Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 48


Recommended Posts

Am făcut cremeş, pus cozonacii în tăvi să crească,  fiert ouăle și lăsat la răcit și vopselele sunt gata. După ce se trezește Andrei urmează partea a doua :) Al meu soț azi iar vrea bătaie,  de abia l-am ridicat de la calculator să stea cu Andrei,  jumătate din treabă am făcut cu el în brațe,  dar aluatul chiar nu îl puteam frământa așa.  Vorba Monicăi, dacă aș ști ccă nu poate să ajute, ok. Dar când îl văd că el stă la calculator și copilul mă trage de fustă în timp ce fac ceva îmi vine să îl bat! Până la urmă a luat copilul și chiar a pus vasele în mașina de spălat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pe la 4 am terminat si eu cu toate si am avut o ora jumatate de rasfat cat a dormit Maria (rasfat insemnand o baie in liniste, manichiura si pedichiura)

Sa ma "laud" si eu [il] [biz] [il]

Drobpost-127929-0-13523700-1428768295_thumb.jpg

Oopost-127929-0-13091600-1428768324_thumb.jpg

Pascuta micutapost-127929-0-28771000-1428768364_thumb.jpg

Praji cu crema de lamaiepost-127929-0-59961800-1428768403_thumb.jpg

Cozo (ars putin deasupra [smulgpar] )post-127929-0-58574800-1428768438_thumb.jpg

Tortpost-127929-0-34560000-1428768497_thumb.jpg

Si o mica parte din harababura [batcap]

post-127929-0-62018700-1428768555_thumb.jpg

post-127929-0-75334200-1428768610_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In ciorap, le pun unde vreau si apoi trag ffffff atent ciorapul peste, in timp ce le tin fixate cu degetul, le dau drumul doar in ultimul moment :)

 

Eu nu am reusit asa, nu stiu care era de vina, ciorapul sau mana, si m-am cam chinuit [batcap]  Am incercat tot felul de frunze si doar unele au iesit foarte faine, sa le tin minte la anul.

 

Gina arata ok ouale vopsite cu sfecla.Alea cu spirulina,nu Le.am refolosit.N.am avut timp sa merg dupa vopsea.

Cele din poza erau cu sfecla?

Ale mele erau mai inchise, dar nu mi-au placut si le-am pus si-n vopsea, au iesit mai spre visiniu.

 

Nu știu de la ce e febra, are ceva muci, bănuiesc ca e răcit. ... 

Dacă nu ii trece, o sa îl duc la doctor azi mâine :(

Cum e? Mai are febra?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce s-a mai racorit pasca, am taiat sa gustam. A mancat Mihai o felie in dormitor, apoi vine la mine cu farfuria: cred ca as mai vrea una. Ii dau, o mananca si apare iar: mai vreau! A mai mancat o felie. Ce alte aprecieri mi-as mai dori?

 

Drob nu a vrut niciunul si nici friptura de vita. Sper ca maine sa manance macar friptura, ca mai mult pentru ei am facut-o.

De dimineata am trecut pe la sora-mea, ca-mi pastrase niste rizomi de Canna si mi-a dat salata boeuf. Abia am reusit sa o conving sa-mi dea putina, de pofta doar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa mă laud și eu cu ce am pregătit.  

Joi am făcut cozonacii și cumpărăturile.  Vineri am fost singura cu sara și am reușit printre picături sa termin curățenia și sa vopsesc ouăle cu foi de ceapa. Au ieșit maronii, deci nu mai fac. Și am fiert toate legumele pt salate.

Iar azi am făcut salata boeuf,  salata de pui cu porumb, cremsnit și pt mine și pt bunici, chifteluțe de curcan pt toată lumea, am pus deoparte și pt sara doua paharele de cremă de vanilie,  I-Am pregătit și ei o salata de icre din chia, niște biscuiți cu fulgi de ovăz,  salata de boeuf cu maioneza din avocado. Iar ca friptura am făcut pui la rotisor pt toți și sarei niște cartofi noi la cuptor cu boia și usturoi. Și gata. Nu știu Cum am reușit sa le termin dat acum chiar sunt leșinat de obosita.

Am avut noroc cu soțul ca a scos pitica afară și de dimineață și după amiaza sa am timp sa termin treaba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...