Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de Februarie 2015 (1)


Recommended Posts

Alina e superb Tzoncu vostru :)! O sa ma uit si eu dupa baby swimmer, habar nu am daca gasesc aici. 

 

Anuto, bine ca Irene si-a mai revenit. Vera inca nu complet. Adica tuseste in continuare, parca s-a schimbat si nu mai e tuse seaca. Mucii ii scoate singurica la stranutat, cand ii ies pe nas tone de muci verzi, zici ca e alien. In rest eu ii fac aerosoli cu ser fiziologic, si ii scot mucii cu asta. Abia astept sa ii treaca.

 

Referitor la mancat si la noi la fel, uneori 2 sani, uneori unul, uneori 4 (adica de 2 ori la fiecare san, ca nu se mai satura). 

 

Pup fetele, acu doarme cea mare, avem program de aerosoli, laptic si sa o pun la culcare si pe Vera, apoi sa ma urnesc si sa calc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 442
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetele,

 

Alinus Miky e mortaaaaal!!! Cat de frumos da el din picioruse si ce relaxare completa! E un scump copilul asta al vostru! Si tu ai o voce asa de frumoasa!

 

Ana haha, mai ai un stil de-a povesti, ar trebui sa te apuci de scris, eu ti-as cumpara cartile [:)]  Pe aici sunt foarte dese carucioarele bugaboo, mcclaren, mamas&papas, cosatto. Nu stiu preturile, insa. Sanatate multa dolofanei scumpe si tie putere sa-i rezisti. [:)]  Poate ca trebuie sa intervii si exterior? Pt deramtita zic, s-ar putea sa fie de contact si nu din cauza a ce ai mancat tu...oricum m-ai amuzat cu ceapa ta verde :)))

Zile linistite tie si Irenei si lui Luca cel karatist [:-)))]

 

Soparlic ce face Alex cu buricutu? Ah, a mea cand si cum, cand face pauze mai mari ziua, la urmatoarea masa ii mananca pe amandoi; noaptea cate unu asa iar cand e la puseu sau foamete, continuu, de nu mai stiu pe care si cand si de ce si de cate ori  [:-)))]

 

Cu mancarea la fel si eu ca fetele, aproape de toate! Totusi, urla invidia in mine pe Soparlici, ca eu mazare inca nu am curaj sa mananc...am zis ca oricum, cand face piticot 3 luni sarbatoresc cu fasole batuta [:-)))]

 

Carmenus voi sunteti campioanele odiseei la dormit! Sa o tineti tooot asa, ca e tare bine! Cum a fost ieri cu recoltatul de pipi?

 

Andreea va tinem pumnii stransi-stransi, sa treaca perioada asta nebuna si sa va bucurati unii de altii. Acum imi vine in minte vorba aia din batrani, poate Stef "isi cere botezul"...

 

Feteleeeee? O sa ragusesc dar nu ma las  [soricel]

 

Noi bine, marmotel a luat vacanta de paste, a avut tombola, n-a castigat, s-a ofticat. [clo]  Acum suntem pe terasa, eu plantez leustean si flori in jardiniere, marmotel se joaca iar piticot inca doarme in scoica...desi se apropie de 3 ore, am lasat-o, ca nu se intampla sa abuzam de stat acolo. Acu sa termin si sa-mi fac un ceai.

 

Pentru diseara si grasii mei au cerut pizza, asa ca pizza va fi! Iar eu voi manca pizza cu salata  [:-)))] , ca mereu se rade de mine..dar asa mananc si eu spanac, facut salata, alaturi de rucola si alte ierburi. Marmotel a auzit ea un cuvant in Ro si de atunci mereu imi spune: mami iar mananci boscheti? [:-)))]  (pronuntat cu accent pe o, englezeste asa)

 

Pupam. Mai venim

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vaaai, Alina, e fenomenal, iubitul de el ♡♡ Trebuie sa cumparam si noi un baby swimmer.

Incercan si pe asta, ca sistemul de infasare nu functioneaza. Poate, poate.

 

Adwina, ce perioada neagra ai avut si tu. Dar nu e asa ca acum e minunat si acum incepi sa uiti ce a fost urat?

 

Alinutza, eu mananc putine chestii. De frica, nu de alta. Ca la bebe nu e nicio schimbare. Supade galuste sau de fidea, ciorbita de vitel, fara bors si fara rosii, carnita fara sosuri, budinca de paste, radacinoase aburite, foietaje, biscuiti, painica ( inainte nu ma atingeam de ea).

 

Gabi, eu nu m-am gandit la un cadou pt nasi. Asa se obisnuieste?Eu habar n-am de obiceiurile de botez. Mai invatati-ma si pe mine.

 

Ana, am vazut cererea ta. Dar cum numele nu mi-a spus nimic, am ignorat. Acum vazand mesajul tau, revin pe fb si accept :)

 

Carmenuta, Lorycica, of cate sperante mi-am pus in Swaddle Me, dar nope. Urla de innebuneste.

 

Soparlica, si voi puneti maracini in patutul copilului? Oameni cruzi ce suntem :))

 

Iuli, hai un semn mic sa stim ca sunteti bine. Ne gandim la voi.

 

Miha, cum e ? Hai zi-ne doua vorbulite ca ne tot gandim la voi cu sufletelul la gura.

 

Onuta, cum mai e Maruta? E o frumusete de fetita :)

Mai venim.

Pupam mamicile si bulgarasii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, ce rau imi pare ca nu merge swaddle me :(! Si eu ma gandeam ca o sa mearga la tine, mai ales ca spuneai ca doarme infasat in paturica deja.

