Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce vor barbatii ?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Initial creeata de pisimuky
Haideti, dragilor, sa discutam pe indelete ce vor barbatii. ( stiu ca suna a generalizare dar aici ma refer la majoritatea dintre ei ).Departe de mine gandul, in ciuda unor experiente mai putin placute din viata personala, cred cu tarie ca exista si barbati care nu insala, si barbati care pot sta o viata intreaga cu o singura femeie. Cum bine zicea Cartarescu in De ce iubim femeile ?ca pentru orice femeie oricat de "futesha" ar fi ea ( scuzati expresia, dar eu reproduc exact ce a scris el )exista un barbat acasa, care e plictisit de ea pana peste poate... Eu zic ca asa e si in viata reala. De ex. sotiorul meu drag si scump pana sa avem copii, sa ne casatorim si alte alea, niciodata ( dar absolut niciodata n-a intors capul dupa vreo femeie cand era cu mine ).Culmea a fost sa constat astazi, mergand in oras, ca domnul meu mai sa-si rupa gatul dupa o domnisoara ( si fosta colega de scoala cu mine )! Mi se pare o lipsa de respect extraordinara ! Si mie imi plac barbatii bine ( nu neg asta ) dar de-aia nu ma intorc dupa ei pe strada si nu ma holbez ca la felul trei ! Dar poate ca-s eu depasita de realitate si ar trebui sa am aceeasi reactie...Si stau si ma intreb, ce-i poate lipsi sotului meu ?! Avem doi copii minunati, o relatie buna, cea sexuala e super, eu sunt mai tanara cu foarte multi ani decat el, am grija de el, ma preocup sa-i fie bine, sa fie multumit de casnicia noastra si el... Nu pot sa pricep si pace ! Sincer, eu cred ca unui barbat care are chestia asta, cu aruncatul cu privirea "foarte insistenta" asupra unei persoane de sex feminin pe care o gaseste atragatoare are o explicatie, si aceea ar fi ca, de fapt, cand vad o tipa care le place, marea majoritate a barbatilor cred ca-si doresc sa se culce cu respectiva si nu ca, vezi Doamne, ar dori o relatie serioasa cu ea, sau s-o cunoasca cu adevarat, chestii dintr-astea. Voi ce parere aveti ? Mamica de [baietel] nazdravan Rares si [bebic] Mihnea Good things last forever.
Special pentru cazul tau, desi intrebarea ta generalizeaza, ai mentionat ca esti "mai tanara cu foarte multi ani decat el", iar lucrul acesta ar trebui sa-ti dea de gandit.Poate simte "nevoia" sa nu-mbatraneasca sau vorba aceea ...ce nu-i al tau ti se pare mai interesant.Daca totul merge bine, te plictisesti, iar daca totul merge rau, esti satul.Poate sotul tau nu mai observa stradania ta in a face ca totul sa fie perfect, s.a obisnuit si crede ca asa e normal....Si totusi nu inteleg ce l-a determinat sa calce stramb din moment ce esti cu mult mai tanara decat el...poate asa e felul lui. Ce vor barbatii?Barbatii vor numai sa se simta bine, in toate felurile, sa nu-i legi langa tine, sa vina cum si cand au ei chef.Bineinteles sa fii tot timpul la dispozitia lor.Asta ti-o spun din experienta unei femei care a fost singura 10 ani si a..."studiat" barbatii[:D] Baietii nu "sariti" pe mine....urmeaza si de bine[;)] Al meu barbat isi doreste sa fie iubit(ca multi altii), sa ne simtim bine(asta include concedii, distractii la sfarsit de saptamana sau stat in pat, urmarind TV)sa luam deciziile impreuna, intr-o concluzie (a mea, e drept)ceea ce isi poate dori un om normal. E normal ca fiecare sa-si spuna parerea in functie de trairile de moment, experientele anterioare si chiar daca am avut, fiecare dintre noi, experiente cu mai multi parteneri, nu putem generaliza deoarece suntem diferiti unii de altii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, hai s-o luam cu inceputul ca sa ne lamurim care e faza cu dezamagirea. O.K ? Am zis, pe scurt, ca imi dau silinta sa am o relatie, daca nu foarte buna, atunci cel putin buna cu sotul meu (1) si am relatat o secventa dintr-o zi, in care, impreuna fiind, sotul meu isi sucea efectiv gatul dupa o "minijupa" cum zicea cineva. Si postarea se incheia cu "Voi ce parere aveti? ". Si ma asteptam sa primesc raspunsuri de genul ( daca vine din partea fetelor - De ex. Eu cred ca barbatii vor...