Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Rog recomandare gradi/educatoare buna sect 4


Recommended Posts

Bun gasit.

As avea nevoie de recomandare in ceea ce priveste o gradinita sau o educatoare anume la care sa imi trimit copilul cu incredere. Eu locuiesc in sectorul 4, am copilul la gradi no.264/str. Aliorului si de cand l-am inscris acolo am o multime de necazuri. In timp, mi-am dat seama ca activitatile pe care educatoarele le fac la grupa sunt foarte rare, ca micutii sunt supravegheati foarte superficial, iar baieteii mai dezvoltati fizic si mai rasfatati fac legea dupa stiinta lor cand educatoarele stau fie la cafea, fie pe facebook. Din cauza lipsei de implicare a educatoarelor s-au iscat tot felul deconflicte intre copii si de neintelegeri intre parinti. Am crezut ca e o poveste valabila doar la grupa unde am eu copilul, dar in timp mi-am dat seama ca nu e asa. La una din grupele mici o mamica si-a gasit de 4 ori copilul ud pt ca educatoarea ii lasa singuri in clasa si mititelul nu putea sa iasa. La alta am vazut cu ochii mei cum educatoarea i-a permis mamei unui copil sa intre in sala de clasa si sa il ameninte dur, in gura mare pe altul cu care copilul ei avusese ceva de impartit. Si cireasa de pe tort: zilele trecute am aflat de la copilul meu ca directoarea a venit in grupa si l-a amenintat pe un baietel mai zvapaiat ca daca nu se cuminteste il muta la alta grupa. Era mai normal sa isi traga de urechi angajatele care au obligatia sa pastreze linistea grupei sau sa discute cu parintii in particular , nu sa faca asta unui copil de 3-4 ani.

Multumesc anticipat pt orice sugestie buna, bazata pe cunoasterea concreta a situatiei sau a educatoarei! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 1 month later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...