Referitor la cadou, eu situ ca se ia cadou la nasi si la nunta si la botez. Eu la botez la Emma le-am luat un set de tort (platou si farfuriute) si tacamuri aferente (furculite cu paleta din aia de tort). Acum la Vera inca nu m-am gandit ca daca facem abia in august mai avem timp. 

 

Lory si eu trebuie sa plantez in gradina una alta dar uite ca nu reusesc sa ma organizez. Ca intai trebuie sa merg sa le cumpar! 

 

Aici e un pic de soare azi, dar prea cald nu e. A mea a adormit in timpul aerosolilor, asa ca acum o astept sa se scoale sa o hranesc, si apoi plec cu ea, ca daca plec cu ea acum asa, se scoala si urla toata de tre sa scot tata acolo pe strada, ca nu ma inteleg cu ea!

 

Ana, referitor la carucioare, uita-te daca gasesti roemer-britax. Dupa parerea mea raportul calitate/pret e foarte ok. Noi la Emma am luat un Stokke (pe care il folosim acum si la Vera) dar cand am mers in Romania trebuia sa luam ceva mai mic pentru ca Stokke se pliaza in 2 parti si nu il puteam lua cu noi pana la poarta avionului. Atunci am luat Britax B-Agile, am dat atunci pe el in jur de 180 Eur, dar mie mi s-a parut foarte bun (comparativ cu 1000 EUR pe stokke) si m-am gandit intotdeauna ca daca il luam pe ala intai probabil ca nu as mai fi luat Stokke. Bine, noi am folosit caruciorul des, mergem des si la plaja si ne plimbam, si prin padure, si atunci e bine sa ai un carucior bun care sa poata fi manevrat usor pe terenuri diferite si Sokke iti ofera aceste posibilitati. Dar daca vrei un carucior pentru oras, sa fie relativ mic dar si comfortabil pentru Irene, cauta Britax.

 

Hai ca o aud pe a mea un pic, ma duc sa ii ofer sanul, poate mananca sa iesim si noi odata, ca ne apuca noaptea in ritmul asta.

 

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei, cu niste Vitamina L mai merge treaba! M-am stricat de ras cu "boschetii" Marmotelei! [:-)))] Si eu m-am gandit la dermatita de contact si i-am cerut mamei sapun de casa din Ro, pachetul e pe drum, saptamana viitoare vom elucida misterul bubelor! Multumesc de sugestii pt carucior.

 

Si daca deseara e pizza time, pai pizza sa fie, ma bag si eu (Broscul e primul - mai ales ca ia si el vacanta, sarbatorim)!

 

Andreea, hello, my friend :)))!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, da, doarme infasat in paturica de bbc. Cred ca sistemul nu-i convine fiindca nu poate sa scoata nicio labuta pe afara, cum face in paturica. Ma gandesc ca daca l-as fi avut de la inceput l-ar fi acceptat. In fine, il punem la pastrare pt alti bebei.

Saru'mana de sfat. Atunci sa ne pregatim si noi sa luam ceva nasilor. Sa vedem ce. Ca ce isi doresc ei cel mai tare nu le putem oferi noi. Adica un bebe al lor :) Ca dupa al nostru deja sunt topiti.

 

Ana, hello my dear friend :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No ca de abia acu ma eliberai. Bre va multumeste Tzoncul de felicitari. A tras o sesiune de ras de am zis ca nu e adevarat. Din ala cu hohote. Acu a bagat 5 minute de tipete asa ca sa stim ca el face legea si acu doarme.

 

Eu azi am plantat muscate crete si doi thuya (daca o fi corect cum am scris).

 

Fetelor colacul asta la noi face minuni. E asa de linistit ca parca ii dau droguri.

 

V.am adaugat pe FB pe seara va pun si pe grup la Primul bebe.

 

La noi inca nu a adus vaccin asa ca asteptam pana marti daca nu cumparam.

 

Ma bag sa termin musacaua ca doar pe jumatea facut.o pana acum si dupa aia baita scrie pe Tzonc. Va pupic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele am uitat sa va spun ca am fost la gineco pe 25. Da, teoriwtic luni ar trebui sa imi vina ciclul. Uterul arata bine(daca poti numi ala bine) operatia se vindeca frumos si avem liber la hatza hatza. Un viitor bebe - nici nu se pune problema asa ca ne vom bucura de Miky cat putem noi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lory am citit pe net si seamana a hernie ombilicala asa ca am lasat putin stresul pana luni cand mergem la doctor sa ne cantareasca. Mai ales ca si eu am avut si trece de la sine (in majoritatea cazurilor).

Ha niste salata de "boscheti" bag si eu azi. Si duminica ma bag si eu la pizza.

 

Andreea cred ca i-a cusut nas-sa maracinii in lenjerie cand i-a facut-o. Macar noaptea doarme in el fara comentarii. DEOCAMDATA! Eh, si zic multam ca mai apuc si ziua sa mai fac cate ceva printre atarnat prunc de mine. Acum doarme la mine pe burta si se tine cu mainile de bluza mea.

 

Alina vreau si eu gradina! Am vreo doua ghivece cu flori, dar asa visez la o casa cu gradina...

 

Noi amanam excursia de maine din cauza ca cei la care am fi mers au varicela. Si nici vremea nu e faina. Lasam pe alta data.

 

Am reusit si eu sa fac si sa primesc comanda de invitatii. Acum trebuie sa ne mobilizam sa le si ducem.

Asa ca deocamdata cam gata planurile cu botezul. Ar trebui sa ma apuc sa selectez muzica, dar asta cans va veni pofta.

 

Risc sa-l pun pe Atarnici in patut (a treia oara-poate o fi cu noroc).

Noapte linistita!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...