(nu stiu ce), iar al meu sot in particular isi doreste... ,iar in legatura cu "aruncarea cu privirea" din punctul meu de vedere asta inseamna magarie, impolitete etc., iar din partea unui barbat ceva de genul "eu imi doresc ( dau un ex.- sa fiu sanatos, sa am o familie fericita, sa am o sotie iubitoare, sa am o masina buna etc ). Asta asteptam sa aud. Iar cei care, intr-adevar, consider ca mi-au raspuns ( scuze daca omit pe cineva, oricum ei isi vor da seama )sunt Desiree2002,Rufus, Luna1,MissParker,Gabi66. Quod erad demonstrandum. Chiar nu am nici o problema cu opiniile voastre in legatura cu barbatii sau cu femeile de peste 30 de ani. Ina zicea ca o femeie matura isi pune geanta pe umar si pleaca de una singura la un suc cu prietenele, ca o femeie matura nu sufoca. Foarte bine, e punctul ei de vedere, si eu, repet, il respect dar NU despre femeia trecuta de 30 de ani se discuta, NU despre ce vor femeile era vorba. Daca am jignit pe cineva, eu sunt prima care isi cere scuze, si imi dau cuvantul ca nu am facut-o cu intentie. Mamica de [baietel] nazdravan Rares si [bebic] Mihnea Good things last forever.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by pisimuky dar NU despre femeia trecuta de 30 de ani se discuta, NU despre ce vor femeile era vorba. Daca am jignit pe cineva, eu sunt prima care isi cere scuze, si imi dau cuvantul ca nu am facut-o cu intentie. Mamica de [baietel] nazdravan Rares si [bebic] Mihnea Good things last forever.
E ok, fii linistita, bine ca ne-am inteles in final. Iar daca s-a adus in discutie ce vor femeile (sa spunem ca in off-topic)e pentru ca au legatura unele cu altele, cumva (sau cel putin asa cred eu). Nu poti judeca o situatie (in mod corect) fara sa tii cont de toate aspectele. Despre intorsul capului pe strada dupa altele eu am o toleranta maxima, pe cuvint ca nu ma deranjeaza nici un strop. Nici macar lipsa de politete nu o consider (dar sint de acord ca poate fi luata si astfel, e destul de greu sa "inghiti" ca sotul se uita dupa nimfe, de brat cu tine). Am stabilit (eu si cu mine) ca acest lucru e omenesc, face parte din viata, exista cu sau fara voia mea si ca nu ma face sa "sufar" nicicum. Si ca bonus[:D], am hotarit si ca orice eventuala comparatie ar fi numai si numai in avantajul meu[hippi]. O fi, n-o fi adevarat...nu conteaza. Conteaza ca am solutionat o "problema" cu intelegere si ... umor. Decit o mina incruntata si chiar o seara stricata din cauza unei necunoscute apetisante, mai bine un zimbet in coltul gurii. Echilibrul interior e foarte important pentru mine si in niciun caz nu mi-l poate atinge o nimfa, prin simpla prezenta sau in trecere pe strada. Fiindca sotul meu este un timid, pot spune cu mina pe inima ca ma bucura cind are curajul sa se uite dupa vreo una pentru ca imi pare ca si-a darimat o bariera, facind-o... iar eu sint multumita pentru el. Stiu, suna aiurea insa numai pentru altii, poate. Eu consider firesc. Si, ca sa fiu si mai explicita, sa va povestesc o situatie: Mergem la cofetarie sa luam prajituri la pachet. La pupitru' de comanda, o tinara fermecatoare cu o manicura impecabila (unghii lungi si rosii ca singele)si decolteu imposibil de ignorat, impacheta cu indeminare si naturalete bucatile dulci cu frisca, era imposibil sa nu te lasi sedus de imagine. Macar barbatii inteleg ce vreau eu sa spun.[detectiv] Desi am stat impreuna la rind, cind am ajuns sa comandam, eu m-am retras si m-am asezat la o masa. Am zarit privirea usor "disperata" a sotului meu si l-am vazut inrosindu-se ( n-ati uitat, nu? e foarte timid) dar i-am zimbit incurajator. Iar el s-a descurcat minunat. Cind am ajuns acasa, mincind prajituri ( si fiindca discutam adesea despre calitatile sau defectele unei vinzatoare, avind si noi un magazin) am zis: Eu: "o fata foarte draguta, nu? ai vazut ce repede si corect impacheteaza" El: "aaa, stiu, ai fost geloasa..." Eu: " nu, nu am fost, doar ca am vrut sa-ti ofer un moment iar tu daca esti destept ai sa tii minte asta, a fost un cadou, poftim!" El: "esti o vulpe[zz], acu' cred ca vrei si tu un cadou, nu?" Si de aici am ris toata seara. Ia ginditi-va ce iesea daca ii faceam o scena sau daca puneam un bot de-un metru ca vezi tu, a flirtat cu impacheteareasa de la cofetarie... Doamnelor (peste 30 de ani sau sub), fiti relaxate si nu va mai suparati din orice, desigur e bine sa fii vigilent dar sa nu uitam doua lucruri: 1: vigilenta impinsa la extrem poate deveni obsesie suparatoare 2:oricit de vigilent ai fi, nu poti controla totul( in afara ca e extrem de obositor).