor supozitoare 14 zile  2xzi, capricorn S, pentru o infecție urinară , tratament facut exact luna asta. Am o prietena care dupa ce le-a terminat a rămas si însărcinată:)))

 

Sa dea Doamne DOamne sa ramanem si noi cat mai repede sa ne putem bucura de asa minuni!

 

 Eu nu va zic prin ce emoții trec de cateva zile, dar azi simt ca imi zboară tot felul de chestii prin stomac, sunt maxim de fastacita, mai ceva ca in adolescenta.... Nu vreau sa vina uratiiii !! Nu am dureri ca la menstra, simt un mic disconfort..dar mic asa pe la burtica si ma gandesc poate pt ca stiu ca e ziua cand aveam rosu...nu mai stiu ce sa cred, in schimb sfârcurile ma dor daca/cand le ating se strâng repede si dor...nici o pata pe tamp de protecție, si aveam inainte de prima zi cel putin o zi cu scurgeri maronii care anunțau....acum nimic. Nu am mai avut răbdare si in drum spre casa am luat un test Alinta 1,99lei si l-am facut cu o urina la vreo 30min de cea dinainte si a iesit negativ.....daca număr zilele de la ovulatie văzuta cu testele (ziua 17 si 18) nu am inca 14 zile...oare sa fiu si sa nu iasă ca e prea tarziu?! 

 

Offff....ma scuzați, am zis ca scriu 3 rânduri si am așternut un roman [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. [flo2]

 

Alialla iti tin pumnii. Cel mai concludent test e cel facut dimineata. Daca nu ai 14 zile de la ovulatie mai ai rabdare putin. E prea devreme. Incearca sa nu te mai stresezi. Va fi bine. [flo2]

 

Hope sper ca te simti mai bine. Sanatate. [flo2]

 

Elenna iti tin pumnii. [flo2]

 

Nicol bine ai venit. Sedere scurta. Nu te mai stresa. Are grija Doamne Doamne de toate lucrurile. [flo2]

 

Noapte buna. [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...