Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 400
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mamici, am urmatoarea problema: avem 3 saptamani de cand bebelusul meu (azi a facut doua luni) nu are scaun decat daca este ajutat cu supozitor... cam la doua zile trebuie sa ii punem, ca altfel il doare rau burtica, se strange si plange tare, tare... stiu ca nu e ft ok metoda, dar altfel nu il linistim. Si mai stiu si ca e normal sa aiba scaun rar, daca ar fi alaptat exclusiv, dar eu ii dau si lapte praf in completare, ca altfel nu se satura. Nu este constipat, cand iese scaunul e moale... are consistenta normala, asa cum era si inainte de a incepe perioada asta urata. Pt colici ii dam Protectis, Espumisan si Alinan...

 

Voi v-ati confruntat cu asa ceva? Daca da, cum rezolvam?

 

 

Nici la noi nu a venit vaccinul de doua luni, mai asteptam.

NOi suntem exclusiv pe lapte praf, dar cand nu face caca ii dau alinan si face apoi repede. Acum suntem pe debridat si am observat ca face si cu asta bine caca. 

Se spune ca constipatia e de la 3 zile in sus. Oricum il doare burtica ca e umflat daca nu face si atunci poti sa incerci cu o baie calda, sau cu masaje pe burtica si spate. 

Eu stiu ca nu se constipa neaparat ca asa trebuie ci de la lapte. In cazul tau poate e de la laptele praf, daca tu esti atenta ce mananci. Poti sa incerci sa schimbi laptele praf cu altul si atunci sa vezi daca nu revine la normal scaunul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!!!!

Suntem si noi pe aici!!! Aseara am avut un pic de show cu bebelinul, nu ne intelegeam nicicum, el saracul era obosit, eu vroiam sa ii dau sa manance si el refuza sanul, mie imi venea sa plang, ca suzeta o vroia dar sanul nu,a dormit pana la urma vreo 45 de minute, dupa care a si mancat si a adormit iar, pt 6 ore. Offf, ma simteam asa aiurea ca nu imi dau seama ce sa ii fac...

Am fost ieri in auchan cu el,o jumatate de ora cat ne-am invartit pe acolo a stat cu ochii deschisi, se uita la lumini, era fascinat :)) in parc dupa in schimb a dormit bustean.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...