Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 3


Recommended Posts

Ziua si de la noi , ieri am avut o zi lunga dar a trecut . 

  Eu sunt un pic cam " panicata" sa zicem bebe e plin de bubițe pe fata nici nu stiu cu ce sa il mai dau , am încercat si unt de shea cum a zis Ema dar nimic . Aseară am inceput sa-i fac baie cu ceai de mușețel galbenele si tarate de grâu poate ajuta la ceva . Voi aveți asemenea probleme?

Eu la Remus am dat cu sudocrem. A trecut destul de repede si nu a mai facut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 400
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, mamici si puiuti!

Noi suntem bine, azi-noapte a dormit ca de obicei puiul meu, m-a lasat sa recuperez somnul de l-am pierdut cu o noapte inainte, cand s-a trezit mai des. Ziua doarme mai putin am observat, rar cand prinde cate 3 ore de somn legate si mai nou cand iesim sta cu ochii deschisi si se uita in jur :)..deja ocheste gagici de agatat :))

Aseara pt ca eram obosita, am zis sa nu ii mai facem baita in cadita lui, ci la chiuveta, rapid..se pare ca a fost ultima data ca l-am spalat la chiuveta (vreo 4 ori in total, oricum), nu prea mai incape golanul, e greu de manevrat, asa ca de acum doat la cadita....imi pare asa rau ca nu avem cada mare, ci doar dus, dar sigur la vara pun cadita in dus si il spal acolo, asta e, spatele meu o sa se faca varza, dar...

Azi e ziua lui tati, il sarbatorim diseara in familie, i-am facut cadou un fotobook, numai ca e gata sapt viitoare...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim, multumim!!!

Si eu stiu ca e normal ca bebelusii sa aiba bubite/acneea bebelusului, cojite pe cap, pe sprancene si ca nu trebuie neaparat intervenit cu creme speciale. Daca fac dermatita atopica, atunci e cazul sa folosim produse speciale. Lui A ii mai apar pe fata cosulete, dar trec imediat si la sprancene are cojite. Are pleoapele rosii, partial, de la nastere chiar, in unele zile mai tare, in altele mai putin, eu cred ca e de la crema aia vu antibiotic imdeiat de dupa nastere cu care l-au dat in spital, insa toata lumea imi spune ca e normal asa...ai vostri cum au pleoapele?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...