Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi de Februarie 2015 (1)


Recommended Posts

Miha eu mereu mananc miere, nu cred ca e de la ea. Si E. este astazi prins de tztzi si face po-poc-poc ca o mitraliera. Asa a fost toata noaptea si vad ca si astazi e tot asa. 

 

Carmenus, pare rau de ploaie. Si aici a plouat de dimineata si acum e un pic soare, vom profita sa mergem la plimbare. Vrei sa facem schimb? Lui E. nu ii place deloc nici caruselul nici o chestiuta cu muzica pe care i-am luat-o. Mai mult, azi noapte s-a trezit din ora in ora. [:D]

 

Lory, pai asa este, 2 la metru, sar si eu ca brotacii. Dl Pinguin rade de mine, cand mai mergem cu masinile inchiriate ca nu pot sa inchid porbagajul si sar de cateva ori pana ajung la el. 

 

Mi-e un somn de nu va vad, as adormi in picioare daca as putea. Dar E. e agitat si afara a plans de a trebuit sa ne intoarcem rapid, nu a dormit cred nici 8h azi noapte (in total)

Ma doare sufletul pt dl Pinguin, astazi mi-a zis acasa nu se poate relaxa din cauza vecinilor. Va dati seama cat de terorizat e de ei? Sau eu care stau acasa? Am ajuns sa fug prin fata usii lor, numai sa nu deschida usa sa se mai ia de noi. :( 

 

Ne auzim mai pe seara, sper eu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 442
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Iuli probabil ca Efremior e in vre-un puseu de crestere, si d'aia e asa. Sper sa va fie mai bine in noaptea asta. Iar cu vecinii, incercati sa ii ignorati si asta e! Voi faceti tot posibilul si sunteti decenti, dar liniste completa nu se poate, cu doi copii mici. Si nici nu trebuie. Pana la urma nu va mai ganditi numai ca voi ii deranjati pe ei, si ei va deranjeaza pe voi pentru ca va aduc o gramada de stres. Lasa poate va mutati la Zurich si scapati de ei complet :). Eu va tin pumnii tare tare.

 

Noi bine, una doarme, celalta se uita la Teletubbies, dar in 5 min o ducem la culcare (e tarziu dar azi i-a cam fost programul anapoda, noi am fost in sat, am venit acasa abia pe la 2.30 asa ca Emma a dormit la pranz pana la 6 asa ca abia acum poate sa mearga iar la culcare). O sa mancam sarmale, apoi probabil ceva scurt la tv (vre-un serial, sa vedem ce ca am terminat House of Cards) si apoi somnic.

 

Am vopsit cateva oua si Emma a fost foarte incantata de ouale colorate, se tot duce si le admira. 

 

Fetele restul ce faceti, nu ne mai dati niciun semn? 

 

Pup fetele, noapte buna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la agitatia lui bebe si miere, Miha e posibil sa fie de la miere e posibil sa nu fie! Fiecare bebe reactioneaza diferit la diferite mancaruri! Eu mananac orice, am mancat si miere, si citrice, acum doua zile am mancat chilli con carne, deci fasole, si nu am avut nimic nici eu nici Vera asa ca ... Poate fi si un puseu nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

... puseu a avut si saptamana trecuta si s-a vazut la cantar. Chiar sa dea asa din una in alta? :)) Nu stiu. Partea buna e ca a trecut cu ceai de menta, o baita fierbinte si mult espumisan. E linistit acum. Sper sa ramana linistit, ca deja avea o tentativa de inrosire la fundulet. Am reluat obiceiul cu betadina dupa caca si spalat... just in case. 

Ce-i drept, ieri...cu vreo ora inainte sa inceapa el furtuna, tocmai ma vaitam ca fac alergie si nu stiu la ce... mi se inrosise pielea si ma manca de mama focului...si asa patesc mereu cand ma apuca alergiile. Sunt destul de sensibila. Nu stiu la ce am reactionat, dar e posibil sa fi reactionat si el, prin mine. 

In fine, nu mai conteaza... important e ca e bine! <3

 

Carmen, iti doresc un Paste fericit! Multa caldura sufleteasca, bucurie si intelegere in familie si... relaxare cat se poate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, am intrat sa fac prezenta si sa va urez, dupa caz, Paste fericit si la multi ani de Florii !! Noi suntem bine, creste piciul ca din apa, a "implinit" 5 kg, suntem aproape exclusiv pe formula, mie mi-a scazut lactatia destul de mult si ma chinui sa ma mulg manual ca pompa n-o suport, ragadele tot nu au trecut si nu mai suport durerea, l-am mai pus si la san dar se lasa cu sange si cu jeleala asa ca mai bine biberon. Va pup, mai intru :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! La mine toata lumea e racita si bebe a inceput sa tuseasca. [smulgpar]  Nu​ are temperatura dar e marait. Eu inca nu sunt dar am baut lamaie cu miere . stiti daca lamaia sau mierea da dureri de burtica la bebelus? Altceva pt raceala voi ce luati? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragutelor, 

 

La multi ani pentru ieri! Sper ca ati petrecut frumos, indiferent care a fost ocazia.

