Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

Da, o sa merg si la dr...uuf..asa patesc vara. O doctorita mi-a spus la un mom dat ca poate fi si de la alimentatie si sa analizez ce mananc vara pt ca poate fi o cauza a candidei..si sg lucru in plus pe care il fac in periada de vara e ca beau bere  [alcool] :))))...si culmea ca am citit pe net ca e o cauza...uufff..dar decat sa beau sucuri..mai bine o bericica :)). Am mancarimi dar suportabile..nu ma ustura, nu m-am scarpinat...Sunt z10-11 dpo.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Elena imi e teama sa fac iar test si sa nu iasă [fri]  Nici astăzi nu au veniti urâții!!!

 

Am luat un test nou, Ferlidona, cu asta a depistat sormea sarcina, scrie pe el ca are o sensibilitate de 20mUl/ml si este 20lei in SENSIblu cu 4lei mai putin ca Surecheck.

Acum astept sa-l fac maine dimineata..as fi in ziua 32 ( si prima zi de intârziere dupa cele 14 Dpo ...acum nu stiu daca am calculat corect pentru ca pe 2 am avut testul de O cu liniile puternice dar si pe 3 doar ca parca mai slăbuțe, asa ca am început sa număr de pe 3)

 

Hope dar scurgerea roz nu ar putea fi si de la nidatie?! Am gasit ca in zilele 7-10 este posibil sa apăra, iar tu te încadrezi perfect, si poate disconfortul într-adevăr sa fie de la o forma ușoară de infecție si doar sa se suprapună cele doua? Zic si eu.. [:D]  poate suntem cu toate cu ochisori [:D]   ....uite unde am citit. http://www.reclama mascata/sarcina/despre-sarcina/Implantarea-ovulului-fertilizat-in-uter-nidatia-a8154.html

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alialla ,sper să fie bine și eu tot ferlidona am folosit și la 12 zile dpo a ieșit liniuta foarte anemica dar vizibilă ,.dupaia am făcut beta hcg și la sange s a confirmat ca era sarcină .așteptam vești. Poți face liniștită testul fiindcă dacă e bebe deja o să iasă .

Hope ,daca nu ar fi.fost mancarimile si secretia m as fi gandit la nidatie deaia am intrebat in ce zi a cm esti ..sper sa auzim vesti bune :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello..si eu m-as fi gandit la nidatie, dar in alte conditii, nu in cele actuale. Astazi sunt muuult mai bine...adica nicio mancarime :))).

Multu Alialla pt info! Stiam, dar acum nu ma astept la nimic..sunt in luna in care ovulatia fost pe partea cu trompa infundata....

Sper sa vina mai repede vestile bune..sa inveselim forumul.

 

 

Va pup si va imbratisez cu drag

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele, am luat si eu doua teste. O sa fac unul sambata dimineata si unul duminica dimi.astazi sunt z24. Am avut test de ovulatie pozitiv pe 7 si 8 iulie. 

Eu am luat unul minut 3lei si ceva si unul marca sensiblu.13 lei parca.Daca pot numi simptome, am mancat foarte mult zilele astea si parca sanii sunt mai umflati un pic.

 

Alialla, iti doresc sa fie bebe! 

Cand am depisat sarcina pe care am pierdut-o am facut testul pe 5 aprilie(ALINTA AM AVUT)-10 martie UM, 22 martie ovulatia si a iesit a doua linie aproape invizibila ceea ce m-a pus pe ganduri iar pe 7 trebuia sa imi vina si am facut pe 6 si a iesit a doua linie mai pala dar pe 7 a iesit foarte vizibila.Tot pe 7 am avut o scurgere maronie foarte putin cantitativ doar cand foloseam hartia igienica.

Am venit la editat pt ca e important sa va spun ca din 31 martie pana sambata pe 4 am facut zilnic cate un test care a iesit negativ - nu aveam rabdare si tot faceam teste aiurea .

Hope- sper ca esti bine si ca nu au venit musafirii! Sa auzim de vesti bune.

  Doamne ajuta! Va pup

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. [flo2]

 

Alialla daca ai ovulat pe 3 inseamna ca 14 zile DPO le ai sambata abia. Eu zic sa mai astepti chiar daca e greu. Bafta. [flo2]

 

Nicol imi pare rau. Te imbratisez. [flo2]

 

Ioana bafta. Acelasi sfat si pentru tine in legatura cu testele.  [flo2] Nu are cum sa iasa pozitiv la 8 zile DPO iar simptomele apar de obicei dupa testul pozitiv.  [flo2] 

 

Hope sanatate iti doresc. [flo2]

 

Arrya iti doresc sa descoperi cauza cat mai curand si sa rezolvi problema repede. Dar poate nu e nimic. Fii optimista. [flo2]

 

Fetelor sa nu ma intelegeti gresit. Faptul ca tot insist cu testele nu e ca sa va intristez. Din contra, sa dea Domnul sa fie pozitive toate. Asteptarea e grea si stiu asta foarte bine din pacate. Doar ca pe langa banii cheltuiti veti fi dezamagite de un test negativ care poate peste cateva zile va fi pozitiv.

 

Va pup si va tin pumnii. Ramaneti optimiste totusi. [flo2] [flo2] [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...