Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce vor barbatii ?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by marius Aaa da... ce vor barbatii? pai de ce v-ar pasa? Chiar asa... e pierdere de timp, e ceva nesemnificativ, fara necesitate, o eroare a naturii... Asta e. Chiar nu cred ca ar merita sa se piarda timpul nici macar cu aceasta retorica intrebare:
Cand am citit rasunsurile eu mi-am pus alta intrebare. Ok, ok, nu va prea intereseaza, vad, cam 99.9% din raspunsuri, atunci eu ma intreb (si va intreb) de ce ne-ar interesa pe noi ce vor femeile? Ca cele mai multe probleme de acolo se nasc, ptr ca domitele nu se simt intelese, ptr ca noi habar nu avem ce vor ele si nu le indeplinim acele dorinte...etc. Deci dezinteres de ambele parti, NU?[:D] Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sotul meu mi-a zis asa: "Barbatii vor ceea ce vor si femeile: sa se simta iubiti". Iaca...
[flo] Felicia
[url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ************************************************ Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, dragi barbati, aci de fata, nu va''opariti''asa de tare, ca niciuna dintre noi n-a spus ca n-o intereseaza ce vrea partenerul ei, ci, ca nu traieste numai pentru a-i indeplini visele lui, partenerului. Caci, daca intru adevar, n-am fi interesate de ce isi doresc patenerii, probabil ca am fi necasatorite si am forma clubul feministelor-luptatoate impotriva sus-numitului carnacior. Fiecare dintre noi ne dorim ceva, fie ca suntem femei, fie ca suntem barbati. In general, femeile nu-si rezuma dorintele la ''acele dorinte''(daca am retinut bine), asa cum sunt convinsa ca nici voi, barbatii, nu va doriti numai ''acele''...dorinte satisfacute. Cred ca ne dorim sa ne gasim jumatatea aceea perfecta, de care am fost lipsiti atunci cand formam fiinta perfecta [:D]!Si sa fim iubiti! madalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by MissParker
quote:
Originally posted by marius
Daca nu va pasa si este asa de super de ce sfantul mai aveti nevoie de barbati? Sau daca nu aveti nevoie de barbati de ce va mai casatoriti? Iar daca nu vreti sa fiti casatorite de ce nu divortati? Sa traiti stand alone and alone... de ce sa va chinuiti alaturi/si cu un purcel cu carnatul mic? Nu e mai bine fara? Just alone ... happy ever and forever. In fond o femeie nu trebuie si nu isi va suci capul niciodata dupa un barbat, il va remarca doar in capul ei doar asa ca pe o imagine asemanatoare cu ..un gandac, oricum este ceva nesemnificativ, noapte de noapte va dormi singura sau cu o prietena se va simti minunat pana la adanci batraneti citind in tihna o carte, uitandu-se la filmul preferat sau povestind cu prietena despre viata lor de zi cu zi si asa pana la pensie, isi vor gati doar lor, vor lua masa in liniste si cu tihna pe singurul loc de la masa sau de ce nu cu prietena la urma urmei pot sa povesteasca despre ce li s-a intamplat in ultimele 24 de ore, despre moda despre seriale despre exact ceea ce le va face fericite probabil mai putin despre copii de exemplu pentru ca din nefericire le poate provoca o trauma adnca, o spaima sau o nedumerire din nenorocitul asta de motiv ca este necesar un purcel si bleah...un carnat mititel.... mama ei de viata si asta deja este prea mult mai ales daca au trecut de 30 de ani si... e de-a dreptul aiurea sa nu se inteleaga faptul ca NU ESTE NECESAR sau ESTE DE-A DREPTUL AIUREA sa se discute de regnul masculin. Grea situatie totusi... de ce om fi fost croita natura asta si din .... nu puteau sa existe copii pur si simplu? Si bineinteles doar fetite.... nu purcelusi cu carnacel mititel... bleah... iar ajungem la punctul acesta nesuferit. Unde incepea defapt totul? Aaa da... ce vor barbatii? pai de ce v-ar pasa? Chiar asa... e pierdere de timp, e ceva nesemnificativ, fara necesitate, o eroare a naturii... Asta e. Chiar nu cred ca ar merita sa se piarda timpul nici macar cu aceasta retorica intrebare: Ce vor barbatii?!!! Marius Pernes www.marius.rdsor.ro [url="http://good-times.webshots.com/album/556595712roqbKJ"]Decembrie 2006 [/url]
Da' de ce te atacasi asa, maica?
