Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 3


Recommended Posts

Remus, rade el asa fara sunet, dar chiuie si vorbeste mult. Avem o gramada de sunete de la cele cu aaaa, pana la bee, bu. Adevarul e ca sunt niste minuni.

 

Noi de ieri avem nasul infundat, nu reusim sa-l desfundam. Nu vreau sa folosesc batistuta bebelusului.

 

Cand iesim afara, peste hainele de casa, ii dau un costum de fas cu gluga. Caciula in cap. In carucior are invelitoarea de iarna peste el. Mereu e cald la el acolo.

 

Voi cum stati cu ciclul ? mai ales cele care nu prea alaptati. Eu acum mai am odata pe zi circa 40 - 50 de ml si tot ii dau la Remus cu sticluta. Dar ciclul inca nu a venit. Ma ingrozeste ideea :)))

Eu am avut menstruatie cel puțin asta cred ca a fost ... Fiindcă seamănă foarte mult , dar asa light ca de abia un absorbant pe zi schimbam si a ținut 3 zile .... Acum nu mai ajung la ginecolog de o săptămâna ma țin sa ma duc dar nu ajung... Mai ales ca acum sa întors roata vrea sa ma violeze soțul si nu eu pe el cum era in sarcina ... Sper sa ajung săptămâna care vine ca nu se mai poate :d
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 400
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu cand ies il bag asa cum e in casa in cosmonaut (body cu pantaloni sau costumas sau body maneca scurta si pijama). Zilele trecute l-am imbracat cu blugi, gecuta, bluza...mamaaa.ce chin si pe el si pe mine.I-am facut poze sa ii arat cand o fi mare ce frumos era imbracat si gata..de acu cand om mai merge la masurat il mai ferchezuiesc. La noi oricum cand e de iesit fac totul in viteza, adica eu sunt gata imbracata, ii pun caciulita, il plimb un pic prin casa sa ii treaca nervii ca are caciula si apoi il bag in cosmonaut si in secunda 2 sunt la usa, ca altfel ne stiu toti vecinii.

Nu e zi in care sa nu se opreasca vreo babuta si culmea, chiar si brbati se opreasc si se uita la bebe, zici ca nu au mai vazut copii..la toti tre sa zic cum il cheama, cat are, si uite asa imi fac eu prieteni de generatia a 3-a ;))

Fug la bucatarie, ca a lasat sanul de bunavoie.

Pai cam asa l am îmbrăcat si eu .... Cum era in casa plus cosmonautul (P.S. Noi il folosim pe cel de 6 luni ca ala de 3 ne este mic) dar eu l am mai băgat in o patura groasa din aia cu fermoar si protecția la carucior deci va dați seama ce era acolo , ca mie imi era frig ca mergeam si ma tot gndeam ca el sta pe loc lui sigur ii este frig
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai Eric mai rade in somn dar nu cu hohote asa puțin .... Noi i am cumpărat un leagan si il pun acolo cand fac mancare in bucătărie . Nu zic ca e Grozav sta in el cate 15 minute asculta muzica dar după vrea atenție , si ce ii mai place sa vorbești cu el duios sa ii faci complinente si asa încet încet reușesc sa imi fac si treaba ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu l-am avut format,de fapt nici acum nu-l am,dar alaptez cu mamelon de silicon

 

Da, o minune inventia asta. Si eu mi-am luat mameloane de silicon, de la Medela, dupa doua saptamani de la nastere, dupa ce bebelusul meu nu reusea sa pape san cum trebuie. Acum nu mai am nicio problema. Intr-adevar, nu s-a format sfarcul meu intre timp, dar bine ca exista o solutie.

 

Chiar vorbeam cu mama mea, ca aceeasi problema a avut-o si ea cu mine, dar pe vremea aia nu existau protectiile astea din silicon, motiv pentru care m-a trecut destul de rapid pe lapte praf.

 

Apropo de lapte... puiul meu mananca atat de lacom la san, incat i se prelinge laptic pe obraz in timp ce suge. Bun, il mai sterg eu, dar nu reusesc perfect, si de multe ori ii ajunge laptic in ureche. Il sterg cu compresa sterila, cu betisor de ureche si cu ser fiziologic, dar mi-e teama sa nu ii ajunga lapte mai in interior... sa nu ii afecteze urechea. Voua vi se intampla asta, sau suntem singurii?

 

Mihnea al meu inca nu zambeste la noi voluntar, desi avem 7 saptamani si 2 zile... dar zambeste de obicei cand e pe punctul de a adormi, sau in somn. Abia astept sa zambeasca si sa stiu ca o face pentru ca i-am zis / facut noi ceva.

 

Va pup, sa aveti o duminica frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit sorry87, dupa 10 mesaje postate se vad in timp real. Si eu nu aveam sfarcul bine format si am folosit cateva zile mameloane de silicon, acum nu mai sunt probleme ca bebe din orice pozitie apuca bine. Ai putea incerca si tu, poate poate reusesti.

Mai povesteste-ne de sarcina, de nastere cum a decurs.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...