Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

Fetelor sunt foarte trista, trista cu adevarat si foarte dezamagita! Nu s-a intamplat nici luna asta . Plus ca a venit in ziua 26 ,  nu s-a mai intamplat de mult timp sa vina asa repede insa mi se confirma ca am avut semne de ovulatie in ziua 12 -13.  Sincer  vreau sa incerc sa ma detasez  de tot , sa nu ma mai gandesc la chestia asta dar nu pot . S a nu va imaginati ca sunt o disperata , pt ca nu vorbesc cu nimeni despre subiectul bb, si cu sotul parca nu imi vine sa tot vorbesc despre asta plus ca toata lumea ma intreaba si imi spune ca noi cand , ca ce facem, ce mai asteptam... etc, insa  ma gandesc de ce nu vine odata ...... Si ma simt tare trista. Acum sunt si mai trista parca . Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioana, imi pare rau ca nu a fost sa fie luna asta. Stiu ce inseamna dezamagirea, furia si tristetea si din pacate nu iti pot spune din experienta mea cum sa faci ca sa te poti detasa pentru ca eu nu am reusit 100%. E clar ca atata timp cat speram ne vom gandi numai la asta...Important este sa reusesti sa accepti ce ti se intampla..sa accepti ca asta e drumul tau si ca poate vei avea de dat niste lupte cu viata sau cu soarta iar tu va trebui sa le invingi pentru a-ti implini visul.

 

 

Focuseaza-te pe ceea ce urmeaza...adica o noua luna o noua sansa! Eventual fa luna asta si un test de ovulatie ca sa fii sigura ca este in z12-13 si spor la bebelit!!! 

 

 

Pupici

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana ,stim cu toate ce se simte ca nu reușim.dar de aceea suntem aici să ne susținem una pe cealaltă și să ne încurajăm .eu pot spune ca abia aștept să treacă ciclul și să.sper la o nouă lună .așa mi-am impus ..nu fii dezamăgită gândește -te ca peste câteva zile vei avea din nou șansă ..

Va pup saptamana frumoasa sa aveti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, ma puteti ajuta si pe mine cu interpretarea spermogramei? [flo2]   Sotul a refacut spermograma la doua luni de la operatie si arata cam asa:

 Vascozitate: normala

 

pH (7,2-8): 7,3

Volum (1,5 ml): 3,00

Densitate: 0,6

Mobilitate%:

  a) rapid liniari progresivi: 0        a+b= 32%  a mai mic decat 20%

  b) incet/deloc liniari progresivi: 26   a+b+c = 40% a+b mai mic decat 30%

  c) deloc progresivi: 24

  d) imobili: 50

 

Morfologie%:

 Normal: 10

 Anormal: 90

Cap: 80

Central: 6

Negru: 4

Diagnostic: oligoastenozoospermie

 Acum intrebarea mea este cat este nr total? Si diagnosticul arata cumva ca ar fi vorba de o infectie?? 

Multumesc anticipat  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia ,nu scrie numărul de spermatozoizi ? Ar trebui scris câți ml a dat si câți spermatozoizi sunt după care urmează clasificarea ..nu mă pricep dar nu rezultatul nu pare a fi unul.f bun .. Rapid progresivi are zero ,cu defecte de cap sunt majoritatea ..nu stiu dacă e vb de infecție dar părerea mea e sa întrebi medicul ..soțul a avut teratozoospermie fără nicio infecție majoră.. A urmat intradevar tratament cu antiinflamatorii dar asta a fost o altă problemă .iar după două luni de profertil, a crescut nr sperm de la 46mil la 74! 

Parerea mea sa consulte medicul urolog  si sa ia ceva suplimente.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...