Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 400
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

la botez Delia o sa aiba 3 luni si 1 sapt

pai Ema peste o luna n-o sa mai poata preotul sa-l tina pe bebe tau in brate:))

noi acum la 2 luni si 2 sapt abia am atins 5 kg

dar nu conteaza, important e sa-i avem sanatosi

Ai vazut tu preot slab?!!

Luna asta a luat mai "putin"in greutate, la fel si luna urmatoare ma astept sa ia mai moderat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai daca eu ma uit la a mea si mi se pare ca e dolofana,tare curioasa sunt cum e a lu ema la 7 :)))

E si mai dolofan!!! :)))

Era ieri o mamica cu bebe de 5 luni si 5,5 kg, venise la medic pt ca al ei nu lua in greutate, se vedea ca e mai micut fata de al meu, dar mamica dupa nelipsitul "waaaw" a spus ca stie ca fiecare copil are un ritm diferit de crestere.

Eu cel mai mult ma bucur ca il alaptez exclusiv, mi-am dorit foarte mult sa pot alapta si multumesc lui Dumnezeu ca totul merge bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la botez Delia o sa aiba 3 luni si 1 sapt

pai Ema peste o luna n-o sa mai poata preotul sa-l tina pe bebe tau in brate:))

noi acum la 2 luni si 2 sapt abia am atins 5 kg

dar nu conteaza, important e sa-i avem sanatosi

Bravo! Asa e! Sanatosi sa fie bebeii nostri,asta e cel mai important, tu si skittles aveti oricum niste domnisoare, ele de pe acum sunt atente la silueta ;)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ema ce bolfos ai acolo , parca il vad pe Eric al meu :))

   Maine mergem si noi la vaccin sunt un pic speriata pe tema asta ,dar sper sa o sa fie bine. Dar cel mai mult sunt curioasa cat am luat in greutate parca vad ca il ajungem pe Antonio a lui Ema :))

  ionella ce ați mai facut cu iritația lui Răducu ? Noi am facut pe toata pielea dar se pare ca trece cu sudocream, vedem ce zice maine si doctorița 

       La capitolul colici nu i-am mai dat lui Eric nimic de ieri după-amiaza deocamdata e bine vedem orele ce urmează .... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi la 2 luni si 2 saptamani inca nu avem nici 5kg :)))

Skittles, tu alaaptezi exclusiv. Corect?

Ilinca noastra are 5.500g, azi am cantarit-o (la 2 l jumate). Dar noi luam si completare 2 mese lp pt ca mititica are intoleranta la lapte de vaca, am descoperit cand am fost la marie curie, ii dau Nan HA fara lactoza.Ma bucur mult ca a luat mai bn in greutate ca tare s-a chinuit cu durerile de burtica.

Au venit vaccinurile?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu alaptez exclusiv, asa e. Dar eu ma bucur ca a mea ia in greutate, nu conteaza ce greutate are, ca noi am avut un start mai greu. Important e sa fie sanatosi cu totii.

Si mie mi-a fost frica de vaccin, dar nu a avut reactii adverse, doar putina agitatie in primele 48 ore. Am auzit ca la vaccinul de 2 luni sunt rare reactiile ...mai multe reactii sunt la cel de 4 luni...speram sa nu avem nici la acela :)

Si eu am renuntat sa ii mai dau chestii de colici...ca nu au nici un efect. Doar protectis ii mai dau pt tranzit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu-i mai dau pt colici nimic de cateva zile bune...se pare ca am scapat de colici,Doamne ajuta sa nu mai revina

azi am fost afara si am stat 2 ore, poate mai prindem inca o plimbare mai tarziu

a dormit cat am stat afara, am intrat in casa i-am dat sa pape si acu a adormit iar....ma mir :))))

si eu astept sa ma sune pediatra pt vaccin...mi-e groaza ca trebuie sa ma duc...sper sa fie bine si sa nu avem probleme

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...