Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 48


Recommended Posts

Salutare fete!

Meey sa iti spun ce mai papam noi: dimineata iaurt cu p lingurita miere, una de fulgi ovaz, una de seminte in/ sau floarea soarelui/ susan rasnite, sau omleta cu ceapa verde, cascaval, diverse legume prin ea, sau paine cu unt si miere/ gem de casa, pateu, almette,briose cu fructe, clatitute cu fricte, painica cu cascaval, rosi, castraveti. La pranz ieri am avut mancarica de naut, azi am avut ciorbita de vacuta cu bors, mai facem fasole verde, mazare, spanac(nu e fan0, dar in general ii plac ciorbitele cu de toate si cu fidea multa. Apoi la trezire, pe la 16-17 avem fructe de toate felurile. Iar seara budinci, paste, gris/orez/mei/hrisca/quinoa/cuscus cu lapte sau ce imi mai trece mie prin minte sa mai fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Meey de mancat asa tarziu nu stiu ce sa zic, sa nu il doara burtica apoi. Dar poti incerca cu ceva usor intr.o seara si il urmaresti. Spre exemplu da.i la 6-7 legume sau un felul doi fara carne sau ceva la cuptor, eu ii mai fac broccoli cu conopida si cu cascaval gratinate la cuptor, iar la 9 -10 cand cere iar da.i iaurt sau fidea cu lapte sau gris cu lapte.

El la ce ora adoarme? Ca ar trebui sa treaca macar 2 ore de la ultima masa solida.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz eu cu inspiratia de mancare fac asa:am ceva in frigider de ex dovlecei si ma gandesc cum i.as gati.Sau scot din congelator carne si la fel fac.Sau caut idei pe net sau ma inspir de oriunde.Eu am mai zis ca petrec destul de mlt timp gandindu.ma ce sa gatesc!

Dar eu fiind la dieta evit sa gatesc paste,cartofi,dulce ca ma tenteaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va zic ce am pățit cu Andrei. Azi noapte s-a tot foit și a supt de la 12 până pe la 4, dar am zis că or fi dinții. Dimineață când ne-am trezit am văzut o pată de sânge unde doarme el cu capul, o pată de vreo 5-6 cm în diametru, vă dați seama ce spaimă am tras. În urechea stângă avea sânge uscat, după ce l-am curățat nu am găsit nici o zgârietură sau altceva să explice sângele, deci am sunat la Gp. Are otită, dar cică nu e spart timpanul, ci a sângerat țesutul din ureche, Maddutz, e posibil să curge așa mult sânge așa? Acum i-au dat eritromicină, dar încă sunt așa de speriată ! Cum naiba să facă așa ceva și să nu aibă febră deloc? E posibil?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

În plus îmi vine să îmi bat consortul, azi a aterizat și un laptop nou, pe care l-a luat de pe ebay (!!!!), nou-nou, dar e umblat la el, windows ul nu e virgin, nu se crre activat, deci de unde naiba să știu eu ce kkturi mai are instalate pe el? Sper să îl poată returna, că de nu, jur că îl bat. Și a dat și o căruță de bani pe el. Mooooor de nervi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu, o ducem acasa si stam si noi o saptamana [pk]

Ce bine, ma ingrijoram ca nu are cine sa iti faca cozonac [:D]

 

eu tot cu cifra 76 cochetez, in ceea ce priveste kg [ups] ma chinui sa scad sub, dar fara succes... [smulgpar]

 

Eu ma invart intre 77 si 78, parca nu ma "indur" sa parasesc intervalul [smulgpar]

 

meey, si la noi e o problema majora de creativitate (sau lipsa ei), in ceea ce priveste mesele balerinei... [smulgpar]

Si la noi......... tot am impresia ca ii dau aceleasi si aceleasi feluri.

Mai ma uit pe ici, pe colo, m-am abonat la grupul de retete de pe fb, dar mi-e si ciuda sa fac si sa nu vrea, Mihai nici atat......... ramane sa arunc [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica merci de reteta

Gina am furat din retetele tale: vinete cu iaurt, ciorba de rosii cu galusi si din blogul tau am sarit in altele( new mi-a curs balele mie care sunt fan carne, retetele tale sunt extraordinare) [pofticios] [pofticios] [pofticios]

trebuie sa-mi angajez bucatateasa( daca gasesc una sa gateasca gratis) ii dau linkurile la blogul Ginei pt mancare si al Cristinei pe deserturi si [xdulci] [xdulci] [xdulci]

ce frumos visez [nani] [nani] [nani] cu ochii deschisi

Uite ca ar fi bune niste vinete cu iaurt, mersi de idee [pup]

Am ramas in urma tare cu blogul, am o gramada de retete de postat, dar timp ioc. Mai m-a apucat si amocul sa imi fac 2-3 bluzite de vara tricotate, ca vreau eu anumite modele si culori, dar e un maaaare chin sa tricotez cu Maria pe aproape. Mai fac cand doarme ea, dar si atunci ori ii scriu lui tati, ori mai ma relaxez si eu pe aici, ori alte treburi ........... nu am spor deloc [smulgpar]

 

nu e mult deloc! in general, poate sa bea pana la 100 ml/kg.

e cu degetul in ureche pentru ca a descoperit o gaura unde sa-l bage si i se pare tare interesant!

Descoperirile astea........... Maria se tot trage de gogosica, ii trage palme, nici Mihai, la varsta ei, nu se tragea asa de instrument [fri]

 

eu, personal, ii dau din cele la cutie, instant, de la organix. poti incerca si altceva...

Eu ii mai dau tot instant, fara lapte, de la Nestle, dar nu se prea omoara cu ele. I le mai combin cu banane, sa o pacalesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz eu cu inspiratia de mancare fac asa:am ceva in frigider de ex dovlecei si ma gandesc cum i.as gati.Sau scot din congelator carne si la fel fac.Sau caut idei pe net sau ma inspir de oriunde.Eu am mai zis ca petrec destul de mlt timp gandindu.ma ce sa gatesc!

Dar eu fiind la dieta evit sa gatesc paste,cartofi,dulce ca ma tenteaza.

Eu mi-am scris pe un fluturas ce am prin congelator/frigider/camara, l-am prins cu magnet d efrigider si mai imi arunc un ochi pe el.

 

 Are otită, dar cică nu e spart timpanul, ci a sângerat țesutul din ureche, Maddutz, e posibil să curge așa mult sânge așa? Acum i-au dat eritromicină, dar încă sunt așa de speriată ! Cum naiba să facă așa ceva și să nu aibă febră deloc? E posibil?

Otita cu sangerare? [fri] [fri] [fri]

Off, mititelul! :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of Poca..sper ca e ok Andrei....multa sanatate!!!...cat despre laptop...in mod normal ar trebui sa ti-l schimbe/ returneze banii, daca nu, ii ameninti cu Office of fair trading (later edit: acum am vazut ca s-a inchis, dar sunt destule organizatii care sa apere interesele consumatorilor) :D

 

Si eu sunt in pana de idei cu gatitul...Gina, pe site-urile tale nu mai intru ca numa ma ispitesc si inghit in sec...:D..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...