Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 48


Recommended Posts

Hristos a înviat !

 

Chochonel felicitări pentru schimbare , sa fie intr-un ceas bun , sa va obișnuiți repede !

Baiaul tau are 86 cm si Andrei al meu 75 cm ... Sa vezi diferența  [:)]

 

Pocha , multă sanatate lui Andreiut !

 

Meey , papucul mamii lor de bărbați  [batcap] nu te certa cu el , oricum masa câștiga  [smulgpar] 

 

Noi suntem in drum spre parintii mei . Monic nu am apucat sa ne vedem :( dar cumnata nu prea a avut chef sa ma scoată d-un casa :( 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hristos a inviat!

Monica,Gina, Deea, Poca voi chiar v-ati intrecut in pregatiri. Eu majoritatea pregatirilor le-am facut sambata.Joi si vineri am profitat de vremea frumoasa si am intors casa pe dos.Seara am mers la denii, asa ca sambata am facut pasca, 2 cozonaci, prajitura televizor si una rasturnata cu mere ,pe care am insiropat-o putin si i-am pus frisca,icre si salata boeuf.Maine trebuie sa vad iar ce prajturi fac pentru ca sunt cam pe terminare.Am si impartit din ele, am dus si la socrii, am servit musafirii, asa ca, vb olteanului" fuse fuse si se duse".

Meey uite ce am citit 

 In Dr Spock spune ca primii dintisori care apar sunt cei de jos, din fata si ca pot sa apara si la 3 luni dar si la 18 luni, in medie apar cam la 7 luni, dar in niciuna dintre situatii nu se considera a fi anormal.
Poca, sanatate multa lui Andrei!

Sot perfect nu cred ca exista.Al meu care nu deloc pretentios la mancare( l-a antrenat soacra-mea care e antitalent total la gatit)daca nu a facut o gura cu ciorba de miel, ca de ce am lasat-o pe mama sa o faca, de ce nu am facut -o eu dreasa cu samantana si usturoi.Ieri numai cu ciorba aia a tinut-o toata ziua, ca degeaba fac altadata, ca nu e ca atunci cand e mielul proaspat taiata, etc etc. Dar cum mielul l-am luat sambata la pranz, chiar nu aveam cum sa ma ocup si de gatit pe langa prajituri.

Ieri mi-a facut si sora sotului cea mica un car de nervi.A vb sotul cu ea la telefon ca ne ducem sa ii luam si apoi mergem la socrii cu totii si cand am ajuns la ei, la vreoora dupa ce am vorbit- stau la vreo 40 de km de noi si pana ne-am pregatit- ei plecasera de acasa la socrii ei.Daca nu eram langa sot cand i-a sunat ii credeam ca nu au inteles ce le-a zis. Si asa imi era greu sa o inghit ca e genul de persoana care se victimizeaza ca sa ii planga toata lumea de mila si sa ii dea tot ce vrea ea , dar acum m-a scos din sarite.Au ajuns la vreo o ora si ceva dupa noi si a fost atat de evident din atitudinea ei ca a facut-o intentionat.

Soacra-mea sambata m-a sunat ca avea chef de taina ca terminase treaba:" am facut si cozonaci, si drob si sarmale si ciorba de miel , am terminat".Cand am ajuns la ea, cozonacii , 2 pietre tari de spargeai capul cuiva, drobul ars, ciorba nu mai zic. Noroc ca au facut gratar si cu ouale rosii ca nu am plecat flamanda de acolo. Asa ca fiecare familie are podoabele ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pocha , da , am ajutor la ai mei . Pe soacra nu am găsit-o bine :( este slăbită , se vad efectele adverse ale tratamentului :( spram din zi in zi sa fie mai bine si apoi sa faca operația , sa fie totul bine cu ajutorul lui Dumnezeu !

 

Marry , deci si tu ai fost harnicuta  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poca, are 3 bedrooms. Am cautat in nord, apoi in sud, apoi in vest. Din est nu aveam legaturi bune la metrou pt serviciu.

 

a fost azi atat de cald, incat ma luase cu ameteala pe la 11. Am trecut de la iarna direct la vara. Nu-mi place asa. Piticul meu e deja bronzat pe maini si nu suporta sapca pe cap. Ne certam si degeaba. Il scot de acum pana in 10 si apoi dupa 4. 

 

Mai e vreun ghiocel care mananca piureuri? Nu stiu cum sa-l fac sa accepte mai grosier pasata mancarea. Daca o fac cu furculita isi face singur greata si nu mai papa. Din mana mananca banana, biscuite, dar se plictiseste repede si incearca sa ingramadeasca tot in gura pana i se incleiaza gura. Daca nu sunt atenta vomita tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sim, noi ieri am stat la iarba verde.......... in curte. Am scos o patura groasa, jucarii, si am stat cu piticii o gramada.

Astazi am chiulit si eu jumatate de zi, am lasat copiii cu sora-mea si am fost la cumparaturi. Mi-am luat pantofi, cate ceva de imbracat (vai, uitasem ce bine e sa mai umbli creanga prin magazine!), dar prima data tot pentru copii am cumparat ceva de imbracat...... ca nu m-am putut abtine [batcap]

Dupa amiaza mai mult pe afara......... apoi mancat, spalat........ activitatile obisnuite, dar mari consumatoare de timp :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...