[:D] Bucurati-va de viata de cuplu, de familie, de momentele bune si de virsta voastra, nu dati amploare unor subiecte mai mult decit merita. Miine ati putea fi chiar voi in situatia celui "aratat cu degetul" si in mod sigur v-ar placea sa fiti tratat cu intelegere. Ma rog, m-am intins cam mult dar sper ca nu si inutil[:)]. Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim Daniela! Nu, nu te-ai intins inutil, dar trebuie sa recunosti ca atunci cand esti ma tanar reactionezi mai impulsiv, iar odata cu varsta reactionezi mai subtil.Cel putin eu asa am ajuns sa procedez, desi sasu e un "parsiv" si imi raspunde cand eu il indemn sa se uite..."tu esti cea mai frumoasa Schatzi".Noroc ca avem oglinzi ca mai, mai ca l-as fi crezut[:D]. Eu nu am fost niciodata frumoasa...doar simpatica!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela ai spus foarte bine ce ai spus - si cu alte cuvinte asta ti-am spus si noi Pisimuky. Iar faptul ca ai fost dezamgita ca noi ne-am permis sa filozofam "cu gratie" pe marginea subiectului deschis de "TINE" - ce tupeu pe capul nostru....sincer ma face intr-adevar sa ma gandesc la cuvinte precum maturitate, pardon imaturitate, la cine pe cine jigneste si vorba Inei de ce mi-oi fi pierdut vremea citind si raspunzand la subiect.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mamagiuliei
Sotul meu vrea cam ce vreau si eu [:D] dragoste si devotament
Cel mai mult imi doresc sa iubesc, poate fiindca iubit m-am tot simtit, da, cel mai mult imi doresc "acea" iubire sa fie reciproca. Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai mult imi doresc fair play, mai putine pretentii si mai mult efort, sau mai exact pretentii pe masura efortului personal, sa nu se scurga banii din mana stiu eu cui, sau sa se scurga daca si numai daca ii si obtine in egala masura, sa se gandeasca si la ziua de maine la fel de obiectiv ca si la ziua de azi, sa "nu uite" ca e mult mai usor sa depreciezi efortul altuia decat sa depui efortul tu ca si persoana, sa fie mai ordonata, sa nu tot strang dupa stiu eu cine in fiecare zi again and again pana mi se acreste, sa nu gasesc la nesfasit vasele murdare aruncate in chiuveta asteptand... sa fie spalate again and again ever and forever.... sa nu reprezinte o fapta demna de medalie honoris causa daca la o adica se gaseste o mancare calda proaspata pe masa, sa nu se gateasca cate 10 litri de ciorba ca sa fie pe 7 zile si daca nu se consuma atunci sa se arunce in paralel cu vesnica afirmatie, eu v-am gatit n-ati mancat tot, asa ca "pa" altceva nu va fac.... si pot sa continui.... lista poate sa fie muuult mai lunga. E loc de mai bine... destul la o adica. No offence! Marius Pernes www.marius.rdsor.ro [url="http://good-times.webshots.com/album/556595712roqbKJ"]Decembrie 2006 [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poate ca acest topic era mai potrivit pe alt forum unde abunda barbatii si nu pe dc unde din cate observ 99,5%sunt femei...sau a fost doar o intrebare retorica? nu aruncati cu rosii fetelor... UITAREA ESTE ULTIMUL LEAC PENTRU LUCRURILE PE CARE LE-AI PIERDUT NU LASA SOTIA SINGURA LA NECAZURI,CA NU INTOTDEAUNA O GASESTI SINGURA SI LA BUCURII NEPASAREA ESTE CEL MAI MARE HANDICAP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sa incep cu "ce vor femeile"! Mici atentii Intelegere Devotament SIGURANTA!!!(cel mai important ) Ce vor de fapt barbatii? ANCREDERE ACCEPTARE APRECIERE ADMIRATIE APROBARE Eu personal am inteles ce vor ei,mai bine spus EL, este foarte simplu daca aplici regula simpla a celor 5"A"!!Voila Va recomand sa cititi "Barbatii vin de pe Marte iar femeile de pe Venus! Ionica Mama de Sophia 06 septembrie2006 http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica/pictures
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...