Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 48


Recommended Posts

Eu fac sigur pizza azi ca mi se strica muschiul.Am de ieri supa crema de linte si chiftelute.

Maddutz lasa ca le dai tu jos pe tiate.Cateodata e mai important sa ne rasfatam desi nu neaparat culinar!

Monica, mersi de idee, linte fac, c e rapid si cu piticii agatati d epoala mea nu am chef sa fac nimic azi [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Facea si soacra mea o placinta cu iaurt asemanatoare, dar punea si cateva linguri de gris in crema aceea, nu mai retin cate. Am facut si eu, e super usoara, dar sotul meu uraste grisul si am renyntat. Prefera placinta clasica cu branza care imi iese dementiala. Fac aluat mai elaborat, ca de cozonac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi ne luptam cu suptul. nu prea mai e lapte si se enerveaza si nu vrea sa mai suga. s-a obisnuit si cu biberonul si nici nu mai suge corect. si ma enervez si eu si ma consum uffff....o scoatem noi la capat!...sper [fri]

vestea buna e ca a inceput sa manance mai bine mancarea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iese dementiala

Ei, vezi? Tu esti di vina ca mi-a intrat in cap placinta asta :))))

De atatea ori ai facut-o si ai laudat-o, incat chiar sunt curioasa.

Multumesc pentru reteta [flo2]

Sper sa ajung maine la cumapraturi, chiar daca ploua, ca trebuie sa-mi refac si stocul de legume/fructe/branzeturi. Iaurt am in casa mereu, dar de baut pentru mine si la pahar mic pentru Maria. La galetusa o sa iau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place placinta cu foi cumparate. mi se pare mai fine si ies mai crocante decat daca ar fi facute in casa...dupa gustul meu...

cred ca lady se referea la placinta cu aluat, nu cu foi. deci, un pic diferita placinta...

Si cu foi.......... termenul este folosit uneori si pentru foile propriu zise (cum sunt cele pentru palcinta cu iaurt, ca tot a devenit obsesia mea :)))), dar si pentru foetajul din comert.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...