Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 3


Recommended Posts

nici noi nu am facut inca vaccinul..asteptam sa-l primeasca, se poate cumpara dar din ce am inteles eu e vreo 200 lei si e alta schema...daca incepi pe schema asta asa trebuie si la urmatoarele, eu mai astept putin ca nu ma dau banii afara din casa si sa dau pe urma cate 200 lei din 2 in 2 luni...vedem...asteptam

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 400
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nici la noi nu e vaccinul, ne-a zis s amai asteptam pana luna viitoare si dc nu vine atunci il cumparam. Cel de la 2 luni si de la 6 luni este in jur de 180 lei , cel de la 4 luni si un an 120 lei, e posibil ca la o tura sa i cumparam si la celelalte sa fie venit; am inteles ca a iesit ministru pe post si a declarat ca s-au demarat procedurile de achizitie, vm vedea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa continui cu debridatul cat ii merge lui bebe , adică cat nu il doare burtica noi nu am avut efecte adverse doar sa sa rărit scaunul cand face un scaun pe zi cand la 3 zile dar stiu ca e normal la copii alăptați . Si ii mai dau cam de 2 ori pe zi infalcol înainte de alăptare asa mi a zis doctorița ca sa nu se obișnuiască bebe  cudebridatul si sa nu isi mai facă treaba .  Eu il dau cu seringa 2,5 ml  de 2 ori pe zi nu il da afara ,depinde cum il pun in gurița ,cand e nervos il scoate afara, chiar si calciul tot cu seringa il dau nu prea ii place dar eu sunt șmecheră si il păcălesc . Sa vedeți cum sa învățat sa țină gurița deschisă sa ii dau picăturile de viganol :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine deschide gurita la vigantol ...mi- e draga tare cand face asa :)))

Eu debridatul i-l dau cu lingurita...cate putin...si astept sa deschida gura si i-l pun deasupra limbutei. In felul asta se duce pe gat si nu il poate da afara. Daca i-l pun sub limba il scuipa pe tot :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...