Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de Octombrie 2014 - Capitolul 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 372
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Marylungu, bebelina ta are un super program de somn! Sa isi tina obiceiul. Si cu diversificarea stati foarte bine. Copil model, ce mai. :)

 

Anda, si Teo a inceput sa faca nazuri la mancare, in special la legume. Acum i- am pregatit ceva nou, sufleu de dovlecei cu tofu. Sper sa-i placa. Eu i-am introdus si masa a treia. Ii dau cereale si pseudocereale (mei, hrisca) cu fructe. Din pacate optiunile sunt limitate pt ca are intoleranta la proteina din lapte, asa ca fara branza si iaurt. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur sa mai citesc despre bebei cum cresc! am inceput si noi sa papam biscuitei dar ii dau asa, in manuta sa se joace si sa-i molfaie(asta cand e in scaunul de masa, ca face numai biscuiti peste tot), sau daca nu sumtem in scaun, rup eu bucatele si i le bag in gurita. E o fomista, deocamdata ii plac piureurile desi nu le mai fac lichide, daca pun dovlecel e cea mai fericita!

in fundulet stam bine de tot, mai nou se tine de marginea patutului si se ridica in picioare, nu o mai pot lasa niciunde fara centuri... in patut n-are unde sa cada dar din leganel, scoica, scaun de masa sau carucior, cine stie cum se-arunca!

nici noi n-am facut inca vaccin, de fapt de la 2 luni n-am mai facut, ma bate gandul sa nu-i mai fac deloc... nu mai inteleg nimic din toate schimbarile astea si am impresia ca generatiile astea de copii sunt luati drept cobai!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shmily, ai dreptate in legatura cu vaccinurile. E o nebunie generala. Nu voi renunta insa la ele, desi am vazut ca parerile sunt impartite.

 

Anda, multumiiim pt urari. :)

Eu folosesc fulgi de hrisca, pe care ii hidratez in apa fierbinte si ii combin cu mar copt. 

Sufleul de ieri a avut un real succes. Chiar o sa mai caut si alte retete. Nu suntem pe BLW. Am rupt bucatele si i le-am bagat in gurita. 

Tu ce i-ai dat aseara?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

branzica cu putina smantana (ptr prima data) si putin cartof dulce ca ii cunoaste gustul si e dulce, diseara niste iaurt cred cu branzica probabil sau iaurt simplu, oare e ok sa le combin, iaurtul cu branzica??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...