Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de Octombrie 2014 - Capitolul 5


Recommended Posts

  • Administrators

cum ii faci spanacul cu orez?

 pe nou i-am dat mar cu branzica si un pic de scortisoara dimineata,a papat un pic, dar ne luptam tare cu mancarea...nu vrea si pace...

 

inca nu i-am dat capsuni insa astept sa mi se faca in gradina cateva si o sa incerc. mai nou cica toate produsele alergene se dau de la inceput nu dupa un an...nu mai stiu ce sa fac...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 372
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Calesc un pic de ceapa in putin ulei de masline virgin. Pun putina apa. Practic innabus ceapa. Pun orezul peste si adaug apa ca sa fiarba. Cand e bine fiert pun spanacul spalat bine si taiat marunt, marunt. Il las la innabusit cateva minute si cand cred ca e gata, gust si adaug putina sare. I-am mai adaugat si branzica uneori in farfuria lui, dar rareori.

E o sugestie buna. Inca nu i-am dat scortisoara. Poate ii va placea. Merci de pont. Uite asa, fetelor, ne mai inspiram una de la alta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eduard zice mama cand vrea si de obicei cand nu ma astept. In schimb nu mai vrea sa stea in fundulet. Vrea in picioare. De la 7 luni gata. Cum vede copiii in parc, cum vrea si el in picioruse. E cel mai fericit cand il ridic. Incerc sa fiu atenta sa nu il tin mult ptr ca oboseste si imediat isi inmoaie piciorusele. 

mama i-a cumparat olita de cand avea doar 4 luni. De cateva zile am facut cunostinta cu ea. Mai intai pe post de calut. Apoi fara pantalonasi. Sper sa ajungem sa si facem ceva in ea in curand. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...