Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de Octombrie 2014 - Capitolul 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 372
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Paste fericit tuturor! 

Ce mai fac bebeii? Cum au petrecut de sarbatori?

Noi am fost o zi si o noapte in deplasare la bunici. A fost o scumpa, zambareata tot timpul. A socializat cu toata lumea chiar daca erau necunoscuti. Chiar m-am mirat ca a fost asa cuminte.

 

O zi linistita va uram!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, mamici si bebici! Am reusit si eu sa intru dupa o perioada mai indelungata. Oricum, vad ca nu este prea multa activitate, sper ca vremea frumoasa va scoate la plimbare si joaca cu prichindeii si d-asta nu ati mai intrat :) 

  Noi avem parte de zile frumoase si linistite. Unele dintre ele sunt un pic mai pline de maraiala dar nimic ce sa nu treaca cu pupaturi si luat in brate. 

 De vreo 2 sapt am inceput si noi diversificarea, dar merge inceeeeetttt pentru ca pustiul meu nu prea vrea sa manance. Abia luni a fost prima zi cand a mancat 2, 3 lingurite si deshidea gurita cu drag cand venea lingurita. Ne jucam, ne manjim si mai ajunge ceva si in gurita. Cu rabdare si perseverenta sper sa ajungem si noi sa mancam cum trebuie. 

   [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Buna Ana!!! da, pe noi vremea calda ne-a scos zilnic afara, trebuie! Mai ales ca se anunta ploaie zilele ce urmeaza :(

Si noi cu papica stam prosta cum, desi am inceput de ceva timp diversificarea. Nu vrea sa pape mai nimic, nici fructe nici legume, doar pacalit cu maaaaaare greu mai intra cateva lingurite in rest maraiala cat cuprinde si doar tzitzi :)

 

Ce mai fac restul bebicilor si mamicilor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si de la noi, "Hristos a inviat"!

 

Noi am avut mare noroc in aceasta perioada, caci am racit zdravan... doar eu [:)]  !

Nici la noi diversificarea nu e prea reusita... noi inca suntem la supa de legume si piure tot de legume(si fooooarte subtiat cu supa)! Voi cum ati procedat cu fructele?

 

Nici vaccinul de 6 luni nu l-am facut ... nici nu prea ma trage inima, la ce vad la tv ! Lui Andrei i le-am facut fara probleme, dar acum, nu stiu de ce, ma tot infricosez !

 

Astept sa ma vindec complet si Lu are nasucul infundat,asa ca mai amanam pana sapt viitoare, caci trebuie sa dam comanda si de celalalt vaccin!

 

Va [pup]  pe toti si pe toate !

Sapt viitoare sper sa reintru in normal si sa scriu mai des !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caresse, insanatosire grabnica! Bine ca nu au luat si piticii raceala. 

 

 Vad ca si voi aveti probleme cu mancarica, eu credeam ca doar noi ne "distram" asa. 

 Eu ii dau legumele piure de consistenta medie, am incercat sa ii dau si mai subtiat cu apa, dar imi da peste mana si pana ii duc la gura, lingurita e goala :))) De vreo 2 zile am inceput sa ii dau si fructe la micul dejun. Azi i-am dat avocado cu banana si a mancat ceva mai multicel.

 In schimb e bucurie mare cand ii dau bucati de legume/fructe in mana. Intai le analizeaza atent si apoi le duce in gurita si le rontaie cu simt de raspundere. 

 La noi azi ploua, asa ca suntem arestati la domiciliu si aparent suntem si un pic maraiti.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

caresse, sper sa te faci bine curand si sa ii treca nasucul pufoasei Lu!

 

Al meu nu vrea de nici un chip, nici bucati intregi, nici poure moale, nici gros, nici supa , nici compot, ce-a avut greva suptului 2 luni mai demult, acum a intrat in greva foamei [batcap] Si uite-asa le luam pe toate la rand.... Nu stiu cand o sa vrea sa manance, dar ideea e ca mie imi cresc peri albi pana reusesc sa il prind din intamplare cu gurita deschisa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna seara mamici,

Noi am fost cu bebelina la consultatie vineri. Este bine, zambareata si sociabila cu dna dr. Chiar aveam emotii pentru ca data  trecuta a plans. 

Am aflat acum ca s-a eliminat din schema vaccinul de 6 luni si ca s-a introdus cel antipneumococcic care se face la 7 si 9 luni. 

Am mai cerut ceva analize pentru intrarea in colectivitate. Vrem sa ducem fata la bazin si ne-au cerut de acolo.. .Acum trebuie sa recoltez probele si am ceva nelamuriri. La pipi am inteles teoretic cum se face, cu punguta speciala, dar la caca am uitat sa intreb :(. Voi cum ati procedat (la cine a fost cazul)? Trebuie recipient special? O sa dau si la dr un mail luni...

Cu diversificarea nu am inceput, asteptam sa facem 6 lunite. Mai avem o saptamana. Din cate povesteati pana de curand eram entuziasmata, deabia asteptam.Toata lumea papa voioasa legume, fructe si alte cele. Acum toti bebeii fac greva?!! Incep sa am emotii....

O noapte linistita va uram!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat, mamici! Nu am mai intrat de ceva timp.. Ingrid a fost racita o perioada lunga si chiar daca nu a fost o viroza cu complicatii, ea a fost destul de data peste cap, in sensul ca ii era somnul foarte afectat. Asa ca am avut cu totii zile cam grele. Acum este bine de cateva zile. 

 

Ieri am avut si noi botezul si m-am linistit ca in sfarsit am botezat-o! La biserica a fost emotionant si am avut noroc de un preot bun care a tinut o slujba frumoasa, facuta din suflet. Apoi la restaurant ne-am distrat, Ingrid a stat cu noi destul de mult, am dansat-o, se simtea foarte bine!  [:)]

 

Cu mancarea si noi stam foarte prost. Nu-i place aproape nimic, piure de legume ia doar cateva guri, banana doar daca o lasam pe ea sa muste din ea ia de cateva ori, avocado mananca o felie, mar, para nu vrea. 

 

Ziceati ca s-a scos vaccinul de la 6 luni? Si eu tocmai voiam sa sun dr de fam sa-l facem.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...