Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de Octombrie 2014 - Capitolul 5


Recommended Posts

Noi le-am facut pe cele cu banuti. Ar trebuii sa-l facem cam pe 6 aprile ca sa lasam 30 de zile intre el si Rotarix.

ROXYC, ma bucur sa te vad asa des in casuta [flo2]

Doctorita noastra prefera sa faca ambele vaccinuri odata; eu nu prea sunt de acord, dar... asta e !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 372
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Incerc sa va pun si o pozica, asa ne jucam noi la schimbatul scutecului, o curat, apoi o las 5-10 min sa se joace in apa, in galeata, de cand sta in fundic ii place asa, galeata o tine si sa nu se rastoarne intr-o parte, eu doar sunt atenta sa nu se aplece prea tare in fata, sa intre cu fata in apa... dar ii place enorm, plesneste apa intr-una, face numai apa pe jos si plange imediat ce o scot!

http://comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/attachicon.gifIMG_20150321_083645.jpg

Shmily, întotdeauna ai super idei [flo2]  ! Ai putea sa scrii o carte sau sa faci un blogg : eu sigur m-as numara(când am timp) printre cititori [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aly, ce fetite frumoase!

Tamia, ce voinica e pitica!!!! Si piticul meu sta in fundulet dar sprijinit. Sta si singurel, dar doar 1-2 min dupa care plonjeaza pe burtica.

Anda.... maaaamaaa.. cat ds frumosssss!!!! Pustiul meu zice cateodata ama-amaaaa si ma umflu toata desi sunt constienta ca sunt doar niste silabe. In schimb de cateva nopti canta inainte de somnic. Este super dulcic cum canta el acolo singurel si dupa o perioada oboseste si adoarme brusc:)))

Noi suntem fericiti ca a venit tati acasa asa ca azi am fost la plimbare si la cumparaturi.

O seara frumoasa!

Ana,mi-a placut faza cu "ma umflu toata" [:)] si Lu a mea zice "mam-mam" , mai ales cand se supara [batcap]

Bebe adoarme singurel ?Bravo [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Silvia si mie mie tare groaza de medici dar la noi a fost mai grav  temperaura aproape 40  , nu manca nu bea nimic  si tusea de  ramanea fara aer!   sper sa nu ne mai intalnim cu asa ceva! 

Anda asa zic si eu cu mancarica daca nu o accepta inseamna ca nu e pregatit inca!  

 asa e de frumos afara!!! si ne placeeeee!!!! dar mami nu poate sta numai afara din pacate :(   

si o poza cu copilasii mei ca sa faceti cunostinta!!:)

Aly,ce ma bucur sa va vad , mai ales asa pe "viu"(virtual) [:)]

Multa sanatate si sa te bucuri de minunile tale [flo2]  !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor , Si la noi a fost frumos afara , la fel Si natalia doarme la aer in carut si in wrap . Geo si noi ne am luat bilete pt turcia in august , abia astept Si eu sa mergem , sper sa fie cuminte puiu mic ! Mai avem si noi un pic Si incepem divesificarea , cred ca o sa fie o mancacioasa se uita la noi cand mancam , a f curioasa , ieri i am dat o bucatica de avocado Si lingea la ea cu o pofta ! Va pup

Ale, ma bucur ca nu m-ai uitat [flo2] ; ce dragut ca v-ati gandit la vacanta deja si Geo de asemenea ...noi am zis ca o vom face in extra-sezon, sf august,inceput de septembrie !

Ati inceput diversificarea? Cum merge ?

[flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

Ne primiti si pe noi in club? Matei s-a născut in Noiembrie 2014 insa nu am găsit nici un subiect cu copii născuți in noiembrie. Va citesc de ceva timp si cred ca avem multe lucruri de învățat de la voi deoarece sunteți mai mari ca noi :).

Roxi, bine ai venit ! [flo2]

Aici suntem si mamici de sept si de oct, ne mai lipsea doar noiembrie [:)] ! Ar fi dragut daca ar mai veni si din alte luni, sa facem asa o comunitate de mamici de 2014!

Am inteles caaveti o surioara mai mare ?!cati ani are?

Si Matei pe ce data e nascut (scuze, daca ai scris deja, eu am citit mai pe diagonala)?

Multa sanatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi mamici si bebici! La multi ani pentru ziua mamei,sa fiti fericite si iubite!

Desi nu am timp sa scriu, sunt la zi cu cititul!Noi suntem bine,bebe este foarte activ si vorbaret.Noi am fost ieri la evaluarea de 5luni si este ok: 8 kg si 70 cm.Nu incepem inca diversificarea,o sa incepem la 6 luni, dintisorii se lasa asteptati desi gingiile sunt tari si albe!

Eu am deschis laboratorul saptamana trecuta (sunt mai linistita acum),chiar daca inca nu am contract cu casa de asigurari pana in mai,am decis sa deschid si surprinzator dar a fost o decizie buna. Nu mai ma duc de dimineata pana seara,pt ca am fetele care stiu ce au de facut si oricum le coordonez prin tel,imi incep programul pe la 12.

Bebe este foarte fericit cand se trezeste dimineata si ma vede pe mine langa el si nu pe mama,iar eu sunt de o mie de ori mai fericita decat el!

Va pup si va doresc o zi frumoasa!

Elennas, FELICITARI si BRAVO! [flo2]

Ma bucur de fiecare data când cineva face ceva in si pentru micutul nostru oras [:)]  si ne mai pune si pe noi pe harta normalitatii medicale: vei face si analize genetice? de asemenea, am vazut ca BetaHCG se face doar la Philossi asta de vreo 2 ani !

 

Buna ideea cu a ne intalni toate ,subscriu cu drag, trebuie sa gasim zile si locuri !

 

Si ma bucur ca ai mai mult timp de petrecut cu bebe, acum sunteti in recuperari [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

caresse, m-am gandit eu ca esti tu cand am vazut cum au "zburat" paginile! [flo2] multumim de urari [flor]

maine face si Lu 6 lunite! Iti spun de pe acum La Multi Anisori frumosi, sanatosi si veseli [il] [deziuata] [deziuata] [deziuata]

Cu diversificarea noi mergem tot inainte, papam fructe dimi, legume la amiaza, ma nou am bagat si branza calcica, si pui de casa recent la recomandare. Are zile cand papa bine, dar si unele ca azi cand papa doar jumate din cantitatea ce o papa de obicei.

Daca incerci sa-i ingrosi supica tot nu accepta? Daca nu, nu-i bai, are ea timp destul sa se invete cu piureurile. Daca ii dai bucatele intregi nu le molfaie? Poate autodiversificarea vi se potriveste mai bine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...