Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

Fetelor medicul mi-a dat reteta pt duphaston si scrie exact asa: Duphaston 10 tablete 1 tbl/ zi 10 zile inainte de menstruatie. -Sincer nu am realizat atunci sa intreb cume cu astea 10 zile.Dar o sa ii trimit un mesaj sa il intrb , insa acum e in concediu.

Elena, mie medicul mi-a zis ca se ia asa cum iei tu pt reglarea menstruatiei. Eu aveam pana luna asta cm destul de regulat , nu am avut probleme .Luna asta a venit in z26

Am mai citit pe net si scria o tipa ca asa a luat si ea si ca s-a ingrasat 10 kg in 3 luni de la el.-Ma rog, acuma depinde de organismul fiecaruia.... sincer asta mi-ar mai lipsi. [zirea] Mi-a zis ca sa iau asa in primul rand pt a avea o ovulatie la timp si pt a ajuta o eventuala sarcina. Oricum cred ca o sa iau numai de luna viitoare, sincer mi-e cam teama sa iau. 

In alta ordinde de idei ma intrebam saptamana asta cum de am reusit sa raman insarcinata in martie asa din prima si acum iata e al treilea cm si nimic..... sigur undeva e o problema. Iarasi ma gandeam ca problema sigur e la mine .... ca la sot nu prea cred  din moment ce am ramas acum 5 luni. Voi ce parere aveti? Offf gandurile astea , abia astept sa incep serviciul ca sa nu mai am atata timp de  stat pe ganduri.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor nu am mai scris de ceva vreme findca nu am nimic nou de spus dar de urmarit v-am urmarit in fiecare zi. Nu stiu ce sa mai zic nu m-am mai gandit la calcule sau zile fertile am fost prea stresata la servici lucrez in fiecare zi nu mai am timp de nimic nici macar de mn  [batcap]. Va urez o saptamana placuta va pup pe toate aveti grija de voi  [:)]  [flo2]  [il]  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana ,nici la mine nu sunt probleme și uite ca de un an și n am mai ramas.. Eu am investigat și trompele și sunt ok 

Cu dupastonul e adevarat .eu m am.ingrasat ff mult 20de kg in 2 ani ..daca mai pun si tratamentele..f greu le mai dau jos ..eu.zic sa iei daca medicul ti -a dat stie el de ce 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Wow....si eu am urmat tratament cu utrogestan / duphaston timp de cateva luni bune..cred ca vreo 10...dar nu mi se pare ca m-am ingrasat asa mult...am pus ce-i drept cateva kg (vreo 4)...dar nu ma gandeam ca de la pastile... hmm..

 

Orice pentru bebe :)

 

Noi sa fim sanatoase...pufoase sau nu :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...