Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

eu il iubesc, el ma vede "mai mult decat prietena"


Recommended Posts

[flo]crisseis aceeasi situatie o traiesc si eu.De vreo 3 luni.Si eu i-am spus-o si am primit acelasi raspuns.Mai mult, atunci cand,dupa muuulte batalii,gandiri si razgandiri i-am zis ca incep sa tin la el mai mult decat la un prieten, el era cu cineva.Mi-a cerut [mariaj]rabdare!!!Eu toata impresionata "uitee! vaaai! ce corect e vrea intai sa termine relatia actuala!" Si am avut si rabdare...2 luni de zile...acum sunt la capatul ei.Nici eu nu inteleg cum iti poti impune -stai ca acum sunt cu una la tine o sa tin mai tarziu!, dar ma rog eram proofuunnd indragostita si oricum respingeam orice alt gen masculin din preajma mea....asa ca...de asteptat tot trebuia sa astept,oricare ar fi fost motivul.In tot timpul asta am continuat sa vb si sa ne intalnim ca amici.Ma innebunea cu tot felul de atentii, ba cand mi se destinuia folosea si o fraza de dat pe spate:"sa iti spun ce s-a intamplat ca oricum o sa fim impreuna si trebuie sa stii"[:o)]. Acum de 2 saptamani s-a certat si cu prietena, dar noi..la fel ca inainte.Ba inca mai foloseste fraza"magica".Acum imi vine sa rad, pe cuvant...cred ca am fatza de mare fraiera.[:-)))] Tot spune curand,curand, intr-o zi, maine, etc.Habar nu am de ce o lalaim asa.[:D]ca de la mine tot de ce are parte e prezenta mea, o vb buna si o ureche sa-l asculte-deci "atributiile" unei amice.. Nu il preseaza nimeni, eu nu il caut, ma cauta doar el cand si daca vrea, nu vin niciodata cu idei in ce ne priveste tot ca sa nu se simta impins.El hotaraste cand,cum,de ce ne intalnim.Deci ar putea sa taca si sa ramanem asa, amici.M-am gandit chiar ca ar putea fi destul de rau incat sa ii placa jocul de-a marioneta...[:(] Am incercat sa ma departez de el,avand in vedere ca eu ma afund tot mai mult;nu i-am mai raspuns la telefon,m-am purtat rece, etc...si intra domnul in panica... Dar renunt.E timp aiurea,sentimente...nu pierdute dar nici investite in conditiile in care dupa cum se arata nu vom ajunge niciunde si voi termina suferind.Plus ca intervine obisnuinta si va fi si mai greu apoi.Cel mai bine e sa pui piciorul in prag si sa alegeti o cale, daca vezi ca nu il poti vedea ca pe un amic doar. Din ce oras este? stati departe unul de celalt? poate este si asta un motiv la tine. It's nice to know that you were there Thanks for acting like you cared And making me feel like I was the only one All this time you were pretending So much for my happy ending
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by MissParker
Cand iubesti, nu ceri nimic. Vrei doar sa daruiesti.
[flo] Felicia
[url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ************************************************ Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

asta miroase a iubire neconditionata...si ce frumos suna!... DAR toti cerem ceva cand iubim, nimeni nu zice: "uite, eu te iubesc asa cum esti, nu iti cer nimic, nici macar sa ma iubesti si tu, vreau doar sa exist si sa te iubesc...sa ma daruiesc tie cu tot eu-ul meu" cand iubim vrem sa fim iubite, sa ni se indeplineasca dorinte, sa primim flori, ne e greu sa acceptam ca omul iubit nu ne mai iubeste, ba mai mult...iubirea poate fi egoista, avem impresia ca omului iubit nu ii poate fi mai bine fara noi si eventual cu altcineva... iubirea neconditionata? adica sa daruiesti fara sa ceri nimic? da...iubirea de mama care it is as it is (este asa cum este) si nici macar nu are nevoie de cuvinte dar nu cred ca despre asta se vorbeste aici meg _____________________ just a drop of water in an endless sea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...