Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

eu il iubesc, el ma vede "mai mult decat prietena"


Recommended Posts

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Elise
quote:
Aaaaaaaaa, am uitat sa precizez: eram si casatoriti! Mda...
banuiesc ca nu unul cu altul... ca asta chiar ar fi fost interesant. Elise & BBLisa
Well... exact unul cu altul! _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de crisseis Mai bine-mi bag mintile in cap.Poate pentru mine dragoste asa cum vreau eu nu se mai poate.
Ba da, se poate, teoretic. Dar esti mult mai profunda ca la 18 ani. Si situatia ta-i putin diferita. E gresit sa gandesti ca nu mai poti avea pretentii de la viata. Pur si simplu esti intr-o situatie de viata, careia trebuie sa-i faci fata. Si sfatul meu este sa o lasi mai moale, sa vezi ce se intampla. Nu exista garantii, exista insa sanse. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

crisseis, nu prea imi vine sa-ti dau sfaturi mai ales ca sigur nu-ti va placea ce voi spune.Spui ca sunteti impreuna de 1,6 ani. Mi se pare ca a trecut enorm fara ca el sa-ti cunoasca inca copii desi stie ca-i ai.Mai spui ca sunteti si din orase diferite? La ce se rezuma de fapt relatia voastra? La cel mult cate o escapada pe saptamana in vreun hotel (sau la el, ma rog) cand faceti sex si eventual de va ramane timp mai si povestiti putin? Cui ii spui tu noapte buna seara? Cine te saruta seara inainte de culcare? Cui ii areti ce frumos infloresc pomii din parcul vecin sau ce frumos a iesit azi soarele? Sau ti le notezi pe hartie si vi le spuneti la sf. de saptamana? Pe umarul cui plangi cand simti ca te doboara responsabilitatile? Sau nu ai nevoie de o asemenea intelegere si nici nu ai nevoie sa-ti impartasesti celui drag bucuria fiecarei zile? Cu alte cuvinte mi se pare o relatie bolnava. Dar, daca spui ca ai mai fost casatorita poate iti convine aceasta distanta. In concluzie, depinde de tine ce-ti doresti de la viata si in functie de asta poti aprecia daca relatia cu el te multumeste sau nu. Nu am vrut sa fiu dura, dar cel putin eu, care privesc din exterior, asa vad lucrurile. In realitate doar tu stii cum e. Sa nu te trezesti ca maine te anunta ca se casatoreste (cu alta) si tu ramai cu atata timp investit doar pentru o speranta si din ce auza? Doar pentru ca il iubesti!!! Nu e prea mult sa vrei sa te simti si tu iubita si nu, nu e de ajuns sa iubesti doar tu. Sentimentul e frumos, dar realitatea e mizrabila.
io zic asa: e ori asa, ori altfel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Desiree2002
quote:
Originally posted by Elise
quote:
Aaaaaaaaa, am uitat sa precizez: eram si casatoriti! Mda...
banuiesc ca nu unul cu altul... ca asta chiar ar fi fost interesant. Elise & BBLisa
Well... exact unul cu altul! _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
pe mine personal nu ma mira prea mult...nu ca as intelege cu adevarat aceste fenomene in viata, doar k nu ma mai mira, pentru ca..sunt destul de dese. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. TU nu=ti permiti sa pierzi timpul si sa ai alt esec amoros. pt ca ai mai avut unul.. 2. ce incepe prost, de obicei se termina si mai prost. 3. mi-e greu sa cred in dragostea care vine in timp, atunci cand nu exista de la inceput, dar... 4. tot e bine cand macar unul iubeste...ideal este sa nu fi tu ala... 5. in final..nu exista o reteta universal valabila si oricum raul a fost deja produs: tu esti deja indragostita de el. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
multumesc pentru raspunsurile voastre.Sunt trista, cred ca ma voi resemna ca nu sunt iubita, numai ca nu stiu cum sa pun capat relatiei, e foarte greu.Ce sa-i spun? ca ..gata, s-a terminat? Nu stiu nici macar daca-l pot privi ca prieten, ce am simtit si simt pentru el ar iesi la suprafata...cum as putea pastra limitele unei prietenii si-atat?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...