Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 48


Recommended Posts

nu stiu cum e sa cresti fara tata. dar, sa spui ca mai bine sa aiba copilul tata, mi se pare un cliseu. da, are tata, dar copilul, in principiu, face in viata ce vede in casa. daca vede un tata pe care nu am dori sa-l copieze copilul nostru, mai bine fara tata!

nu stiu daca e cazul, dar meey fi sigura ca esti perfect capabila sa-ti cresti copilul singura. asta si faci, de fapt, din cate povestesti. numai ca, acum cresti si copilul mic si copilul mare. daca te gandesti mai bine, poate iti dai seama ca o cresti si pe... soacra! [flo2]

alegerile corecte pentru tine tu le stii. trebuie numai sai ai curaj si incredere, oricare alegeri le consideri a fi bune! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am facut ieri clatite....... brunete :))

Am descoperit o faina care imi place din ce in ce mai mult, e faina din grau intreg, deci nu separa tarata la macinare si chiar se vedea tarata in aluat. Si-n plus, e mult mai gustos.

Am inlocuit astfel faina neagra pe care o puneam la paine si de care nu eram foarte incantata.

La clatite am pus o parte alba, o parte din grau intreg si au iesit grozave. Am de gand sa incerc sa o folosesc si la pandispan, chec si alte preparate.

 

Am facut clatite in cinstea cantarului, care mi-a aratat 77.1, manca-l-ar mama pe el [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am primit si eu stevie........ pot sa-mi fac mult visata ciorba, ca am ramas cu gandul la ciorba mamei lui Maddutz :))

Pentru pranz am facut mancare de pleurotus, iar la copii un piure cu morcov, cartof si galbenus de ou. Sora-mea le-a servit masa de pranz, ca eu am dat o fuga pe la Lidl........ o aglomeratieeee, numai batranele :)

 

Maine fac ciorba, iar pentru copii trebuie sa am ceva de rezerva, ca sigur nu o sa manance niciunul [batcap]

 

Saptamana trecuta m-am tuns, iar azi m-am vopsit [il] [il] [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut ieri clatite....... brunete :))

Am descoperit o faina care imi place din ce in ce mai mult, e faina din grau intreg, deci nu separa tarata la macinare si chiar se vedea tarata in aluat. Si-n plus, e mult mai gustos.

Am inlocuit astfel faina neagra pe care o puneam la paine si de care nu eram foarte incantata.

La clatite am pus o parte alba, o parte din grau intreg si au iesit grozave. Am de gand sa incerc sa o folosesc si la pandispan, chec si alte preparate.

 

Am facut clatite in cinstea cantarului, care mi-a aratat 77.1, manca-l-ar mama pe el [:-)))]

Sa nu o folosesti la paste si taietei, in rest e super gustoasa, eu fac paine, 3parti faina alba, 1 parte integrala, e bunnaaa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu o folosesti la paste si taietei, in rest e super gustoasa, eu fac paine, 3parti faina alba, 1 parte integrala, e bunnaaa!

Eu la paine foloseam un amestec din faina neagra, de secara si de ovaz. O parte acest amestec si doua parti faina 650. Mi-era cam greu insa cu fainurile, ca prin zona nu le gaseam. Asta de grau intreg mi se pare si mai gustoasa decat amestecul de mai sus.

Taitei nu fac acasa (inca), desi mi-am luat aparat [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu o folosesti la paste si taietei, in rest e super gustoasa, eu fac paine, 3parti faina alba, 1 parte integrala, e bunnaaa!

Voiam sa te intreb, stiind ca tu ai experienta cu jucaria de taitei: ai facut vreodata aluatul de placinte la ea?

Sincer, eu mai mult de-aia am luat-o, de fapt sotul mi-a luat-o anul trecut, cand am fost in spital sa nasc, au adus la Lidl si m-a intrebat daca vreau. Auzind ca poate trage aluatul in foi subtiri, am zis da, insa niciodata nu am probat-o [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...