Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

Buna dragelor  [flo2]  [:)] ,elenna87 imi pare rau pt sarcina ta fruntea sus dupa nori apare soarele intot deauna. Si ca sa va distrag atentia putin mam gandit sa va cer parerea intro situatie in care ma aflu findca voi imi sunteti ca niste surori  [:)]   [pup] deci are legatura cu actualul meu loc de munca eu lucrez de 7 ani (aprope o sa ii implinesc luna viitoare) intr-o fabrica de mezeluri ,timp de 4 ani am muncit intr-un loc de munca pt barbati si cum mi-sa oferit ocazia sa scap de acolo am profitat de ocazie si de 3 ani lucrez ca operator calculator ( tiparesc etichete ,nici nu se compara cu celalalt loc de munca cu toate ca mi-a mai luat din salariu) asa si acum dupa 3 ani am ocazia sa imi schimb locul de munca ( dar tot in cadrul fabricii) si sa avansez dar imi este teama de noul loc de munca, este tot pe calculator (operator facturare adica sa iau comenzi si sa tipareac facturi) dar parca imi este teama daca nu ma descurc [fri]  ,daca nu reusesc sa invat programul [smulgpar]  voi ce ziceti dragelor, sotul meu lucreaza cu mn in fabrica el este in legatura constanta cu fetele de la facturare si imi zice ca el este sigur ca mai bn de 90 %  o sa ma descurc. Deci acum va intreb pe voi ce ziceti ........... [:-@]  [:-@]  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Roxy, iti spun din proprie experienta ca totul se invata . Ideea este sa  depui un pic de efort la inceput sa fii foarte atenta sa nu gresesti sa te concentrezi si totul va merge ca pe roate . gandeste-te- altele ar da orice sa fie acolo si poate nu asa bune ca tine. Sa stii ca un om bun tot timpul se indoieste de capacitatile sale , pecand unul cu 2 neuroni e mereu mandru de el si le stie pe toate . Deci ... nu pot decat sa iti urez bafta ! Si sa iei decizia cea mai buna si potrivita pt tine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, vreau sa te intreb ce analize ai facut de ai descoperit ca ai trombofilie? Ai facut profilul genetic sau cum se numeste? Ca mie mi-a facut ceva analize inainte de operatie si anume  PT -11,4 sec, INR- 1,05 si IP 92% - fibrinogen 3,4g/L - din cate am vazut sunt valori normale- Oare aceste analize ar indica un risc de trombofilie?.

Nu stiu daca stii dar si eu am pierdut sarcina la 7 sapt. anul acesta in aprilie si ma tot gandeam sa nu fie si  asta cauza pe langa chistul ce l-am avut, bine eu nu stiu cauza exacta. Unul din dr. mi-a zis ca e oprita inca de pe la 3-4 sapt. eu fiind pt prima data la control la 5 sapt si 6 zile si atunci nu s-a vazut embrionul. Sau alta varianta ar fi sa fi fost sarcina cu ou clar.  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!! 

Roxy si eu te incurajez sa accepti provocarea. Trebuie sa ai incredere in tine si totul va decurge bine. Este un soft pe care nu ai cum sa nu il inveti pentru ca vei lucra cu el non stop...vei ajunge sa-l visezi si sa ti se para floare la ureche. Eu iti urez succes!!

Elena, am fost astazi la prima sedinta Bowen. Mi-a placut. Tipa care imi face este f blanda si are niste maini magice. Dupa cum probabil stii nu se face masaj..doar stimuleaza cativa nervi prin apasari usoare. Am plecat de acolo usor ametita si simtind cum circula sangele prin corp. Sper sa aiba efecte pozitive...voi vedea in timp pt ca vorba tipei: daca te doare un umar si dupa 2-3 sedinte nu mai doare iti dai seama ca a functionat..in cazul meu e mai greu sa resimt fizic imbunatatirile dar un test pozitiv ar fi dovada clara :))))....oricum important este sa ma simt bine cu totul..

Cam astea sunt primele impresii..

 

Puup

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor,

Revin si eu cu o intrebare ca va stiu foarte pricepute.

Dupa cum unele dintre voi stiti, eu am un bb de 17 luni, sarcina obtinuta usor, din a doua luna de incercari, iar de cand mi-a revenit ciclul, adica de acum 6 luni, incercam pentru bb2. Faza e ca eu inca alaptez si ciclul postpartum e foarte scurt, 23 zile si cu faza luteala f scurta 6-8 zile. Am fost la dr si totul arata ok intern, ovulez ok, dr zice ca din cauza alaptarii/prolactinei e asa faza luteala.Mi-a dat sa fac analize la hormoni totusi, am primit rezultatele, dar eu pt inca o saptamana nu sunt in localitate. Toate analizele sunt in parametrii, inclusiv prolactina. O sa le scriu pe scurt mai jos, dar ideea e ca sunt in parametrii. Mai poate fi alaptarea cauza?

 

Progesteron in ziua 7DPO 10.42 (normal in faza luteala: 5.3-86)

E totusi un pic prea mic, desi in parametrii? a doua zi dupa analize, deci 8dp0, mi-a venit menstra :(

 

Acum analize in ziua 2 a CM:

FT3 4.32 (3.4-6.8)

FT4 13.19 (10.6-22.7)

TSH 1.76 (0.27-4.2)

anti-TPO 5.27 (<34)

FSH 4.75 (faza foliculara 3.5-12.5)

LH 3.76 (normal faza foliculara: 2.4-12.6)

Prolactina 298 (127-637)

testosteron liber 0.005 (femei < 0.014; postmenopauza 0.0003-0.0058) aici nu imi dau seama daca e ok sau nu, se incadreaza la ambele

DHEA-S 182 (98-340)

 

Multumesc!

 

Baby dust to all :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hope ,sper din suflet sa ajute .eu am avut programare luni dar am renuntat fiindcă am.tot auzit pareri cum.ca ar fi apa de ploaie .. Ioana, analizele ce.le ai fscut nu au treabă cu  profilul genetic .ți au făcut niște probe infamatorii iar inr -ul dacă bine rețin este legat de timpul de coagulare. Probabil înaintea operației este necesar. Analizele pe care le.am fscut au fost profilul genetic unde am.doua mutatii si altele proteina C ,  S, anticoagulantul lupic care la.mine este pozitiv si ar fi fost o cauza a opririi din evolutie..se mai fac câteva nu mi.vin acum.în minte. Toate m au costat în jur la 2000 lei . Sarcina se poate oprii ori din cauza trombofiliei ori din cauza unor anomalii ... E.bine să ai făcute analizele astea ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, mai bine ca ai anulat..trebuie sa te duci cand esti convinsa ca te poate ajuta..sau macar sa speri...altfel nu. Eu sunt increzatoare pt ca am doua persoane in jurul meu care au fost f incantate, ceea ce mi se pare destul de multe pt o terapie atat de straina pt noi :)

 

O zi minunata!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...