Probabil pt ca multe din topics pe acest board degenereaza in ''noi sintem, frumoasa, destepte, independente, barbatii e niste porci, avem dreptul la fericirea si independenta noastra, etc, etc, ad nauseam''...o fi asta cauza? Si poate pentru ca nu multe dintre voi apreciaza ce fac barbatii pentru familie. Poate pentru ca din nefericire multi barbati gindesc familie si cum sa protejeze si sa asigure familia inainte de a se gindi (daca se gindesc) la aspiratiile spirituale ale doamnei care se pune in postura de suflet neglijat si se gindeste ca EA, o femeie desteapta, frumoasa si independenta trebe sa-si implineasca aspiratiile. [hot]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu vrea cam ce vreau si eu [:D] dragoste si devotament etern -ofcorz, muuult sex nebun, mancare buna, timp pt noi ca familie, timp pt distractia fiecaruia din noi (el cu ale lui, io cu ale mele). Mie mi se pare corect. Eu ink cred ca (,) casnicia nu aduce orbirea. Si mai cred ca niciodata nu voi putea tine pe cineva langa mine cu forta, ca toti avem dreptul sa fim fericiti sau macar sa ne cautam fericirea. [^] ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://www.webshots.com/user/giulia16"]GIULIA_(2004_08_16)[/url] Ekipa albastra: Crystina - Mephala - Khristin - Daria [cool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Alex2
quote:
Originally posted by marius Aaa da... ce vor barbatii? pai de ce v-ar pasa? Chiar asa... e pierdere de timp, e ceva nesemnificativ, fara necesitate, o eroare a naturii... Asta e. Chiar nu cred ca ar merita sa se piarda timpul nici macar cu aceasta retorica intrebare:
Cand am citit rasunsurile eu mi-am pus alta intrebare. Ok, ok, nu va prea intereseaza, vad, cam 99.9% din raspunsuri, atunci eu ma intreb (si va intreb) de ce ne-ar interesa pe noi ce vor femeile? Alexandru ______________________
Da' de ce v-a interesat vreodata?[:D] Asta asa ca sa incing spiritele mai mult si sa generalizez caci de fapt personal stiu ce vrea barbatul meu, iar el stie ce vreau eu. Momentan! Si iar ca sa incing spiritele: Berbantii vrea sa nu mai fie pedepsita bigamia dom'ne pana si fiu-miu de 5 ani are deja 3 garlfrende la scoala si i se pare normal, zice ca se insoara cu toate si se pupa cica toti in grup acolo. Luna [gravi]16 sapt +Cosmin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Probabil pt ca multe din topics pe acest board degenereaza in ''noi sintem, frumoasa, destepte, independente, barbatii e niste porci, avem dreptul la fericirea si independenta noastra, etc, etc, ad nauseam''...o fi asta cauza? Si poate pentru ca nu multe dintre voi apreciaza ce fac barbatii pentru familie. Poate pentru ca din nefericire multi barbati gindesc familie si cum sa protejeze si sa asigure familia inainte de a se gindi (daca se gindesc) la aspiratiile spirituale ale doamnei care se pune in postura de suflet neglijat si se gindeste ca EA, o femeie desteapta, frumoasa si independenta trebe sa-si implineasca aspiratiile. [hot] [/quote] Mai intai ca nu se mai poarta ''madamme Bovary'', mai apoi, ca EA, frumoasa si desteapta poate chiar isi doreste mai mult decat sa fie o vasnica traitoare pre pamant, asimiland lumea prin ochii barbatului, care , din nefericire(pentru cine, ma intreb?)se gandeste cum sa-si protejeze familia.