Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

Buna! nu am mai trecut prin grupul vostru, dar m-am gandit ca o incurajare nu strica niciodata.

 

Am fost si eu aspiranta pentru mai bine de 3 ani, in care am pierdut 2 sarcini care cica nu prea aveau cum sa se intample, deoarece amandoi avem probleme..am facut toate analizele si interventiile necesare si cand ni s-a zis ca si FIV-ul ii o loterie pentru noi am plans cateva luni si apoi ne-am impacat cu idea ca nu o sa fim parinti niciodata. La doua luni de la aceasta decizie, cand am inceput sa ne iubim natural si firesc fara sa mai tinem cont de TB, zile fertile, varsta inaintata (37 ani) etc... am ramas insarcinata (am doar 9 saptamani, dar un sentiment foarte clar ca acest copil va ramane cu noi).

 

Am mai citit si eu povesti de genul acesta, declarate drept minuni si nu am crezut, dar acum chiar cred ca acestea se intampla atunci cand te relaxezi total si lasi natura sa isi urmeze drumul firesc. 

 

Dragele mele, nu va pierdeti speranta, doar iubiti si lasati-va iubite!  [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumim mult Iza!! Sarcina usoara in continuare si bebe la termen! Chiar este minunat ceea ce vi s-a intamplat...cred ca sunteti in al noua lea cer :)

Toata lumea spune sa ne relaxam..dar cum? Uite eu de exemplu am incercat sa ma relaxez...m-am impacat cu gandul ca voi face fiv in octombrie si am zis ca pana atunci ce o fi o fi nu ne mai gandim la bb. Dar pot?!?! Nu pot!! Atata doar ca nu mai am asteptari cand tb sa vina cm...Dar parca nu pot sa las sa treaca o luna ( o sansa...poate acea sansa..) fara sa nu pac pac in perioada fertila...

Spune-mi tu cum ai reusit sa-ti iei efectiv gandul de la asta?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Renunta la asteptari! Eu imi luam temperatura in fiecare dimineata (lucru deranjant si pt mine si pt sot ...si asta de bine de un an...) apoi deveneam super iubitoare si dornica in momentul in care testele de ovulatie si temperatura parea favorabile...asa ca ii dadeam si lui de banuit si risipeam tot farmecul. Abia acum mi-am dat seama ca de cate ori am ramas (3 ori) au fost momente in care nu m-am concentrat defel pe scop doar am iubit si nici macar nu a fost intotdeauna asa de des pe cum se recomanda.

De data asta a fost altfel, am zis adio vis, Doamane imi accept soarta si daca nu o sa am copii carora sa le darui dragostea mea imi voi iubi sotul si mai mult si voi avea grija de mine si mai mult. Acum ne-am iubit cu atata drag cum ..poate o faceam la inceputul relatiei, clar inainte de a incepe programarea, planificarea si vizitele la medici.

Eu nu zic sa nu investigati cauzele, doar ca dupa ce va lamuriti sa incercati sa va deconectati si sa lasati corpurile sa se relaxeze. Iar acolo unde primiti raspunsuri de genul "nu aveti sanse" (cum am primit noi) sa aveti incredere ca Dumnezeu ne iubeste si ne indruma sa facem cele mai bune alegeri pentru noi.

Mai este un lucru care cred ca m-a ajutat mult sa ma deconectez..m-am apucat de pictat, nu mai pictasem din generala ...si m-a captivat atata de tare incat acele ore in fata sevaletului imi goleau complet mintea... cred ca orice hobby care te atrage are darul de a te deconecta..incercati si voi :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iza ,intradevar minunile există și asta văd din ce în ce mai des ...cazuri care par să nu mai aibă speranțe uite ca ce e al nostru e pus deoparte .sarcină ușoară îți doresc !!

Ioana ,o noua sansa luna asta .nu te descuraja .peste o saptamana și.umpic  incepe perioada fertila și o să fie bine. Mie mi se pare ff greu așteptarea după ovulație. Alea 2 săptămâni in care speri și vrei să faci țeste...

Eu sunt ziua 26 parca incp sa simt crampele menstrei ..ma ingrijoreaza umpic ,ca simt pe stanga nusoara jena ,undeva jos .ori.ovarul.ori de la rinichi poatw am.vreo infectie ..imi dau filme iar :)))

Va pup pe toate :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!
Nu am mai scris de mult aici, dar recunosc ca v-am urmarit din umbra  [hopsieu]

eu urmeaza sa fac Fiv, am asteptat minunea sa se intample mai bine de doi ani, asa ca speram curand sa reusim prin fiv, momentan sunt in asteptarea rezultatelor analizelor. 

 Vreau insa sa te intreb IZA... ce probleme aveti de nu vi s-au dat sanse pt a avea un bebe? 

 Mult succes fetelor...ganditi pozitiv ! Va pup.

Corina...ce mai face bebelul? [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor. [flo2]

 

Marja felicitari. Chiar ma intrebam ce mai faci. Sa fiti sanatosi si sa aveti parte de tot ce-i mai frumos in lume. [pup]

 

Ioana si Hope acum ceva timp postam si eu aceleasi lucruri. Poate nu cu aceleasi cuvinte, dar va inteleg perfect. Ioana nu dispera... esti tanara... sunt sigura ca ai auzit asta de 1000 de ori dar chiar esti. Iza are dreptate. Haideti sa credem in minuni. Dumnezeu va va trimite minunea voastra exact la timpul potrivit. Cand nu va asteptati, cand nu mai sperati, cand pur si simplu e timpul sa vina... cand e liniste in sufletele voastre... cand veti uita sa numarati... cand nu mai faceti planuri. Lasati-va iubite si iubiti. Iubiti cu tot sufletul vostru si nu uitati niciodata ca aveti atatea motive sa zambiti. Sunteti bogate pentru ca aveti o familie, sanatate, iubire... Poate par lucruri scrise din carti... dar mie mi-a luat mult timp sa le inteleg. Si nu uitati sa va rugati pentru minunea voastra neincetat.  [pup]  Minuni exista... Credeti in minunea voastra. Va veni cu siguranta la timpul potrivit. [pup] Si asta e valabil pentru toate. Va imbratisez. [flo2]

 

Silvi felicitari pentru motata. Sa fie sanatoasa si sarcina usoara pana la capat. [flo2]

 

Floren, Caresse ce mai faceti? [flor]

 

Edit: [flo2] Si mai voiam sa adaug ceva. Nu amanati analizele pe cat se poate. Stiu ca sunt costisitoare si uneori dureroase, dar ne arata drumul pe care trebuie sa mergem. Cu rabdare se vor rezolva toate. [flo2]

 

Va doresc la toate sa va impliniti visul cat mai curand. [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Albinutateo ,ai.dreptate mare . minunile vin când nu mai.speri ..la fel.mi s a intamplat și cu soțul .ne-am cunoscut când nu mai speram la nicio relație și mai ales să ne casatorim după un an ! Deci ,D -ZEU știe ce face. Mereu.am.zis ca am impresia ca sunt.cam ultima în a.mi se îndeplini dorințele ,dar și.când mi se da mi se da ce e mai bun ... Deci, capul sus nouă .

Ma cam enerveaza durerea asta ce o simt jos pe stânga . oare să fie de la puregon ceva ?? Sper să nu . sunt ziua 26nsi aștept menstra în 4zile dar parcă așa durere ,arsură ,localizată tot în același loc ,n am.pățit inainte.de ciclu ...voi.ce credeți ?/:(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...