Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 48


Recommended Posts

noi azi si ieri am stat mult afara, am intrat in casa doae pt papa si un somn de 30 de minute, dar m-am invatat minte sa nu mai plec departe ca am venit la amiazi din parc cu Andrei de mana si caruciorul in cealalta...nu mai sta nici in carucior nici in sistem :(((
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

noi azi si ieri am stat mult afara, am intrat in casa doae pt papa si un somn de 30 de minute, dar m-am invatat minte sa nu mai plec departe ca am venit la amiazi din parc cu Andrei de mana si caruciorul in cealalta...nu mai sta nici in carucior nici in sistem :(((

si la mine aceeasi poveste. plange ca vrea in brate. in sistem nu vrea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica...ce sa zic...chiar esti super woman. Ma bucur ca a iesit totul cum iti doreai.

Eu i.am facut Sarei icre din seminte de chia si au iesit super. A mancat o felie mare de paine cu icre de dimi. Iar pt seara am avut budinca de quinoa cu mar si caise.

Acum am luat hrisca. Vreau sa mai incerc o data sa ii dau ca prima data nu i.a placut. Poate s.a razgandit intre timp. Acum ma tot gandesc ce sa ii prepar sa ii placa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zilele astea vor pleca in Germania la o clinica. Ne rugam toti pt el.

 

Monica, esti super-woman!

Eu fac des chec aperitiv. Nu a crescut niciodata, are prea multe ingrediente care tin oualele sa creasca si multa apa. La final este putin umed, pare un pic necopt. Am fost laudata pt el- eu, doua maini stangi. Nu cred ca tie nu iti iese. Poate nu este pe gustul tau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut o baie luuunga, tare bine a fost

uitasem cum e sa te balacesti fara sa te strige cineva la fiecare 30 de secunde

 

Te invidiez, nu tin minte ultima baie...doar dus rapid si atat. Vreau si eu o baie luuuunga!

ma bag si eu la somn ca gainile, sper sa prind macar o ora legata.

noapte buna fete dragi, sa aveti o noapte linistita si cu putine treziri

Faza cu gainile nu se pune la mamici obosite :) Somn fara intreruperi iti doresc :)

si la mine aceeasi poveste. plange ca vrea in brate. in sistem nu vrea...

Al meu in carucior nu a stat niciodata prea mult, macar in wrap si manduca sta, ca de nu as fi moarta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut 11 copii care mi.au devastat casa.Am stat 2 ore sa fac curat dupa petrecere.

Barbat e ca si cum nu as fi avut! Abia l.am vazut!M.a intrebat cand am facut toate astea!!!

Nasii au fost super! Nasa i.a dat fetei potcoava de argint a ei norocoasa!

Felicitari pentru reusita! Cu siguranta ai primit aprecieri :)

Nici nu vreau sa ma gandesc cum arata teatrul de operatiuni dupa 11 copii [ascuns]

Faza cu sotul......... nici nu stiu daca e de ras sau de plans. El unde a fost zilele astea, cat tu ai muncit pe plantatie? Era in spital dupa operatie?

Off, barbatii astia [mariaj]

Am ajuns la concluzia ca........... cum ii "cresti", asa ii ai. Dar eu cred totusi ca are mare importanta si cum au fost invatati de mamele lor.

Mi-aduc aminte adesea, cu zambetul pe buze, sfatul pe care mi-l dadea ortopedul meu (prieten vechi, ne cunoastem de 20 de ani) inainte de sosirea in tara a sotului. Eram dupa o operatie, iar el imi tot repeta, stiind toata povestea vietii mele si ca urma sa imi vina jumatatea: sa nu te dai viteaza ca poti face orice, ba chiar sa.... (nu imi amintesc exact formularea)..... te dai mai ranita decat esti/sa joci putin teatru, ca sa ii dai ocazia sa te ajute.

 

Inca ceva.Am mancat de toate dar nu la timp ca nu am reusit (adica am cam stat nemancata)si frigarui nu am avut chef. Am mancat aperitive devreme si dupa dulciuri:raffaello,placinta si tort.Si m.am cantarit fiind pregatita sa am pana la 1'kg in plus! Pt ca azi aveam de gand sa fac program dublu desi aveam liber.Si surpriza:am slabit 500 gr!!Nu mi.a venit sa cred! Am facut oricum programul!

Te asteptai sa te fi ingrasat dupa cat ai muncit? Cred ca zilele astea au echivalat cu o saptamana de insanity :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...