Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 3


Recommended Posts

buna dimi

Si noi avem program noaptea: se culca la 9-9.30 se trezeste odata pe la 3 sa pape si dupa aia dimineata la 6, ziua e tot asa haotic cu somnuri scurte si perioade lungi in care sta treaza si e foarte atenta.

Problema mare e cand o scot din baie si incep sa o imbrac - cand ajung la body incepe sa urle si urla frate de se invineteste pana termin sa o imbrac si mananca si jumate de biberon tot asa, dupa care se linisteste termina bibe si se culca, nu mai stiu ca sa ii fac: am incercat sa o tin mai mult in cada, sa o tin mai mult invelita in prosopele pana incep imbracatul, nu i-am mai pus caciula, degeaba ca tot urla.

Mamici care dati la bb lapte praf cat mananca la o masa si cate mese au in 24h?

O zi cu soare si plimbari lungi sa aveti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 400
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mamici care dati la bb lapte praf cat mananca la o masa si cate mese au in 24h?

O zi cu soare si plimbari lungi sa aveti

Remus are 6 mese pe zi, in zilele bune :))), dar mai sunt si zile in care are mai multe mese dar daca calculam totalul este acelasi pe zi.

 

La 6 mese pe zi bea 120 ml la o masa. Deci 6*120=720 ml pe zi. Daca are mai multe mese pe zi da tot atat pentru ca nu mananca suficient la o masa si nu dureaza atat de mult. Noi folosim Milumil. 

 

CAnd am fost la pediatru, am spus ca mi se parea ca mananca putin. Pe cutia de lapte praf scrie la ca 2 luni trebuie sa aiba 5 mese pe zi a cate 180 ml. Doamna pediatra ma linistit si mi-a spus ca atat timp cat i-a in greutate atat de bine (1 kg pe luna) nu am de ce sa ma ingrijorez. Daca era sa nu i-a in greutate sau lua prea mult, atunci trebuia sa ma stresez. 

 

Remus a inceput sa-si suga pumnul chiar bine :))) imediat intra tot, ca acum e la jumatate :)). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am bicicleta in casa, pot sa ma apuc oare de ea? Maine am 8 saptamani de la nastere (cezariana), si am uitat sa il intreb pe medic cand am fost la control. Vreau sa dau jos de pe picioare si fese, si stiu ca asta ma ajuta...

Buna

Mie mi-a spus doctorul ca pot face exercitii fizice fara nicio problema (tot dupa cezariana) inca de cand avea bebe o luna.

Conteaza cred si cum te-ai simtit dupa operatie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi a fost greu, de la 12 am avut scaune moi si mai dese. Pana pe la 16 a facut 3 scaune moi, apoi s-a oprit si a mai facut pe la 19 unul tot mai moale. Dar a facut si febra. M-am stresat si am sunat la pediatru. Mi-a spus sa-i dau panadol. A mers sotul sa cumpere si i-am dat 3 ml. I-a scazut febra, acum doarme linistit, dar nu cred ca voi dormi la noapte :)).

 

Daca as stii de la ce a facut febra, poate as fii mai linistita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua si de la noi , ieri am avut o zi lunga dar a trecut . 

  Eu sunt un pic cam " panicata" sa zicem bebe e plin de bubițe pe fata nici nu stiu cu ce sa il mai dau , am încercat si unt de shea cum a zis Ema dar nimic . Aseară am inceput sa-i fac baie cu ceai de mușețel galbenele si tarate de grâu poate ajuta la ceva . Voi aveți asemenea probleme?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi astazi am fost la pediatru. Ne-a dat Debridat sa luam pana luni. Aseara a facut febra un singur pluseu si apoi nu a mai facut, dar azi l-a durut burtica.

 

Doamna doctor a spus ca ii dam debridat acum pentru burtica, dar febra a fost de la ceva viral deci trebuie sa fiu atenta azi si maine. Daca face febra a prins ceva de la Cezar care umbla la scoala.

 

Sper sa nu aiba nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...