Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 400
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Skittles, pe la noi vorba aia cu ce-i al ei e pus deoparte e spusa cam in mod ironic. Sper ca nu am laudat-o pe Ilinca atat de mult ca vi s-a acrit deja :-D

Eu am zis-o f serios, fara nici o ironie. Si nu iti face griji...toate ne laudam puiutzii si suntem pline de entuziasm cand vorbim de ei...si asa e si normal. Eu sunt profund indragostita de Ilincutza mea...si as vorbi despre ea numai cu dulcegarii :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, mamici si pitici! Cum a trecut noaptea? Au dormit bine bebelinii?

La noi a trecut binisor, s-a trezit la 3, apoi la 5 iar a veut sa manance si la 7 iar. De obicei la 5 nu se trezea.

Buna

 

Din pacate noi am avut o noapte tare grea... :( de la 10:30 la 3 am tinut-o intr-o agitatie continua, dat din manute si picioruse, urlete de durere.. Eu zic ca de vina sunt colicii pt ca burtica ii fierbea si nu reusea sa elimine gazele sau sa aiba scaun. Cand o puneam la san sugea f repede pt 5 min dupa care se agita teribil, tragea de sfarc, se vedea ca nu ii era foame ci cauta doar refugiu la san.

 

Deabia astept sa scape mititica de colici, eram asa ingrijorata aseara ca nu reuseam nicicum sa o linistim incat ma gandeam sa chem salvarea, sa nu aiba o alta durere :(

 

Voi v-ati confruntat cu astfel de situatii? O zi buna tuturor, noi suntem mai bn deja, a tot dormit si mancat de azi noapte, la 3.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa aud de atatea colici. Oana, poti incerca sa- i masezi burtica la caldura mai mereu sa previi sau poti incerca sa-i dai ceai alinan, care e bun tare. Eu cu Cezar, baiatul mare am primit de la pediatru, tratament cu Debridat, care a facut liniste ... :))

Sa aveti nopti linistite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața, mămici vesele!

Noi am ajuns cu Alex la Urgenta când era bb din cauza colicilor:(.A fost horror,era noapte copilul plângea de câteva ore, eu eram singură - soțul era la serviciu, nu aveam mașină, salvarea nunui venea, taxi la comandă nu am găsit. ..:(. Până la urmă am luat copilul și am ieșit în stradă cu el, am găsit un taxi intrintr-un final... când am ajuns la spital, copilul a adormit de epuizare. Erau colici și atât. Însă a fost groaznică experiența, sper să nu mai avem parte de așa ceva. ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...