 

Luca este racit, eu sunt infundata cu durere de cap, E. nu a dormit mai deloc azi noapte tot din cauza secretiilor care se aud din piept, a trebuit sa il tin la verticala vreo 2h doar sa se linisteasca. Apa de mare mai rau ii face, chiar inclinat se ineaca. Aseara l-am tinut si in aburi, i-am dat sa suga dupa ce i-am pus picaturile de apa de mare; din pacate nimic nu pare sa mearga. Si doarmea asa de bine micutul... Ce mi se pare debusolant este ca nu mai mananca cum trebuie. Suge de 2-3x sa se desfunde si adoarme; la 30' min aceeasi poveste. Sa va zic ca mi-e somn? :))

 

Cu Luke Skywalker, alta poveste:  nu mai mananca nimic in afara de lapte si paine. Refuza absolut orice mancare de 1 saptamana. Incerc sa nu ma ingrijorez dar nu il pot hrani doar cu paine si lapte... O fi vreo faza?!

 

Va pup si iertati, dar sunt prea chiauna si am 2 brotaci plangaciosi (unul cu tignal de soprana) langa mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dragelor, 

 

La mulți ani pt sărbătoritélé dé ieri! 

 

Denil , felicitări pentru bebe care creste frumos și îmi pare rău să aud ca nu merge cu alăptatul dar important este ca bebe e bine .

 

Eyna,eu mănânc și miere și lămâie și nimic rău la bebe. 

 

Miha, sper ca a trecut alergia ! Gaze avem și noi cu duiumul, o pun pe burtica, îi sprijin Piciorușele dé ceva și o mângâi pe spate ca sa le scoată ca altfel nu doarme liniștită.  Și ziua o mai pun sa doarmă pe burtica ca pot sa o supraveghez. 

 

Iuli, e tare greu cu somnul dar mai rău cu secreția asta păcătoasă.  Și C are și dé sâmbătă are și pe năsuc și o aud noaptea dar o desfund cu pompa și cu ser și e OK pt ô vreme. doar ca nu îi place biata dé ea .

 

Carmen, frumos la voi cu vopsitul.  Abia aștept sa crească și pitica mea sa fac genul ăsta dé activități cu ea! Cu Vera nu îți mai zic ca știi și tu, ești o norocoasa ! [:)]

 

noi am avut o zi frumoasa ieri, am ieșit la pescuit în familie,a fost soare dar a bătut vântul . C a dormit toată ziua în cărucior și pe drum și azi noapte bineînțeles ca amâncatmai des și la 4 jumătate mi -a dat trezirea dé tot asa că sunt zombie și eu. Nu știu ce sa ma fac cu ea ca vrea sa Doarmă pe perna ca e moale ! 

Nu știu ce e cu ea ca mănâncă puțin, 5-10 min, dar pare sătulă, și dacă îi mai dau lapte plânge. Pipilica face la greu așa ca bănuiesc ca se satura repede pentru ca lăpticul curge ca la robinet la mine. Nu știu ce poziții sa mai încerc....

În rest, am început sa gangurim la greu, sa zâmbim la mami și la tati , sa reacționăm. suntem mari, ce sa mai !

 

Va pup ca sa-a trezit și e foamete mare !

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna dragelor. Am lipsit ceva vreme insa va urmaresc. Felicitari pentru copii adorabili (m-am uitat pe drive). Deci, aveti cei mai frumosi ingerasi posibili.

 

Noi suntem bine, avem record de 8 ore somn/noapte, ziua fara nici un minut de somn insa, papam bine, mergem pe 10saptamani si avem 4,7kg, 64 cm. In rest, curiosi, gangurim maxim tot felul de cuvinte, ne rotim in toate pozitiile, vrem sa ne ridicam dar inca nu putem, ne iese primul dintisor si roadem de zor tot ce prindem.

Ne pregstim si de botez (pe 25 avem) si de Paste si cu munca...asa ca,  mai greu cu netul.

Va las cateva poze ca sa vedeti cum doarme Miky Tzonca.

 

PS: da cineva comanda pe F&F? As vrea ceva insa transportul e 20lire asa ca daca dam mai multe, putem imparti. Pupici si revin sa povestim.post-131178-0-19458100-1428315622_thumb.jpgpost-131178-0-78940800-1428315640_thumb.jpgpost-131178-0-01891900-1428315660_thumb.jpgpost-131178-0-90733300-1428315700_thumb.jpgpost-131178-0-28658100-1428315722_thumb.jpgpost-131178-0-89994700-1428315739_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...