Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 3


Recommended Posts

Eu stiu ca pentru soare se folosește crema cu SPF specială pt copii ,eu chiar am si 2 băscuțe frumoase numai bune sa i apere căpușorul .iar de țânțari nu stiu încă sper ca este ceva care sa il protejeze de soare si de țânțari 2 in 1 :)

 Eu ma gândeam ca vara sa ieșim seara las plimbare undeva pe la 20 nu cred ca sunt eu asa matinala sa ieșim la 9 dar mai este pana atunci 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 400
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata,

 

Voi cum ii imbracati pe puiuti cand iesiti la plimbare? Noi pana acum ii puneam body cu maneca scurta, body cu maneca lunga, pantalonasi subtiri, inca o pereche de pantaloni mai grosuti, si deasupra un combinezon vatuit... din acela in care intra cu totul...

 

Dar acum vrem sa montam scoica auto, si trebuie sa ii iau ceva ca sa il putem aseza in scoica, sa stea cu picioarele separate, intelegeti ce vreau sa spun?

 

Cum ii imbracati cand mergeti cu masina?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinutza noi cand iesim ii mai pun inca un costumas mai gros, sau blugi cu un hanorac peste costumasul cu care sta in casa si pe dedesubt are un body cu maneca scurta mai mereu. Cand sunt cu carutu o invelesc intr-o patura iar cu scioica asa o las; pana acum foloseam doua caciulite una de bumbac subtire pe dedesubt si inca una mai grosuta dar am renuntat si la cea subtirica.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma bucur ca ne scrii, lina! Tu oricum ai facut supermari eforturi pt a-l alapta pe bebe, iar eu te admir foarte mult, sa stii!

 

Stiti care sunt mancarurile mele preferate? Varza calita, salata de vinete si mancare de fasole! Exact ce nu e indicat!!!! Am mancat ceapa verde la amiaza si 2 rosii cherry mititele amarate, vad ca bebe e bine. Cred ca imi fac curaj si de o salata de vinete in weekend.

 

Cosmina, habar nu aveam ca poate da alergie crema de galbenele. Are ceva pe corp, bubite, semne de a zis doc ca e alergic?

ema eu am mancat salata de vinete cu maioneza de casa si ceapa si a fost ok

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu zilele astea la 12 grade o imbrac in bady cu maneca lunga grosut pantaloni de casa, o caciulita din aceea dubla cu urechi si cosmonaut imblanit cu gluga

noi avem atasat la carut landoul care e foarte bine izolat

cand au fost 17-18 grade am renuntat la cosmonaut si i-am dat pe deasupra trening gros si adidasi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand merg cu masina il imbrac la fel ca pt carucior. 

 

Avem un carucior chicco care are un fel de husa pt iarna, mai groasa ca o patura si care nu lasa vantul sa intre.

 

Eu il imbrac in casa: boby cu maneca lunga, costum tip cosmonaut.

 

Cand mergem afara, pe langa hainele de casa adaugam: o caciula subtire de casa + o caciula de iesit afara ceva grosetat cu gauri, un fas tip cosmonaut. La gat ii mai pun cateodata un fular numai asa peste gura, fara sa-l prind legat de gat, cand e foarte frig afara sa nu traga chiar asa aer rece pe nasuc sau gurita. Cand merg cu masina nu pun fularul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am iesit a doua oara azi cu bebelinul, doarme in carucior. Aici se sarbatoreste weekend ul asta Pastele, e asa agitatie prin oras, e atmosfera de sarbatoare. Noi sapt viitoare sarbatorim Pastele ortodox, dar cand o sa fie bebe mare sigur tre sa ii luam ou si de Pastele catolic si de cel ortodox.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...