Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ceaiul de lavanda, secret pentru mamicile stresate


Recommended Posts

  • Administrators

Ceaiul de lavanda, secret pentru mamicile stresate

Orire mamica trece prin momente de stres, atacuri de panica, insomnie si ... uneori o stare imposibil de definit: oboseala, nervozitate si iritabilitate. Am descoperit beneficiile unui miracol natural pe care vreau sa il impartasesc cu mamicile: ceaiul de lavanda. Citeste in continuare de ce ...

 

http://www.desprecopii.com/Images/SitePages/ceai-de-levantica-1.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si pe mine ma relaxeaza ceaiul de lavanda si chiar ii bun. Dar eu is fan sedinte de masaj, sa ma intind pe un pat de ala si sa fiu eu si cu maseoza si fara copii, fara zgomot, fara certuri, fara nimic care sa strice linistea din 2 in 2 minute. Daca reusesc sa ajung la 2 sedinte pe saptamana sunt cea mai fericita. Si apoi beau si un ceai de lavanda. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Si eu am descoperit efectele benefice ale lavandei de cativa ani buni - nu am incercat sa beau ceai insa am produse cosmetice pe baza de lavanda si intr-adevar dupa o baie fierbinte cu ulei esential de lavanda si un minimasaj corporal cu o crema din aceeasi pot sa dorm pana la 10 ore fara sa ma trezesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Destul de interesant articolul, beneficiile lavandei sunt  intr-adevar miraculoase. La noi in casa, se gasesc o multime de produse pe baza de lavanda, in special cele destinate ingrijirii corporale. Ceaiul de lavanda, l-am incercat doar de 2 ori pana acum si pot sa spun ca este absolut minunat :) si cu siguranta va fi nelipsit din casa noastra, mai ales ca avem 2 copilasi nazdravani care necesita multa atentie si rabdare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...