Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de Februarie 2015 (1)


Recommended Posts

Alynutza, mesajul tau il citii acum. Eu alaptez la cerere. Am obs ca e mai putin agitat de cand am renuntat la lactate si Fier. Dar la 4 se trezeste si adoarme greu, pribtre parturi, la mine pe burtica. Decat sa te stresezi ca nu ii dai san, mai bine da-i, mai ales dc cere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 442
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Soparlici, cojitele din cap sunt cruste de lapte, stiu de la bb1, i-am dat cu vaselina salicilica luata din farmacie, data inainte de baie si lasata in par minim 30 minute apoi spalata. De doua ori am executat operatiunea si au disparut.

Bubitele de pe fatzuca sunt acneea bebelusului, stergeti cu ser fiziologic sau apa termala si cam atat, trece de la natura.

Iuli, ma bucur sa citesc vesti bune despre ai tai ! Te pup.

Alynutz, eu alaptez la cerere, meaning ca daca a vrut inainte de baie si a cerut si dupa, i-am dat oricat si oricand, practic sunt un milk dispenser la dispozitia lui.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iuli zambesc strengareste cand te citesc asa linistita, optimista si cu atatea vesti bune. Sa fie intr-un ceas bun si sa ramai la fel de rabdatoare cu baietii tai (cu toti trei).

 

Adwyna multa sanatate, Doamne Doamne e tot langa tine, nu te va lasa tocmai acum!

 

Alinutza eu alaptez la cerere, daca nu am cum, incerc sa-l prostesc cu suzeta, dar nu prea ne iese. Adica daca sunt la dus, sotul incearca sa il linistesca cu ea pana apar eu. Cel mai des insa am ceva laptic muls in frigider si i-l da p-ala.

In rest... daca vrea dupa o ora, primeste. Azi vad ca e linistit si deja la a doua repriza de somn.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iuli ce ma bucur sa te aud si mai ales sa te citesc fericita. Ma bucur mult pt dl. pingu si mai ales pe Lucica baiat destept. Stiam eu ca era doar o faza. Sa auzim de bine si de Efremior. Bravi mamico.

 

Eu l.am culcat pe Mihai pe la 12 in scoica si doarme si acum. Parca nu ma.ndur sa.l pun pq patut.

 

Va pup va las o cafeluta mica cu scortisoara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soparlica - ne-a zis dna dr ca dupa 3 saptamani trebuie sa ii apara o bubita rosie umflata pe care sa o lasam in pace. In cateva zile urmeaza sa devina semnul de pe brat pe care il avem toti. Inca nu apare nimic.
 
Alina - si crema noastra e preparata... dar nu ne trece. E plin!
 
Alynutza - ai incercat testul cu cantarul sa vezi cat mananca? Poate nu se satura, sau poate nu stie sa traga. Eu in spital ii dadeam la program san...si am ajuns sa ma mulg ca innebuneam. Ar fi vrut sa pape continuu, exact cum descrii tu. Asa am ajuns sa ma imprietenesc cu pompa, si in zilele de rasfat ii dau tot muls, cu biberonul, ca altfel trebuie sa stau non stop dupa el. Poti avea surprinderea sa nu ii ajunga si atunci sa fie nevoie de un supliment. Eu ii dadeam ca supliment NAN 1. Acum i-am cumparat Lactana de la Topfler dar nu am avut inca ocazia sa ii dau. Nu incerca sa ii faci program de acum, ca vei ajunge sa te chinui mai tare. Ea isi va face singura programul din momentul in care se va hrani corespunzator, crede-ma.
 
Kytana - in sfarsit am cu cine sa il compar pe Ioan :)))... exact 54cm si 3750 are el! La fix 8 saptamani. Doamne, deci suntem cu o luna in urma :(.
Ce tarziu se fac primele vaccinuri la voi! La noi se fac la nastere astea. Eu am fost in urma cu Bcg-ul din cauza transferului.
 
Doamne ajuta, ma bucur pentru Luca! Inseamna ca a depasit etapa de gelozie.
Mult succes la interviu!!

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu desi tusesc continuu, am luat un halat pe mine si nelipsita masca si i-am dus sa ii mai dau putin san sa nu uite gustul! :))) Mi-e o lene sa ma mulg de nu mai pot. Partea urata e ca ii era asa dor ca dupa 50ml a adormit instant (traiasca minunatul cantar :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, lapte am destul de mult. De obicei nici nu apuca sa pape din amândoi. Și curge repede, motiv pentru care se îneacă frecvent. Dar cred ca am descoperit cauza.

Azi am ținut -o în brațe sa doarmă, i-am dat imediat ce a căutat, nu mai era disperata și m-am muls puțin înainte. Se pare ca are efect ca nu se mai enervează dacă sânul e moale.

De fapt cred ca ea vrea mereu în brațe ca atunci când o adorm tot deschide ochii sa verifice unde e și mă tine strâns cu mânuțele de tricou .acum doarme în pat cu mine dar noaptea mi -e frică să o țin în pat. Si cel mai bine doarme cu mine gramada pe ea, sa o țin cât mai strâns. Nu zice nimic, nu se foieste. Cum mă ridic începe agitația. Se pare ca singura nevoie a lor este sa fie mereu cu mami sau cu tati. cred ca -mi iau un wrap Sa mai pot face câte ceva.

 

Iuli, ce de vesti bune la voi! Mă bucur nespus pt tine!

Miha, ce bine ca poți sa-l mai alăptezi și sa -l iubești pe bb Ioan!

 

Noi nu avem încă cojite, doar mici iritații pe fata de la pupat, haine sau barba lui tati.

Referitor la scoica, în mașină Cum transportați bebeii? În landou sau în scoica? Eu în scoica dar mă enervează transferul de la caldura din landou și pusul în scoica, mai ales cand e frig afară. Cred ca montez direct landoul în mașină.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...