Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetele , vreau sa va marturisesc ca in ultimele 5 luni din viata mea nu stiu ce se intampla, cum se face ca aprox. 70 din cunostintele mele care nu au copii, toti dau marea veste! Peste tot pe unde merg vad numai burtici de gravide sau mamici cu bebelusi, cateodata vad cu gemeni! Sincer ma bucur, dar parca o durere inexplicabila pleaca de undeva din adancul sufletului si ma gandesc la mine.... Imi repet intruna ca nu trebuie sa pun  cunoscuta intrebare  "De ce mi se intampla tocmai mie???"( am auzit o pilda foarte frumoasa pe tema asta, spusa de un preot la un eveniment nu tocmai placut- spunand ca niciodata sa nu punem o astfel de intrebare , sau sa il intrebam pe Dumnezeu de ce altii au si noi nu avem-: pentru ca Dumnezeu stie intotdeuna ce e bine pentru noi si daca nu primim ceva stie El de ce....) insa e atat de inexplicabila situatia incat  la alta intrebare nu ma pot gandi ....

De ce e asa dureros? apropo am facut ieri un test care a iesit negativ - test pozitiv de ovulatie am avut pe 8 iulie deci daca am ovulat pe 8 ar fi fost z13 DPO si daca am ovulat pe 9 ar fi fost z12- prea devreme oare ?Sigur a fost devreme , dar na ... as mai fi facut un test azi dar nu mai am (bineinteles ca am facut unul pe data de 18 si inca unul  pe 20 - nu stiu cum, dar parca cineva ma indemna sa le fac ) si am zis ca nu mai cumpar veci inainte sa imi intarzie!!Astazi ar fi z 30 de la ultima menstruatie- insa e posibil sa intarzie si din cauza laparoscopiei . Am usoare dureri de burta inca de saptamana trecuta  asa ca la menstruatie dar nu stiu ce sa cred.....

  O zi buna va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, sincer iti spun ca te inteleg perfect. Nu pot decat sa spun ca trebuie sa fim puternice in continuare si sa ne ducem crucea mai departe. Eu aud de cel putin 2 ani luna de luna, saptamana de saptamana, fete care au reusit. Le-am urat ( spun cu regret acum) ..nu intelegeam de ce ele si eu nu..le vedeam urate, grase, rele si cu toate astea MAME.....Am avut o cadere (depresie ce sa mai) in toamna anului trecut dar am luptat cu mine si am ajuns iar pe linia de plutire. Si acum sufletul imi plange de durere dar macar nu ma mai intreb de ce eu..sau daca ma intreb, imi spun ca asa a vrut Dumnezeu si ca eu trebuie sa gasesc totusi solutii pentru a reusi. Incerc sa gasesc si nu mi-e deloc greu, lucruri frumoase din viata mea de care incerc sa ma bucur ca le am si poate altii care au copii nu le au...in viata lucrurile se compenseaza...Nu imi sunt intotdeauna de ajutor pt ca atunci cand ai sanatate, parinti sanatosi, frati, sot iubitor ai impresia ca asa tb sa fie ..ca e normal ..dar nu e asa! De aceea tb sa-mi repet in minte cand sunt trista pe subiecul bb, cat de norocoasa sunt din alte puncte de vedere si sa multumesc pt asta..

Incearca sa-ti ocupi timpul in permanenta..mai ales in saptamanile de asteptare..astfel incat sa nu te gandesti la subiectul asta. Incearca sa-ti accepti soarta ( este teribil de greu..eu inca lupt cu mine pt asta), sa iei lucrurile asa cum vin si sa gasesti solutii pt a fi bine...

In rest nu stiu ce sa spun..stiu doar ca suntem niste suflete chinuite..eu asa ma simt..dar si fff puternice! Ff puternice!

 

Va pup si va imbratisez cu drag!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hope, m-ai facut sa zambesc.... un zambet presarat cu ceva lacrimi... ! Asta este....sunt trista si ma regasesc perfect in vorbele spuse de tine. Sincer imi pare rau ca am amanat sa fac bebe, poate daca ma preocupa acest lucru de mai de mult timp pana acum reuseam .... Ce sa mai .. asa a fost sa fie !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...