Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (79)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 265
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna mamici de comori duble/triple! Remember me? Am fost aspiranta, uneori activa pe forum, alteori decat va citeam. Din 1 mai 2014 sunt mamica fericita de gemeni Alexia si Dragos, 11 luni am stat cu ei acasa [biz]  [alap]  [incada]  [caru2]  [spala]  [vase]  [curat]  [yami]  [popa]  [bbfata]  [bbbaiat]  [medic]  [patut]  [portb] (unde uneori fie vorba intre noi nici la toaleta nu ajungeam la timp..nu ma plang doar caut scuze ca nu v-am mai bagat in seama) si de ieri am revenit la serviciu [batcap]  [batcap] [batcap]  [batcap]  [batcap]  asa ca sper ca va voi saluta mai des.

Pupici [flirty] si o zi faina!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna mamici de comori duble/triple! Remember me? Am fost aspiranta, uneori activa pe forum, alteori decat va citeam. Din 1 mai 2014 sunt mamica fericita de gemeni Alexia si Dragos, 11 luni am stat cu ei acasa [biz] [alap] [incada] [caru2] [spala] [vase] [curat] [yami] [popa] [bbfata] [bbbaiat] [medic] [patut] [portb] (unde uneori fie vorba intre noi nici la toaleta nu ajungeam la timp..nu ma plang doar caut scuze ca nu v-am mai bagat in seama) si de ieri am revenit la serviciu [batcap] [batcap] [batcap] [batcap] [batcap] asa ca sper ca va voi saluta mai des. Pupici [flirty] si o zi faina!

 

Cum a fost? Acum ai bona? Se descurca o persoana cu amandoi? Ce sfaturi ne dai?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rlk, bine ai revenit!;) deja munca? Cum au reactionat cand au ramas fara tine???? Uffg si eu mai am putiinn,,, tare as mai sta  cu ei,,,nu am nici un chef de birou acum:(( 

Va fi jale la mine,,,ma cauta mereu..e normal sa fie asa cand au crescut fiecare clipa cu mine.

 

Haitza,cum te mai simti?

Te descurci singura!! Nu ai nevoie de bona... organizare f buna si e ok..o mama poate ingriji si 3bb deodata daca are multa dragoste si e gata sa daruiasca cat mai mult. Eu nu vad sa fie greu cu gemeni ,ci f frumos!si eu singura i am grijit si crescut;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Rlk, bine ai revenit!;) deja munca? Cum au reactionat cand au ramas fara tine???? Uffg si eu mai am putiinn,,, tare as mai sta cu ei,,,nu am nici un chef de birou acum:(( Va fi jale la mine,,,ma cauta mereu..e normal sa fie asa cand au crescut fiecare clipa cu mine. Haitza,cum te mai simti? Te descurci singura!! Nu ai nevoie de bona... organizare f buna si e ok..o mama poate ingriji si 3bb deodata daca are multa dragoste si e gata sa daruiasca cat mai mult. Eu nu vad sa fie greu cu gemeni ,ci f frumos!si eu singura i am grijit si crescut;)

 

Neata! Asta e raspunsul pe care il asteptam. Si eu cred si vreau sa ma descurc singura. Legat de cum ma simt, multumesc de intrebare, am ajuns si noi la un pas de saptama 26 si in afara de niste dureri de burtica suntem ok. Maine am control si sper ca e totul ok. Am colul scurt si lucrez din pat de acasa, in rest doamne ajuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum a fost? Acum ai bona? Se descurca o persoana cu amandoi? Ce sfaturi ne dai?

Acasa cu iubitii mei este mama mea (a fost cu noi din prima zi) si o bona. acum e si tatal gemeneilor ca e in paternal, dar luna va zbura apoi va ramane bunica si bona [fri]  [fri] . Ingrijirea lor nu e dificila, cred ca se poate descurca si un singur om dar e ceva mai greu in unele momente. Eu de exemplu in cele 11 luni in care am stat acasa, am stat singura cu ei 85% din zi, inclusiv iesit la plimbare si adormit. Mami se ocupa doar de bucatarie sa le gateasca la bebei papa bun si proaspat zilnic apoi ma ajuta sa il hraneasca pe unul dintre ei.

Sfaturi nu am prea multe: pentru gravidute sa stea cat mai linistite la patut si sa doarma cat mai mult timp...pentru proaspete mamici spun doar atat: fiti calme si iubiti-va mult bebei, restul vin de la sine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...