Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de Octombrie 2014 - Capitolul 5


Recommended Posts

Multumesc , Anda pt urari!

 

Azi Ingrid este mai bine, curge nasucul dar nu mai este asa intoarsa pe dos. Am avut doua nopti foarte grele, eu nu am dormit deloc pana la 6 dimineata, pt ca ea dormea doar cateva minute si se trezea plangand. Nu pot spune ca are o viroza urata, niciuna din cele 3 nu a fost urata, dar cred ca asa reactioneaza ea la disconfort. Noaptea trecuta in sfarsit a adormit, a avut o singura trezire, asa ca am reusit si eu sa-mi revin.

 

Mie decizia mi-a venit in februarie si indemnzatia in martie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 372
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • Administrators

noi suzi nu stim ce e. cu greva stam bine, papam mancare, mai si sugem la o ora jumate dupa cand facem nani. In schimb adoarme doar in brate,leganat usor,asa si suge... si aici e vant, ninge,e frig, zero grade... :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi cu papica nu stam prea bine.. piure papa cat de cat, dar marut sau para nu vrea. Eu stiam ca lapticul se da imediat dupa ce mananca hrana solida, sa fie o masa. Voi stiati altfel? Anda vad ca tu ii dai laptic mai tarziu. Va intreb ca poate nu mai sunt eu la curent cu cum se practica acum. Oricum, Ingrid nu cred ca o sa ajunga curand sa aiba o masa fara lapte, probabil pt ca mananca putin. Cand am incercat sa nu ii dau si laptic dupa a facut un scadal..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, mamici si bebici!

 

Am lipsit o perioada de pe forum pt ca cea mica a dat din viroza in bronsiolita si mi-a fost tare greu cu ea. Acum avem o noua problemuta, pt ca i-a recidivat  dermatita atopica si s-a umplut de pete rosii. Am tot fost pe la dermatologi si toti ne-au dat tratament cu cortizon, ceea ce nu e tocmai ok. O sa incerc si la un homeopat. Mai sunt bebei pe forum cu aceasta problema?

 

Silvia, ai incercat sa ii dai mar copt? Lui Teo ii place mai mult decat cel crud si ii pkac merele golden. Poate incercati si voi. :)

Referitor la masa de fructe urmata de lapte, mie pediatra mi-a spus ca intre cele 2 sa fie o pauza de cel putin 30 min, in functie de cat de mult piure de fructe mananca bebe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Geo, imi pare rau ca nu sunteti bine, poate reusiti ceva si la homeopat....

 

Eu nu i-am dat lui Sebi inca fructe crude, doar preparate termic si e ok cu ele. De obicei papa la o masa minim 100g maxim 200 rar, de obicei cam 150g (cu aproximatie). nici nu stiu cat ar trebui sa pape in mod normal dar ii dau cat vrea si nici nu-l fortez.

 

Cine isi sarbatoreste maine ziua de Florii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geo, imi pare rau ca ati avut probleme! Sper sa rezolvati si cu dermatita! Poate ar fi mai bine sa incerci intai cremite pt bebei care sa mearga pt dermatita, fara cortizon. Desi probabil ca ai incercat deja. Eu folosesc de la klorane o cremita de fata si mai stiu mamici care au folosit exact pt dermatita si a fost buna.

 

Eu fructele i le-am facut la abur. Daca am vazut ca nu le-a acceptat asa, am incercat si crude, dar tot nu-i plac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi mamici si bebelusi, floricele sau bobocei,multe [flo2]  [flo2] [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  din partea mea! 

Sa avem o saptamana buna!

Sper sa apuc si eu sa citesc cat mai curand ce ati scris !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...