Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de Octombrie 2014 - Capitolul 5


Recommended Posts

Nu am mai intrat de ceva vreme, nu am apucat sa citesc din urma mai nimic,,,doar ultimele doua pagini.

 

noi nu avem probl cu papa pana acum. Mănâncă tot ce i dau si fructe si legume. Probl e ca nu prea mai stiu ce sa i dau. Dar, ne descurcam.

cea mai mare problema este somnul seara. Parca de cand s a schimbat ora este si mai rău. Adoarme f greu, numai cu mine, ținut in brate, sau sa stai lângă el. Plange destul de mult, am seri cand nu mai pot.  Nu mai vrea deloc in patut. Cum il pun in patut, parca l pun pe ace, plange. 

L am lăsat si sa plângă, am încercat toate metodele,,,,nu vrea si gata. 

Doarme cu mine in pat, l am mutat pe tati in camera lui bebe.

Sper ca mai tarziu sa l pot obișnui din nou in patut. 

 

 

post-127616-0-09549900-1429878977_thumb.jpg

post-127616-0-42707500-1429879009_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 372
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

hello!

azi am ajuns si eu la pediatra, tot asa zapaceala si la noi cu vaccinele, m-a cam ametit cu schemele, la un mom dat zicea sa-i facem acum la 6luni vaccinul de 4 si daca e, poate luna viitoare sa facem dupa noua schema... nu stia nici ea cum sa faca, zicea ca i-au venit doar 4 vaccinuri si le da la primii care vin! io i-am zis ca mai bine nu-l fac acum, sa se stabileasca odata o schema si sa mergem pe aia, nu vaccinez copila asa, lunar, doar de dragul de a o vaccina! ne-am si cantarit si masurat, am o minioana convinsa: 62 cm si 5800g...

post-47898-350507_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata!

kmy, din cate zici pare o chestie care separa bucatelele de zeama... ma gandesc ca va fi mult mai greu sa se obisnuiasca cu mancarea solida... si maimutica mea prefera doar lichid, cu cat e mai "zeama", cu atat ii place mai mult... cand i-am facut pireut un oic mai gros(ca o smantana), s-a strambat de la prima lingurita si nu a mai vrut... dupa cateva ore i l-am facut mai lichid si a papat cateva lingurite! am zis ca tot o sa insist pana se obisnuieste si cu solide...

am intalnit copil de 2 ani care manca doar pasat ptr ca asa ii dadea bunica, de teama sa nu se inece...si la 2 ani, daca prindea o bucatica de leguma sau fruct, isi facea sila si voma tot ce mancase!

e bine sa ii invatam treptat sa treaca de la lichid la solid, dar ptr binele lor TREBUIE sa se obisnuiasca, chiar daca nu le place la inceput...

io o mai pacalesc pe a mea sa stea cuminte si sa pape cand ii dau si ei un bol mic de plastic si o lingurita, ea se joaca cu ale ei si io o "alimentez" intre timp

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multe lunite si la multi ani, Maria Alexandra de Roxyc ! [deziuata]  [deziuata] [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  

La multe lunite si la multi ani, bebelina de Geo ! [deziuata]  [deziuata] [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  

 

Anda, [flo]

Kmy, bafta la diversificare ! [flo2]

Shmily, chiar sunteti niste minioane, dar mignon in franceza inseamna si micut si dragut,ceva deosebit! [:)]

 

Noi inca mancam supita putin ingrosata cu piure ! Piureul nu ne place!

Ieri am primit nistr biscuiti de bebe si nu stiu când sa-i folosim ... ma dispera partea cu inecatul,caci Lu a mai prins doua bucati si nu s-a descurcart prea bine (si nici eu !!)

 

Sa avem o zi usoara !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...