Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 48


Recommended Posts

O zi urata, rece si foarte vantoasa, am fost pe afara si cu Maria, dar nu am putut sta mult. Mihai a iesit in vreo trei reprize, dar el sta singur, se plimba cu motoarele lui, se mai joaca la nisip...........

Din cauza vantului am avut o mie de pene de curent, de parca as sta la Cucuieti, caderi de net, de cablu.......... grr [smulgpar]

Maria m-a tinut treaza jumatate de noapte, dupa doua am stat numai cu ea in brate, cum o lasam jos, parca lua foc. Drept urmare am fost zombista toata ziua, cu toata cafeaua mea [alcool]

 

De mancare nimic deosebit, ce-am mai avut prin frigider. Maine trebuie sa gatesc, dar inca nu stiu ce [batcap]

 

Acum Mihai vrea cantecele si povesti, iar Maria e in poala mea, se intinde la butoane......

Gata, am dat raportul :)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gina am gatit aseara dupa retetele tale supa-crema de rosii cu galuste- mie mi-a iesit mai spre supa decat spre crema dar buuna, vinete cu iaurt si tocanita de ciuperci( ca am pus ciuperci nu pleurotus ca asta arata groaznic)

sa vadem cum apreciaza Andrei efortul meu de bucatareala cand lui tasu sforaia de se auzea de la parteer, el balea la mine in san  si eu gateam....daca iar nu vrea sa deschida gura nici macar sa guste si cere alta papa...il pedepsesc si ii dau sa mananace cremvursti [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Mie imi place mai mult supa decat crema :D

Mi-ai facut pofta cu ciupercile [smulgpar]

Am luat de la Auchan o cutie de cultura a ciupercilor (Champignon), am urmat instructiunile si acum astept sa-mi creasca ciupercile [fri]

Deja incep sa se vada, sunt cat bobul de mazare.

 

Ce a zis Andrei? Ti-a apreciat eforturile culinare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

     Ai mei m-au capiat azi.....deja mi-e dor de mersul la gradinita....mai am 17 zile....Deas e iar racit cu febra si tuse....

     Am facut si eu supa crema de linte a la jamila....e ok....eu cu edy suntem singurii care am mancat...Deas si sotul au zis ca e mancare de bebelusi :)))...le-am facut rapid un piure de cartofi cu tocanita si le-am umplut si lor burtile...mare bucatareasa mai is :)))

     

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ce faceți? V-ați băgat la nani? Mai povestiți ce fac ghioceii

Glumesti, nu? Dupa ce azi noapte de la 2 la 6 am fost treaza si la 6:50 m-a trezit Ana Maria am zis ca sa dorm cu Andrei dupa-masa ca sotul era acasa. Mda, dupa vreo zece min de somn apare d-l sot ca si el vrea sa doarma si se baga in pat, ca cica Ana Maria e ok singura [batcap] Eu sunt paranoica, nu stiu, dar nu pot dormi cand copilul bantuie singur prin casa, deci am zis ca nu mai dorm, d-l s-a ofuscat, a zis ca sa dorm, ca nu mai doarme el, rezultatul a fost ca a dormit doar Andrei si pe mine ma doare capul [alcool]

Pe Andrei l-am dus iar la dr ca inca mai sangereaza urechea putin, evident ca li se pare normal [smulgpar] Continuam cu eritromicina, maine daca nu e nici o schimbare iar sun....

In plus azi vine socrul, care e mai bagacios decat soacra [fri] si eu tot ce vreau e sa dooooormmm [alcool]

Andra, sanatate si voua! Si nervi de otel, si la noi e balamuc in vacanta [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off Poca!Ma rog sa ii treaca cat mai repede lui Andrei urechiusa. Bine cel putin ca nu il dor urechile si poate dormi.

Meey pai cat ati fost gravide eu am fost optimista ca nu o sa va confruntati cu astfel de situatii, de asta nu am propus.Dar daca o mananca Andrei afla singur cum sa isi exprime  frumos nemultumirile si tot e bine, rezolvi problema. [:)] Cum in orice e un echilibru, cand o sa fie mare o sa fie foarte cuminte si scoti parleala atunci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...