Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 3


Recommended Posts

Offf.... noi avem un program haotic cu somnul ziua.... doarme 5 min... se trezeste... papa si adoarme la san... apoi peste jum de ora ii e foame iar... dau cel mult o ora... nici cand era nou-nascut nu manca asa des... si doarme ft putin ziua... nu cred ca are 1 ora adunat....

 

Se mai confrunta cineva cu asta? Ca eu rezist foarte greu...

Si Remus, care e pe lapte praf, uneori nu mananca cum trebuie la o masa si de acolo se deregleaza tot si ziua aceea stam cu sticla de lapte dupa noi tot timpul. Am mai intrebat si eu pe la prietne si am inteles ca e normal sa nu manance mereu la fel, ca important e sa ia in greutate.

E greu, stiu, trebuie sa mai rezisti ca imediat isi regleaza ei singuri mesele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 400
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare si de la noi. Cred ca suntem la puseu de vreo saptamana, sta numai la san. Cand zic ca a adormit si ma ridic de langa ea se trezeste plangand. Noroc ca nu si-a schimbat si programul de noapte. Ca si achizitii, deja incearca sa se ridice in fundulet, dar nu sprijinita de maini, ci prin abdomene :-))

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi. Cred ca suntem la puseu de vreo saptamana, sta numai la san. Cand zic ca a adormit si ma ridic de langa ea se trezeste plangand. Noroc ca nu si-a schimbat si programul de noapte. Ca si achizitii, deja incearca sa se ridice in fundulet, dar nu sprijinita de maini, ci prin abdomene :-))

Si Remus se ridica in fund, mai tot timpul cand il tii in brate sta cu spatele drept nelipit de mine si sta in fund. Cand il tii in brate nu mai vrea decat sus. :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Avem copii vanjosi!!!!si Sara da sa se ridice in fundulet(isi trage umerii in fata) sau daca o pun in carucior o ridic mai sus un pic(ca in scoica)doar asa are stare-ii place sa vada tot ce misca!!fetelor la voi cum e vremea ca la noi   e groaznic e si frig mai si ninge stau norii calare pe noi de parca stau sa ne sufoce.unde esti tu primavara??? [starwars]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, a plans un pic, l-a tinut sotul cand l-au intepat, apoi am mers intr-o camera si l-am alaptat vreo 10 minute, mi-a spsu doctorita sa ii dau preventiv paracetamol, daca e agitat,4 picaturi×kg, dar nu cred ca o sa ii dau nimic, doar daca face febra.

Azi i-am pus bluzs cu superbaby si chiar a fost un superbaby  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Ema. O sa fie bine A...fara reactii adverse. [flo2]

Noi inca nu avem tendinta de a sta in fundulet. A noastra doarme doar pe burta si cand e treaza sta mai mult pe picioarele mele oblic...deci nu are de unde sa capete tendinta de a sta in fund. Noi insa avem dexteritate cu mana dreapta si miscam lucrurile cu ea....iar cand le apucam bine....sa te tii...rupem centru de activitati nu alta. [fal]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...