Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi de Februarie 2015 (1)


Recommended Posts

Miha sa stii ca si eu m-am chinuit sa dorm si chiar nush de ce. Of, multa sanatate cu ochisorul!

 

va scriu de afr, e gol unde stam noi, doar noi si cainii pe afr :)) Am profitat de vremea cat de cat frumoasa si am pus acoica. Imediat a adormit. Clar nu e fan orizontala Efremior. 

 

Restul fetelor, cum sunteti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 442
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetele,

 

Ia sa-mi beau si eu cafeluta cu voi :) 

 

Carmenus ce ma bucur ca a avut o noapte snur, cum ii sta ei in obicei! Veruta e o dulce si o puternica, si imi imaginez ce te-ai topit cu rasul ei :) Of biata, 7 vaccinuri? Bine ca a trecut, gata. E bine la greutate mai, stiu, nu a luat asa de mult ca majoritatea bulgarasilor dar ea s-a nascut mare! Nici noi nu mai luam prea bine, mi se pare dar asta e, o sa investigam.

Mai tu esti fenomen: plantezi, faci cumparaturi, cozonaci, sarmale, speli geamuri si mai ai si 2 copii mici! Chapeaux-bas, draga mea!

 

Iuli bravo pt adormitul fara titi, pas important. Cu secretiile, pff, da asa stau in gat undeva; incearca sa-l tii in dus cu tine sau pur si simplu fa abureala in baie si tine-l 10 min acolo, seara. Sau pune un pumn de sare grunjoasa intr-o craticioara cu apa, clocoteste-o si apoi tine-l prin preajma; mai merge DAR DEPARTE de nasul lui, sa pui cateva picaturi de vicks pe un buretel/prosopel si sa il tii in camera, noaptea.  Si da, inunda-l cu apa salina, asteapta o vreme (multi ii stranuta, multi ii inghit) si apoi trage cu pompita sau ce ustensila ai tu.

Cu Dl Pinguin, inteleg, ii tinem pumnii si pe 7, cand zboara si, mai ales, pe 8. El pt post de inginer a aplicat? Oricum, interviurile acolo nu sunt deloc traditionale, sunt cu totul altfel iar oboseala nu-l va ajuta deloc. Eu zic ca luni sa stea cu voi, sa-si incarce bateriile si sa se detaseze putin.

 

Miha ce haios mi se pare Unicul.:) Daca ai prelata din aia pt carucior, eu zic ca poti sa mergi cu el in magazin (eu asa fac). 

 

Noi ok. Astazi este Good Friday, magazinele sunt deschise pana la pranz dar nu se vinde alcool niciunde, toate rafturile cu bauturi, din toate magazinele de pe teritoriul Irlandei, sunt acoperite cu o prelata/au o poarta in fata.

Piticot pare sa fie pe final de puseu(desi abia azi are 8 sapt) iar altfel din ce in ce mai haioasa si alerta; uitasem cum la varsta asta se schimba chiar de la o zi la alta, sunt deliciosi. Altfel, noi suntem in formatie completa zilele astea, vremea se anunta frumusica, asa ca vom incerca sa iesim cat mai mult, ma ales ca activitati funny sunt peste tot!

 

Cam asta.Va pup. Mai vin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce frumos, azi irlandezii nu beau! Draguta initiativa.

 

Iuli, am iesit si noi la soare...dar e un vant teribil. Ba e soare, ba vant, ba ninge...si tot asa. Nu am rezistat decat foarte putin.

 

Lory, nu sunt in stare sa il desfasor singura. Nu stiu ce porcarie de carucior mi-am luat dar e tare incomod...plus ca nu pot sa imping si carutul lui si caruciorul de cumparaturi de una singura... :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vaii fetele ce bulgarasi scumpi si frumosi aveti !!!! [bib]

Am intrat pe drive si i-am vazut! [il]

Cu ocazia asta am pus si eu cateva poze cu Tibisor  [:)]  

 

Intreba cineva despre vaccinuri, nu mai stiu exact cine ...Alinutza parca... (am citit fugitiv din urma).. Noi nu am facut vaccinurile din maternitate! Am refuzat! Urma sa il recuperam pe cel de hepatita B acum la 1 luna, insa cred ca zic:  pas...ii voi face doar vaccinurile necesare si doar dupa 6 luni - 1 an..a trecut saracul prin prea multe ca sa mai pateasca ceva...Am prietene care au suferit grav dupa urma vaccinurilor si asta m-a determinat sa renunt..e mult mai importanta sanatatea decat "otrava celulara" . Dar e un subiect larg dezbatut si fiecare face cum vrea si cum crede ca e mai bine pt bb -ul lor.

 

Noi suntem cam la fel, acum insa stim sa prindem sfarcul insa tot nu tragem ci dormim sau suzetim.. Tot inainte ..cat mai am laptic nu ma las! [alap]

Acum pe 8 avem programare  la medic.

Deabia astept sa vad cat a luat in greutate si in lungime ( nu mi-am luat cantar sa nu devin "dependenta":) 

 

In rest destul de ocupata , am inceput cautarile si organizarile ptr nunta + botez - inca nu am gasit localul si este foarte tarziu in conditiile in care as vrea sa le fac in iulie-august..nu am rochie nu am nimic :( ..asadar am multa treaba ..sa vedem cum ma impart fiindca acasa nu am niciun ajutor si trebuie sa le cam fac pe toate + bb...

 

Sa fim sanatosi ..ca bucurosi le-om duce toate nu? [:)]

 

Pupici si va invit la o cana cu laptic si o prajitura scotiana cu unt si fulgi de ovaz..fug repede pana nu se arde:)

 

Pupici la toate burticile, mamicile si bulgarasii! [flo2]

:-*

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adwyna, bine suna prajiturica, ne dai si noua reteta? 

