Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

Ioana ,ai.zis ca ti-ai ieșit valori normale  .simplu fapt ca ai.putea avea probleme de coagulare nu înseamnă neapărat trombofilie.. Trebuie făcut profilul genetic ca să vezi.dacă ai mutații 

Fetele ,declar ziua 1!!! Maine.merg la eco.si sa vb cu medicul de inseminare. Din pacate medicul meu e in concediu dar este in locul lui altul care ii este profesor lui .deci merg pe incredere :)

V am pupat !

De corina ce stiti ?? Este bine ?cu siguranta se bucura de minunea ei 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioana ,ai.zis ca ti-ai ieșit valori normale  .simplu fapt ca ai.putea avea probleme de coagulare nu înseamnă neapărat trombofilie.. Trebuie făcut profilul genetic ca să vezi.dacă ai mutații 

Fetele ,declar ziua 1!!! Maine.merg la eco.si sa vb cu medicul de inseminare. Din pacate medicul meu e in concediu dar este in locul lui altul care ii este profesor lui .deci merg pe incredere :)

V am pupat !

De corina ce stiti ?? Este bine ?cu siguranta se bucura de minunea ei 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana ,ai.zis ca ti-ai ieșit valori normale  .simplu fapt ca ai.putea avea probleme de coagulare nu înseamnă neapărat trombofilie.. Trebuie făcut profilul genetic ca să vezi.dacă ai mutații 

Fetele ,declar ziua 1!!! Maine.merg la eco.si sa vb cu medicul de inseminare. Din pacate medicul meu e in concediu dar este in locul lui altul care ii este profesor lui .deci merg pe incredere :)

V am pupat !

De corina ce stiti ?? Este bine ?cu siguranta se bucura de minunea ei 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Parerea mea este ca unora le este frica sa iasa din zona de confort. Frica de nou. Daca nu stim despre ce este vorba asta nu inseamna ca nu este bun. E drept fiecare face ceea ce simte. Asa cum luam un medicament nou dar in speranta ca da rezultate si este mult mai periculos ca are reactii adverse..sunt chimicale de ce unele terapii nu sunt bune?  Mai ales ca nu ingeram nimic. Eu cred mult in medicina alternativa mai ales ca eu am scapat de multe boli cu ea. Este parerea mea personala sa nu va duparati pe mine. Eu sunt in asteptare au mai ramas 7 zile pana la cm..speram sa fie cu ochisorii. Va pup si o zi linistita sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola chicas!

 

Nu am mai scris de ceva vreme, concediu, chestii... stiti voi...

Am facut intre timp HSG, trompe permeabile, totul minunat. Ma simt momentan depasita de situatie, fizic suntem amandoi ok si totusi minunea nu se intampla...

 

Am vazut ca s-a discutat de branca ursului. Va rog, nu luati BU dupa ureche, consultati un medic homeopat. Conceptia ca daca e naturist nu face rau e total gresita. BU poate cauza dereglari hormonale oribile daca nu e luata cum trebuie iar nu de putine ori am auzit ca la barbati a inrautatit situatia inotatorilor in loc sa o imbunatateasca. Va rog eu frumos, nu luati BU fara sfatul si supravegherea medicului, nu sunt bomboane.

 

Hope, chiar daca ai o trompa infundata sau chiar lipsa, trompa buna poate prelua ovulele de pe ambele ovare. Asta in primul rand, in al doilea rand nu ovulezi o luna de pe un ovar si urmatoarea de pe celalalt, poti ovula luni la rand doar de pe unul. Eu am ovulat (confirmat echografic) vreo trei luni la rand de pe stangul, asa ca... sansele sunt acolo in fiecare luna.

 

Ioanna18, nu ma cunosti inca asadar sper sa nu te superi pe mine pentru ce urmeaza sa scriu, nu am intentii rele. Sincer imi vine sa imi dau cu capul de masa cand citesc chestii de genul "incercam de 3 luni si nimic, inseamna ca sigur e o problema"... noi incercam de 27 de luni si am trecut printr-un avort spontan la 6 saptamani si nu avem nici o problema. Am facut analize de ma mir ca mai am sange pe vene, ma duceam la ginecolog ca la piata, de doua ori pe saptamana, m-am umflat de pastile, prafuri si alte cele, am facut si HSG de imi venea sa ii bag la doctorita un calcai in gura de durere... nu stiu ce nu am facut... sau ce as mai putea face. Sotul meu a merg la "gioco di mano" tot la 3-4 luni... totul este minunat: analize hormonale (eu) mereu bune, spermograma (el) mereu buna, ovulatie da, Progesteron dupa ovulatie bun, faza luteala minunata, de 14 zile, endometru bun mereu, Trompe permeabile, trombofilie nu... o amarata de rezistenta la insulina pe care probabil ca am dovedit-o deja prin faptul ca mi-am schimbat alimentatia si m-am apucat de Sport (am slabit 8 kg).

 

Asadar, va rog eu, incercati sa fiti mai optimiste, sa credeti cu tarie in visele voastre, in voi si in Dumnezeu. Faceti tot ceea ce este omeneste posibil si tine de voi sa va atingeti visul dar nu uitati niciodata ca decizia finala nu va apartine voua sau medicilor, ci LUI...

Daca dupa 3 luni dati in disperare, oare noi care incercam de atata amar de vreme ce ar trebui sa facem? sa ne punem streangul de gat sau sa trecem pe Valium? Stiu cum e dupa cateva luni dar credeti-ma stiu cum e si dupa zeci de luni si nu e deloc mai usor de suportat, din contra.

 

Capul sus si sa ne vedem visele implinite!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga ariana multumesc pt sfaturi, daca pot sa le zic asa. Vreau sa iti spun ca nu am dat inca in disperare, nici nu am spus asta . Doar mi-am exprimat sentimente de dezamagire fata de mine. Sa știi ca si eu am o sarcina pierduta si multe necazuri ascunse pe care nu le-am scris aici si nici nu o sa le scriu pt ca nu pot vb. despre ele ,insa ma rog lui Dumnezeu sa ma ajute sa trec cu bine peste tot si toate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga ariana multumesc pt sfaturi, daca pot sa le zic asa. Vreau sa iti spun ca nu am dat inca in disperare, nici nu am spus asta . Doar mi-am exprimat sentimente de dezamagire fata de mine. Sa știi ca si eu am o sarcina pierduta si multe necazuri ascunse pe care nu le-am scris aici si nici nu o sa le scriu pt ca nu pot vb. despre ele ,insa ma rog lui Dumnezeu sa ma ajute sa trec cu bine peste tot si toate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...