( Corecte parafrazele, sau or fi citate, ca sunt femeie si nu prea ma pricep!). Si acum lasand tonul acru la o parte, repet: eu cred cu inversunare ca, indiferent daca suntem femei sau barbati ne dorim sa fim fericiti; iar fericirea nu se poate obtine rumegandu-ne frustrarile sau construind pe nefericirea cuiva. Si asa cum barbatii isi imagineaza viata de cuplu intr-un anume fel, cred ca si femeile au acest drept. Eu l-am intrebat pe sotul meu ce isi doreste acum(dupa multi ani de casnicie si dupa o tragedie) si mi-a raspuns: sa nu pleci de langa mine si tu! Daca ma intreaba cineva(un barbat) ce-mi doresc acum, ii raspund: sa fiu alaturi de sotul meu si atunci cand o sa vina vremea sa plecam , sa plecam asa, ca Filemon si Bauchis, in acelasi timp. madalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius, Vandal si Alex2...situatia nu este asa cum o pictati voi... O casatorie fericita implica o iubire si un respect impartasit reciproc (Marius stiu ca tu in general vezi situatia in aceleasi linii - sint surprinsa de reactie). Eu nu spun ca nu imi pasa de ce gindeste sotzul meu ci doar ca nu imi petrec zilele fringindu-mi miinile 24h/zi si punindu-mi problema "La ce se gindeste el tot timpul"? Este o uriasa diferenta. Daca singurul scop in viata ar fi sa devin o umbra a lui care ii indeplineste dorintele inainte ca el sa-si dea seama de ele nu cred ca ar insemna reciprocitate si in primul rind iubire ci obsesie. Anamaria
I used to be indecisive, but now I'm not sure.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acuma stiu ca o sa o iau in freza dar sincer sunt dezamagita in mare parte de raspunsurile de la fete. Si cu tot riscul spun ca Marius are dreptate. Am pus o intrebare si de aici vad ca a rezultat ca sunt obsedata de barbatu-meu 24 din 24, imatura etc.etc. Trist...Eu cred ca e firesc sa te preocupi de cel de langa tine, asta daca-l iubesti, daca nu iti pasa de el si numai de propria-ti persoana atunci cred ca altfel se pune problema intr-adevar. Mamica de [baietel] nazdravan Rares si [bebic] Mihnea Good things last forever.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ocebine
Marius, Vandal si Alex2...situatia nu este asa cum o pictati voi... O casatorie fericita implica o iubire si un respect impartasit reciproc (Marius stiu ca tu in general vezi situatia in aceleasi linii - sint surprinsa de reactie). Eu nu spun ca nu imi pasa de ce gindeste sotzul meu ci doar ca nu imi petrec zilele fringindu-mi miinile 24h/zi si punindu-mi problema "La ce se gindeste el tot timpul"? Este o uriasa diferenta. Daca singurul scop in viata ar fi sa devin o umbra a lui care ii indeplineste dorintele inainte ca el sa-si dea seama de ele nu cred ca ar insemna reciprocitate si in primul rind iubire ci obsesie. Anamaria
I used to be indecisive, but now I'm not sure.

Sorry, reactia lui marius mi se pare naturala. Si as fi scris acelasi lucru daca nu ma hotaram ca mai bine stau pe margine o vreme. Intrebarea din titlul subiectului a fost destul de clara si NU implica deloc ca femeile trebuie sa is "petreaca zilele fringindu-si miinile 24h/zi etc". Sorry , dar de data asta majoritatea respunsurilor au fost exact ca in bancul cu tipul care se trezeste noaptea in trenul oprit in gara, deschide geamul si intreaba "nu va suparati, aici e Caracal?" La care raspunsul vine prompt si ... caracalean "proasta e ma-ta!" . O femeie independenta este ok, bravo ei! Cand tine insa sa isi afirme independenta asta de trei ori pe zi si de cate ori i se pare ca discutia ar avea o cat de mica legatura cu ea cred ca denota insa o exacerbare dincolo de limitele rezonabilului. Deja seamana a obsesie. Intrebarea nu a fost "in ce masura va intereseaza ce vor barbatii?". My life smells acceptable
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...