Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de Octombrie 2014 - Capitolul 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 372
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

️Buna mamici si bebici , noi am avut o mini vacanta ingrozitoare, joi dimineata cand m am trezit nata avea febra 39.3 , am plecat la pediatra la buc sa ne vada , ii crescuse un dintisor si Avea putin rosu in gat ! Am plecat in poiana ca aveam rezervat de 1 mai acolo , cu ok pediatrei! Nu am iesit deloc afara din camera , bebe a facut febra toata noapte si ne am intors in bucuresti pt ca nu puteam sa facem nimic la munte , doar stateam in camera , ea a facut si diaree in dimi aia si la 8 am plecat spre bucuresti . Am sunat pediatra mi a dat tratament prin tel si pana sambata a tot facut febra ! Duminica a plans toata ziua , o durea celalalt dintisor care trebuia sa iasa ! De ieri e bine si vesela , ne am intors la Slatina si azi avem voie sa iesim afara ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt asa obosita , noaptea ce a trecut am dormit si eu mai bine , ca in rest abia am apucat sa dorm si abia astept sa ies la aer , e ingrozitor sa stai numai in casa . Dar sunt Tare bucuroasa ca e ea bine , si vesela iar , ca era asa greu sa o vad plangand (de la medicamentele pe care i le dadeam , nu vroia sa le ia isi facea sila) bine ca a trecut totul ! Ellenas ma bucur ca e bine bebe , e un scump , pt fren am vazut pe alapteaza ca e in Bucuresti un doctor care asta face , Dr Laslau , iar cu statul in fund , la mine pediatra s a mirat ca sta asa bine in fund , deci nu cred ca e o problema ca inca nu sta , dar mai bine sa vb cu un doctor! Va pup mamici , cum Ati petrecut de 1 mai ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Ale, ma bucur ca se simte mai bine pufoasa ta mica...of saracuta de ea....dintisorii astai ne chinuie tare pe toti, la noi inc anu au iesit dar il deranjeaza tare...

Noi de 1  Mai nu am facut nimic special, acasuta in liniste :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici! Am cam absentat in ultimul timp de pe forum, e destul de solicitant sa ai grija de doi copii, asa ca nu am stat prea bine cu timpul. Am mai avut si zile cand tati a fost la Bucuresti si a trebuit sa ma descurc singura cu amandoua pt ca si bunicii au avut treaba.

 

Anda, la botez a fost de vis! Cel putin mie as ami s-a parut. Am trait fiecare moment la biserica, am si nimerit un preot sufletist, as aca mi-a mers la suflet. Apoi la restaurant m-am relaxat si m-am bucurat de fiecare moment. Ingrid a fost vesela, a dansat cu noi, pe la 11 jumatate s-a retras de la petrecere, pana atunci ne-a incantat pe toti.

 

Ale, imi pare rau ca ati racit.. E bine ca a trecut! Stiu ca este greu cu racelile si este si mai si cand esti plecat de acasa.

 

Ingridutza ne bucura viata din ce in ce mai mult, de ceva timp a inceput sa mearga de-a biselea prin casa, ii place f mult sa se joace cu jucarii si mai ales cu Amalia. Stau si cate o ora si se joaca impreuna. De 2 zile zice intr-una ma ma si ta ta. Este atat de dulce! De cand a vazut ca poate scoate sunetele astea le tot repeta cu entuziasm de cand se trezeste pana se culca iar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

da, nu de unde pana unde , dar e asa scump cand zice :))) e mai mult cu accent pe "o" coti :))) in rest nu prea vrea sa zica altceva, pe burtica nu ii place, dar schimbatul scutecului e un chin, fiindca se misca pe toate partile :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

Ana, biscuiti i-am dat de la Mellin ptr ca ii aveam trimisi de la prietena din Italia. Mai avem doar 3 biscuiti si am cautat si aici sa vad daca se gasesc. Se pare ca nu gasim aici asa ca i-am rugat pe ai mei sa imi cumpere de acolo si sa-mi trimita. Momentan i-am cumparat unii de la Hipo, sper ca am retinut bine. Sunt ceva mai dulci, dar ii plac.

Cat despre flexibilitate...trebuie sa ma pliez cumva, nu vreau sa il fortez cu ceva ori sa il las doar cu laptele. Incerc sa gatesc sanatos atat cat pot si imi permite timpul. E innebunit dupa spanacul cu orez asa ca profit cat inca mai gasesc proaspat. Branzica o accepta cu paste de bebelini si cu galbenus. Da, ciudat, dar asa o accepta. Am descoperit ca ii place ficatelul cu sos de smantana.  

Voi dimineata ce le mai dati? O zi ii dau banana, o zi ii dau mar cu biscuite. 

Voi le-ati dat capsuni? Am cumparat ptr noi, dar lui inca nu i-am dat.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...