Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (79)


Recommended Posts

Multumim gadrianaus de incurajari, mai asteptam si alte sfaturi.

Inca de la inceput medicul mi-a zis ca dublu test nu este relevant pt sarcinile gemelare si mi-a recomandat nifty. Este scump, intradevar, dar macar am scapat de mult de emotii si stiam inca de la rezultat ca avem prezent cromozomul y, adica cel putin unul era baiat. Analiza cred ca am facut-o cam in saptamana 12.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 265
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alte sfaturi.. hmmm.. ce sa zic. In primul rand asa cum am spus aveti grija de voi si burticile voastre. Apoi cand bbii vor decide sa vina pe lume, nu va alertati daca nu veti putea sa alaptati din prima.. eu am facut greseala sa ma mulg aiurea la inceput cu toate ca nu aveam lactatie si mi-am facut rani mari pe sani, ca abia mai suportam cand sugeau copii. Aveti rabdare si beti mult ceai de anason.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alte sfaturi.. hmmm.. ce sa zic. In primul rand asa cum am spus aveti grija de voi si burticile voastre. Apoi cand bbii vor decide sa vina pe lume, nu va alertati daca nu veti putea sa alaptati din prima.. eu am facut greseala sa ma mulg aiurea la inceput cu toate ca nu aveam lactatie si mi-am facut rani mari pe sani, ca abia mai suportam cand sugeau copii. Aveti rabdare si beti mult ceai de anason.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alte sfaturi.. hmmm.. ce sa zic. In primul rand asa cum am spus aveti grija de voi si burticile voastre. Apoi cand bbii vor decide sa vina pe lume, nu va alertati daca nu veti putea sa alaptati din prima.. eu am facut greseala sa ma mulg aiurea la inceput cu toate ca nu aveam lactatie si mi-am facut rani mari pe sani, ca abia mai suportam cand sugeau copii. Aveti rabdare si beti mult ceai de anason.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce nu imi posteaza tot comentariul.. ca mai era...

Cand veti veni cu copilasii acasa de la maternitate, nu va panicati.. eu am plans 3 zile de frica, ca nu ma voi descurca.. dar mi-a iesit de minune. Nici soacra, nici mama, nici sora, nici matusile, nu sunt mamele copiilor vostrii si nici una, nu stie ce e mai bn pt copii vostrii. Voi veti simti daca ceea ce faceti pt copii e bine si le prieste. O sa vedeti.. In rest, ce sa zic.. multa rabdare, luati totul asa cum vine, incet si pe rand, pas cu pas.. si totul va fi ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut baietii azi. Foarte placut sentimentul. Avand in vedere ca o eco la gemeni dureaza mai mult am timp sa ii vad si cum capul ajunge in locul picioarelor si cum stau unul langa celalt, se privesc etc.

sunt la dimens ok. Au ajuns la 300g.

Mie una mi-e un pic teama de ultima perioada de sarcina cand cresc din ce in ce mai mult. Cum a fost gadrianaus spre final?

Sigur va fi greut cu alaptatul, dar trebuie sa ne inarmam cu rabdare si nervi de otel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Mai pt mine a foat cat de cat ok. Era greu intr-adevar daca stateam mai mult in fund. Simteam ca mi se urca una din ele pe coaste. Si dadea din picioare la greu. Aveam arsuri multe, fapt pt care dr mi-a recomandat Reinne.. care e f bun btw. ma ridicam cu greu daca stateam intinsa. Dar eu nu am luat f mult in greutate.7kg cu totul. Am plecat cu 65 kg, am slabit 2 in primele doua luni iar apoi am ajuns.la 70. Asa ca mobilitatea nu imi era f afectata. Mi se umflau picioarele.. siimi era greu sa ma incalt.. dar cam atat. Asadar, in afara de urcatul fetei mele pe coaste si picioarele pe care mi le dadea, picioarele.umflate si ridicatul din pat si arsurile.. nu am avut prea mari batai de cap
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata mamici si burtici. Am cam absentat in ultima perioada ca am avut un program foarte incarcat. Am avut starea civila in 13 august. Intre timp am fost si la ecograf. Avem 26 de saptamani. Fetitele sunt bine, doar ca sunt putin cam "slabute", 700 g si 750 g. aproximativ 31 de cm fiecare. Sunt foarte active amandoua. tratamentul injectabil ne cam deranjeaza seara ca e destul de tare burtica, dar sper sa rezist.

va pup [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...