Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

Corina ,merg vineri la alt.medic la care am mai fost ...a zis ca nu.e.nevoie să iau anti este un chist funcțional ,corp galben ,să iau dupaston .următoarea etapă merg la cel de aici fiindcă e medic bun la centru de de fertilitate și fac direct inseminare am să -i spun . luna asta fac pauză deși am.făcut doar 2 de puregon ...asta e corpul cere pauză .sper să treacă cu dupastonu fiindcă anti nu vreau să iau

 Dar prin inseminare de ce ar creste sansele ? Daca trompele sunt.libere ,spermograma bunicica .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Corina ,merg vineri la alt.medic la care am mai fost ...a zis ca nu.e.nevoie să iau anti este un chist funcțional ,corp galben ,să iau dupaston .următoarea etapă merg la cel de aici fiindcă e medic bun la centru de de fertilitate și fac direct inseminare am să -i spun . luna asta fac pauză deși am.făcut doar 2 de puregon ...asta e corpul cere pauză .sper să treacă cu dupastonu fiindcă anti nu vreau să iau

 Dar prin inseminare de ce ar creste sansele ? Daca trompele sunt.libere ,spermograma bunicica .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hope, așa e dau  din una în altă . se pare ca nu prea e ok să hotărâm noi când să facem bebe trebuie să vină și de sus .. Dar știi cum se zice D-zeu lucrează prin oameni și sper din suflet medicul să fie.inspiratm 

Intradevar mi a dat anti ca să se retragă intro lună să putem.continua cu stimularea .dar fiind chist corp galben se va retrage și cu dupaston. Am mai avut și de 3cm.și.s a dus fără anti.. Sunt dezamăgită credeam ca luna asta reușim ...nu credeam ca iar urmează dezamăgirea ...dar asta e intro zi va fi  bine și la noi :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu avem.ce face Hope .. Trebuie să sperăm ,să ne liniștim ...așa o să fie  bine ..decât stres continuu ..  E foarte greu să -ți păcălești mintea dar merită încercat .am.rămas să nu iau anti ,va merge cu dupaston ...încet Dar mai.bine așa 

Pupici 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gagici, ieri am fost la control, sunt bine - valoarea progesteronului confirma ovulatia de luna trecuta . Am un folicul de 22 mm pe ovarul stang. Uterul de 7,5 cm .Dr. a spus ca nu ma impiedica nimic sa raman insarcinata din ce vede el .Mi-a dat sa iau duphaston cu 10 zile inainte de venirea menstrei -dar numai daca vreau - nu e strict necesar- cica ar ajuta sarcina daca apare. Apoi o sa imi dea progesteron pt sustinere , cica preventiv nu are rost acum sa iau.Apropo, stiati ca lubrifiantul nu e indicat in perioada de conceptie pt ca omoara spermatozoizii? Eu nu stiam asta.....

 Elena ai fost la medic ?

Un week-end minunat si racoros va doresc... se anunta canicula 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ioana! Doamne Ajuta sa vina sarcina repede..mai ales acum cand si dr a zis ca e totul ok. Stiam de lubrifiante..daca foloseai, e timpul sa renunti ..poate asta era o cauza pt care nu a fost sarcina pana acum.

 

Duminica frumoasa, fetelor si spor la bebei!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitări Corina şi bine a venit pe lume Matei. Să crească mare şi sănătos, să vă bucuraţi de el, să fie păpăcios, necolicios şi să aibă mami lapte!

[deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...