Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de Octombrie 2014 - Capitolul 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 372
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bravo Lu !! Nici nataliei nu i- a iesit niciun dintisor Anda , ma tot astept ca e mereu cu balele la gurita Si roade tot Ce prinde , are niste jucarii de cauciuc pe care le baga in gurita toata ziua !! De vreo saptamana tot zice Si ea ma- ma atat bine si de clar , e atat de scumpa , o ador , de cand o am pe ea stiu Ce inseamna fericirea adevarata ! Noi azi mergem la control si la vaccin , imi e asa teama .. sper sa fie totul bine si sa nu facem febra ! Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geo si cami a avut o dermatita . Pe pulpite ii aparuse un fel de bubite dure. Si pielea in acea zona era uscata .de teama sa nu se intinda am mers la dermatOlog. doctora nea recomandat b panten . Unguent. Si mia mai spus sa am grija cu ce ii spal hainutele si pielea.. vad ca acum ia trecut. Sper sa nii mai apara ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,mamici

Nu am mai scris de multa vreme, dar v-am cutit printre picaturi.

Bebelusul meu inca nu are dintisori, dar gingia de jos e alba asa ca in curand ne asteptam sa iasa la interval.

La ultimul control am ramas socata de parerea medicului de familie. Mi-a zis ca desi are 73 cm si 7,6 kg, ar fi trebuit sa fie mai voinic si mi-a dat calciu si fier sa ii dau. Eu nu cred ca e firav copilul la dimensiunile astea. E vioi,mananca. I-am zis de analize si mai ca nu mi-a zis ca sunt o mama disperata ca in rest.... Nu am de gand sa ii dau absolut nimic fara analize. Dupa sarbatori voi merge la pediatru si daca o sa imi spuna ca al meu copil da semne de rahitism( asa a zis mf) atunci ma voi conforma. Mf s-a folosit ca argument si de faptul ca bebe inca nu sta in fundulet nesprijinit. El sta maxim 20 de secunde apoi o ia pe aratura, dar nu ma ingrijorez. Are abia 6,2l. Voi v-ati ingrijora?

Cu diversificarea stam bine. Mananca atunci cand vrea si cat vrea. Nu il fortez. Iaurtul si branza le refuza cu desavarsire,desi am incercat mai multe texturi. Pana la urma iaurtul il papa cu caisa din compot facut in casa, iar branza amestecata cu banana si biscuite. Mananca foarte bine avocado ceea ce ma bucura enorm. Cu apa mai mult se joaca. De trezit noaptea se trezeste la fel sau nu doarme daca seara nu ii dau lp. 

Duminica bunica pe care am iubit-o f mult a murit. Am ramas fara bunici. M-am bucurat ca in ianuarie am fost si l-a vazut pe bebe. Se pare ca sotul a avut dreptate. Nu ar mai fi apucat Pastele ca sa venim noi. Azi vine mama la noi. Desi e terminata fizic si psihic, sper ca bebe sa ii dea putere si sa treaca mai usor peste moartea mamei ei.

Va doresc o zi minunata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emysa, imi pare rau sa aud ca ai pierdut bunica  :( Nici eu nu ii mai am si tare imi e dor de ei. Stiu ca de acolo de sus vegheaza asupra noastra si sunt tot timpul cu noi. Bunicii ocupa un loc special in inima noastra. 

Bebele pare chiar foarte bine la greutate si lungime, papa bine din ce povestesti. Vezi ce zice dr pediatru. Eu merg cu fata la 2 doctori, tocmai ca sa am doua pareri. Unii exagereaza cu medicatia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...