 

Lory, i-am transmis dlui Pinguin randurile tale si l-am convins sa stea luni sa se odihneasca nitelus asa. Cum ati petrecut ziua? A mers plimbarea?

 

Miha, te inteleg perfect cu caruciorul. Desi cel pe care il avem s-ar desface repede, daca eram singura nush cum faceam. Liftul nu e pe etaj, e construit intre etaje - adica... are oprire intre parter si etajul 1, intre 1-2 si tot asa. Deci da, nici macar la parter nu se deschide. La inaltimea mea, pana si scoica mi-e greu sa o duc intr-o mana, mai rau o tarai pe jos :( Nu exista carucioare pt scoica? Aici la LIDL am vazut, dar eu nu ma incumet, ca nu ajung nici macar sa pun scoica. 2 la metru, aia sunt eu :))

 

Somn usor <3

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna fete dragi,

 

Adwyna am vazut poze cu Tibisor. E dulce foc, sa va traiasca si sa va bucurati de el :). E foarte expresiv si cu trasaturi foarte bine definite. 

 

Iuli, ma bucur mult ca l-ai convins pe dl. Pinguin sa stea acasa cu voi luni. Sa va odihniti, sa va incarcati bateriile. Si mult mult succes la interviu, sa va iasa asa cum va doriti.

 

Loricic, sa va simtiti bine in weekendul asta, sa va distrati si sa va bucurati de piticele frumoase si unul de altul. Mai ales daca spui ca se anunta si vreme buna, o sa puteti sa stati afara. Sa faci poze da? Ati facut cozonaci? Dar cupcakes? 

 

Eu am reusit sa fac cumparaturile azi (si plantutele, si cumparaturile planificate) si ma declar multumita, Maine fac sarmalutele si mi-am planificat sa si plantez cu Emma. I-am aratat azi plantele si i-am spus ca maine plantam, a fost foarte incantata.

 

Acum ma duc sa bag biberonul de 10 si apoi somnic.

 

Pup fetele :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, 

 

Iuhuu avem smiles pe telefon. [:)]

 

Miha am înțeles. Nici eu nu iau si căruț de cumpărături ( si aici sunt din cele speciale) pt că ma descurc f bine cu o pungă de material, agățată de mânere + spațiul de sub căruț. E drept ca fiind cumpărături de 2-3 ori/ sapt nu sunt f multe.

Dap, trăiesc in tara habotnic catolică deci asa cu băutura.

Ce face Ioan? Tu cum mai ești cu ochiul?

 

Iuli sa știi ca ma bucur pt decizia Pinguinului sef. Sa se relaxeze si detașeze nițel iar acolo sa nu uite sa facă 2 pasi in spate... mental vorbind. Ca sa vadă the big picture, se mizează tare pe asta. Fingers crossed! 

Ce m-ai distrat cu 2 la metru, mi te si imaginam o gălușcă săritoare, ca in desene. [fiesta]  Ce fac băieții? Voi sărbătoriți si acum?

 

Carmenus ce harnică ești! Ma bucur si parca simt si mirosul sarmalelor. Sa aveți timp frumos si distracție la plantat floricele.  [pup]

Noi da, ne-am plimbat dar nu f tare ieri, pt ca mai aveam trebi. Cupcakes s făcut marmot dar cozonac nu am făcut, s-au răzgândit. Vor clătite si churros si hooray, pe astea amândouă le face iubi. Oricum marmotan are si un party azi, așa ca mai ușurel cu dulciurile.

 

Spor la treburi, Adwyna. Tibi e tare dulcel. [bib]

 

Noi bine. Astăzi ar trebui sa bag si aspiratorul si steam mopul si voi mai muta niste mobilă/ covorașe, cand e iubi la party cu fi'sa. Altfel nu ma lasă, ca sa nu-mi rup spatele.

Piticot iar a dat kk pe afară, e criminala cum se mânjește până la ceafă.

Cam asta. Acum ma opresc, mi-a anchilozat mana dreapta...pe stânga stă pitica si pe dreapta pisica. [cupisi]

 

Pup. Weekend frumos. [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fete dragi si frumoase,

 

Un latte cu cozonac, cineva?

 

Noi ne-am trezit cu ploaie azi, ca tot se anuntase ca nu ploua ;). asa ca lasam plantarea pentru maine. iesim un pic sa luam ce am uitat eu ieri (nu am otet spre exemplu, si nici lamai pentru salata). Si probabil o sa mancam de pranz la o cafenea pe aici. Piti azi noapte s-a trezit pe la 3.30, nu stiu ce a fost cu ea.Si apoi eu nu am mai avut somn, abia la 6 am adormit iar, asa ca sunt cam ametita. si eu ca tine Lory, tre sa dau rapid cu aspiratorul si mopul. dar in rest program de voie....

 

Vera eindragostita de carusel, daca o iau din tarc plangeeeeeeee. 

 

aaaa, si sa nu uit, am reusit sa fac in sfarsit o baie azi dimineata. nu a fost ea cu spuma si lumanarele, dar tot m-am relaxat in liniste completa 20 min. superb!

 

va pup si sa aveti o zi frumoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, avem o problema: ii suna burtica cumplit si cum il pun la san... teroare: caca. Nu exagerat, nu cu alta consistenta... si ar vrea mereu la san. Doar la ultimul scaun am vazut mucus. Nu are febra, nu era neaparat agitat... dar ma ingrijoreaza. Sa fie colici sau diaree? Suspectez ca e din cauza ca am mancat miere si nu stiam ca e interzisa... am mancat 2 felii de paine cu unt si miere zdravana.. muream de pofta de ceva dulce.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...