Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Postul intermitent


Luna75

Recommended Posts

Un cadou de Pasti pentru  [flo2]  dulcetica  si pentru oricine e interesat de beneficiile postului intermitent.

 

Un scurt documentar  ( in lb.engleza) al dr.Michael Mosley  privind beneficiile alimentatiei frugale,rezultatele obtinute de el prin postul intermitent si varianta de post care ii aduce cele mai multe beneficii.

 

Eat,fast,live longer

 

 

 

In alta ordine de idei,m-am bucurat sa aflu ca si Dr.Mercola practica postul intermitent de mai bine de 6 ani.

 

Iubitorii medicinei alternative sigur ii cunosc pe amandoi.

Merci!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Dulcetica, am continuat cu postul intermitent cu anumite perioade de pauza si pot sa spun ca pana ce voi descoperi ceva nou care sa imi capteze atentia voi continua acest stil de alimentatie.

 

M-am bucurat foarte mult sa observ ca mi-am imbunatatit si timpul de alergare si obosesc mai putin decat atunci cand practicam binecunoscutul [:)] carbload inainte de distantele lungi.

 

Luand ultima masa in jur de 7 seara ,si alergarea la 6 dimineata pe stomacul gol imi produce o energie si bunadispozitie de care nu am mai avut parte niciodata. ​

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Vad ca au trecut 2 ani de la ultima mea postare,insa nici o adepta,desi postul intermitent capata tot mai multa notorietate.

 

Eu,m-am obisnuit deja cu el ,am 16 ore garantate de post pe zi,ultima masa la 18,prima in jur de 12 la pranz.

Normal ca,mai am si abateri legate de viata sociala,dar in general,ma incadrez si ma simt foarte bine,cu multa energie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

5 zile pe saptamana,si se intampla ca si in week-end,din reflex,sa mananc micul dejun la 13 -14 ,desi ma trezesc dimineata inainte de ora 6.

Normal,ca e nevoie de timp de acomodare,dupa care devine ceva natural.

Am si perioade de pauza, cand sunt in vacanta,sau am musafiri,insa presimt ca voi ramane adepta pana la sfarsitul vietii tinzand inspre vegetarianism.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...