Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (79)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 265
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Buna! Si eu sunt viitoare mamica de gemeni...baieteii mei sunt gemeni fraternali avand fiecare placenta lui si avem 20 de sapt. Pana acum totul e perfect in afara de faptul ca ma odihnesc f greu....inca lucrez din pacate, vreo 3 sapt mai am si imi cer concediu medical caci vad ca dupa 22 de sapt e necesara mai multa odihna...imi pare rau ca trebuie sa srai la pat...cu siguranta daca ai grija de tine reusesti sa duci sarcina cat mai mult...nu ti-au spus din ce cauza s-a scurtat colul si la cat?  Sau daca se poate face ceva mai mult...cerclaj sau pesar... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Buna ziua,mamici de gemeni  [flo2] de curand am aflat ca o sa fiu mamica dde gemeni  [fal] Am citit ca de regula sarcinile de gemeni presupun simtome de sarcina la dublu....eu nu am insa nici un simtom in afara lipsei CM, sani mariti si durerosi... Incep sa ma intreb daca chiar sunt insarcinata... La voi cum a fost? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Buna mamici si viitoare mamici, dupa 2 sarcini pierdute iata ca am ajuns in randul vostru cu o sarcina gemelara de 14 sapt obtinuta natural. Sunt f incantata dar am si f multe emotii, intrebari etc. Ca si simptome...nimic :)) in schimb insomnia cu care ma confrunt de ani de zile imi limiteaza capacitatea de a lucra( inainte de sarcina luam somnifere). Ieri la eco la prima strigare sunt fetita si baietel [bbfata]  [bbbaiat] . Sa speram ca presupusa fetita nu isi chimba sexul intre timp =)))

 

@alinam14 Cum a evoluat sarcina ta? Toate bune?

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am banuit inca de la inceput, de la dozarea de bHCG. Avand in vedere ca am facut multe bHCG uri in sarcinile anterioare, am observat ca la 48h valoare nu imi era dubla...era de 4 ori mai mare. Asta s-a confirmat la prima eco la 4 sapt cand s-au vazut cei 2 saculeti. Sarcina mea e gemelara bicorionica, biamniotica. La cele din acelasi ovul se vede mai tarziu...in jur de 6-7 sapt cand se pot decela 2 ritmuri cardiace sau am auzit de cazuri in care s-a vazut f tarziu pentru ca unul din copii il acoperea pe celalalt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...